Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » April podbija las...

Pokaż wątki Pokaż posty

April podbija las...

Magara 00:02, 07 lut 2023


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6587
April napisał(a)


No i zdania, nawet fachowców są podzielone. Ja dostałam od forumowej koleżanki Marysi Mufki, też z informacją że różnie tą trawę klasyfikują.
Dla ułatwienia przyjmijmy że jest to właśnie trzcinnik krótkowłosy brachytricha

To i ja tej wersji będę się trzymać
Tylko głupio parę trawek zamówić, nieekonomicznie wręcz
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
April 06:47, 07 lut 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10146
malgol napisał(a)


No może masz rację, że wiosenne słońce problemowi zaradzi co roku tak było,ale też co roku narzekam ,że "tym razem to już na pewno trawnik się nie podniesie"

Ja to juz sie nie mogę doczekać wiosny

To jeszcze raz daj trawnikowi szansę

Ja już na weekend mam plany, mróz odpuści a ja ruszam z sekatorem. Może jak ziemia nie będzie zmarznięta... jak piasek może być zmarznięty to zacznę kopać dołki pod drzewa i krzewy które muszę poprzesadzać.
Żeby nie było tak jak ostatni weekend że owszem, chwyciłam za łopatę, ale taką do odśnieżania
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 06:49, 07 lut 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10146
Mary napisał(a)

Ja tych notatek robię dość dużo. To dziennik prawie. Nie jestem w stanie spamiętać, jakim stężniem robiłam jakiś oprysk, ile nawozu i kiedy użyłam na trawnik, w którym centrum handlowym kupiłam wiosną sadzonki, w jakich odstępach coś posadziłam, kiedy przycinałam, jakie posiałam pomidory i do których doniczek przepikowałam, które odmiany itd.


Ja prawie nie robię oprysków więc nie notuję sobie, pamiętam. To samo z nawożeniem. Tylko wiosną, tylko naturalne granulowane oborniki lub z worka. Więc też nie muszę dużo pamiętać. Róże długodziałającym raz w roku. I to wszystko.
No tak, z wysiewami jest pewien problem, to trzeba zanotować
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 06:51, 07 lut 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10146
Magara napisał(a)

To i ja tej wersji będę się trzymać
Tylko głupio parę trawek zamówić, nieekonomicznie wręcz


To nie zamawiaj. Jeśli wystarczą ci siewki to mogę podesłać. Ile ich potrzebujesz? Za jednym zamachem, jak będę szykować dla Sylwii. One się nieźle rozrastają i kwitną już od najmniejszych niemal kępek.
____________________
April April podbija las Mazowsze
klara_lala 07:09, 07 lut 2023

Dołączył: 11 sty 2023
Posty: 73
April napisał(a)
Witam Wszystkich, którym Zieleń w duszy gra.
Przeglądając zdjęcia swojego ogrodu, impulsywnie postanowiłam założyć wątek. Na Ogrodowisku jestem już wiele, wiele lat bo od 2014 roku. Zawsze się zarzekałam, że za żadne skarby nie założę wątku, bo nie mam w sobie dość systematyczności na takie zabawy. Jednak ekshibicjonistyczna część mojej natury zapragnęła pochwalić się moją pracą i zmianami jakie zaszły na tym piaszczystym kawałku ziemi.
Początkowo był las. Komu by przyszło do głowy sadzić np. róże w lesie? No niestety, mi przyszło. Tak więc tony wywiezionego piasku, i tony przywiezionej ziemi tworzą ogród trudny, wymagający ale dający niesamowitą satysfakcję i ucieczkę od szalonego tempa pracy zawodowej i innych życiowych zawiłości. Róże wprawdzie z czasem zeszły na dalszy plan ale ja nieustannie dosadzam coraz to nowe trawy i byliny.
Dość gadania, najważniejsze są zdjęcia. Jeszcze tylko kilka szczegółów technicznych. Działka znajduje się na północ od Warszawy, ma prawie 3 tysiące metrów a las jest głównie sosnowy.








Jaki piękny rododendron! Fajnie jest odkrywać nowe osoby na forum i ich posty, to źródło wiedzy witam Cię April serdecznie!
____________________
Klara Klara i ogród
sylwia_slomc... 11:49, 07 lut 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81901
April napisał(a)


Ja prawie nie robię oprysków więc nie notuję sobie, pamiętam. To samo z nawożeniem. Tylko wiosną, tylko naturalne granulowane oborniki lub z worka. Więc też nie muszę dużo pamiętać. Róże długodziałającym raz w roku. I to wszystko.
No tak, z wysiewami jest pewien problem, to trzeba zanotować

Też praktycznie nie pryskam, tyle co bukszpan na ćmę. Nawozy naturalne wiosną, sztuczne tylko odrobinę i tez raz w sezonie, a zastanawiam się czy nie zrezygnować z nich całkiem. Też takich spraw nie notuję bo nie muszę
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Magara 00:29, 08 lut 2023


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6587
April napisał(a)


To nie zamawiaj. Jeśli wystarczą ci siewki to mogę podesłać. Ile ich potrzebujesz? Za jednym zamachem, jak będę szykować dla Sylwii. One się nieźle rozrastają i kwitną już od najmniejszych niemal kępek.

Jola, wieeelkie dzięki Jak dużo one miejsca potrzebują???
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Ewik 10:08, 08 lut 2023


Dołączył: 19 gru 2013
Posty: 5292
Mnóstwo pracy włożyłaś ale efekty mega, roże zacytowane na powyższych fotach wyglądają super, że Alden-kę mus miec
____________________
Ewa * Ogródek z futrzakami i kamieniami
April 11:03, 09 lut 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10146
klara_lala napisał(a)


Jaki piękny rododendron! Fajnie jest odkrywać nowe osoby na forum i ich posty, to źródło wiedzy witam Cię April serdecznie!


Cześć Klara, ale zapodałaś starocie
Fioletowy rododendron to Blue Tit jakuszimański. Miał być mały, ale chyba mu dobrze bo szaleje. W sumie mam ich cztery.
Pozdrawiam
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 11:04, 09 lut 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10146
sylwia_slomczewska napisał(a)

Też praktycznie nie pryskam, tyle co bukszpan na ćmę. Nawozy naturalne wiosną, sztuczne tylko odrobinę i tez raz w sezonie, a zastanawiam się czy nie zrezygnować z nich całkiem. Też takich spraw nie notuję bo nie muszę


Czyli podobnie
Całkiem zrezygnować będzie ciężko, trawnik czasem wymaga żeby mu dać jeść, a obornika na niego nie sypnę bo nie będę po nim chodzić
____________________
April April podbija las Mazowsze
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies