Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » April podbija las...

Pokaż wątki Pokaż posty

April podbija las...

April 22:04, 31 mar 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 9912
antracyt napisał(a)
Podoba mi się nowy teren do zagospodarowania, te wcinające się cisy i choiny zapowiadają tajemniczy klimat
Winobluszcz mam z prawej strony tarasu, robi za wiatrołap. Pilnowany, regularnie, mocno cięty, sprawdza się bardzo dobrze, ale oczywiście wymaga ciągłej kontroli.


Właśnie wróciłam od fryzjera, to był dobry dzień, dobrze wykorzystany
Posadziłam dwie hortensje Anabelki, dwa trzcinniki, cztery żurawki i hortkę dębolistną od Anabuko.
Nie wiem czy będzie tajemniczo, bo jednak chciałabym trochę kwiatowy ten zakątek.
Na pewno bardzo dużo pracy będzie mnie kosztował.
Winobluszcz z pewnością ma pewne zalety i jeśli dajesz radę kontrolować to fajnie. U mnie wymknął się spod kontroli
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 22:07, 31 mar 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 9912
ElzbietaFranka napisał(a)



U mnie takiej zieleni nie ma. Oprócz ciemiernikow. Trawy jeszcze w śnie nie odbijają.
Jolu to bruneta taka piękna już u ciebie.
Też byłam zdziwiona u mnie jeden kwiatuszek kwitł dopiero co wychodzących liści.
Miałam dzisiaj jechać działać, ale len mnie trzyma. Jutro pojedziemy.
Spory kawał do obrobienia Jeszcze masz.

POzdrawiam


Brunnera wychodzi, całkiem nieźle. Niedługo jej błękitne kwiatuszki dołączą do ułudki. Do tego niezapominajki i będę miała niebo w lesie.
Roboty jeszcze sporo, to fakt
Leń ci minie i ruszysz z robotą, wtedy będziesz czuła przyjemność, nic na siłę
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 22:11, 31 mar 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 9912
vita napisał(a)
Każdy chyba coś podobnego popełnił i męczy się z latami coraz bardziej. Ja posadziłam dławisz amerykański (dwa, męski i żeński, dla cudownych kulek jesienią) Nie darmo dano mu na imię dławisz.
Po lasem cieplej, to i wegetacja rusza szybciej, też nie mam jeszcze takiej zieleni.
Ale rośliny cienia i leśne uwielbiam


Dławisz piszesz... no też zaszalałaś Ale o czym byśmy rozmawiały gdybyśmy nie popełniały błędów, nudno by było
Teraz z dnia na dzień robi się zieleniej, nawet po południu jest inaczej niż rano było. Na szybko muszę podzielić parę roślin bo później będą już za duże. To piękny czas
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 22:13, 31 mar 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 9912
Makao napisał(a)
To chyba trzcinniki tak Ci już wybujały. Nic innego nie przychodzi mi do głowy.
U mnie też tak jak u dziewczyn - jeszcze nie ruszyły.


Aniu a masz brachytrichę? i nie ruszyła? Dziwne. Chociaż u mnie te młodsze siewki szybciej ruszają. Mam też starsze kępy, które są daleko w tyle. To chyba trawa która lubi być odmładzana
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 22:18, 31 mar 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 9912
mrokasia napisał(a)
Uhuhu, wolne wzięłaś?
Winobluszcz pięknie wygląda jesienią ale to złooooo. Dobrze, że usunęłaś ale wiem jak się uszarpałaś. Ja posadziłam go sobie kiedyś przy pergoli nad froncie.... Teraz mam na ogrodzeniu od strony sąsiada - posadziła go poprzednia sąsiadka. Jest nie do usunięcia bo powrastał w ligustrowy żywopłot sąsiadów. Najgorsze, że po ich stronie prawie go nie ma, przełazi do mnie, widocznie po północnej stronie mu lepiej.

Jeśli chodzi o nowe rabaty to nie mam wątpliwości, że powstanie nowa perełka .


Kasia, nie mogłam przegapić takiej pogody
No to masz kłopot z winobluszczem, będzie ci się też siał u ciebie bo masz polepszoną glebę.
Cieszę się że masz dobre zdanie o moich możliwościach ale jakoś nie czuję jeszcze tematu.
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 22:22, 31 mar 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 9912
Bee napisał(a)



Aprilku, co to za fajne trawki już Ci ruszyły? I czy dadzą radę w suchym cieniu na piasku?


Tak jak pisałam to trzcinnik brachytricha. U mnie właśnie suchy cień i rośnie. Oczywiście ja piasek wzbogacam i to mocno. Rabaty też podlewam jak trzeba. Więc wszystko zależy od tego jak zadbasz.
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 22:23, 31 mar 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 9912
Magleska napisał(a)
Aprilku działasz na całego


Magda, no pogodę musiałam wykorzystać
____________________
April April podbija las Mazowsze
Gruszka_na_w... 22:32, 31 mar 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21650
Walki z winobluszczem współczuję. Swojego pozbywałam się dwa lata po posadzeniu, a i tam umordowałam się niemożebnie.

Rabata pod cisami zapowiada się ciekawie. Wypada życzyć sił i odpowiedniej aury. O efekt jestem spokojna. Będzie pięknie.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Makao 00:39, 01 kwi 2023


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 3665
April napisał(a)


Aniu a masz brachytrichę? i nie ruszyła? Dziwne. Chociaż u mnie te młodsze siewki szybciej ruszają. Mam też starsze kępy, które są daleko w tyle. To chyba trawa która lubi być odmładzana

Mam. Ruszyła ale dopiero ma z 10cm.
O odmładzaniu nie wiedziałam.

A co ile lat? Moje mają 3 lata.
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Brzozowadzie... 15:22, 04 kwi 2023


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Jolu, ale Ty już z przytupem sezon zaczęłaś! Nowa rabata Winobluszcz na szczęście usunęłam parę lat temu, w tym chłopcy wyrywali mi cały bluszcz, który posadziłam trzy lata temu na nowej części pod płotem Jak zobaczyłam tempo jego przyrostu, to oczy mojej bujnej wyobraźni ujrzały cały tajemniczy pod bluszczem za parę lat. Tak, że tego. Na błędach człowiek się uczy. Drogo mnie kosztował ten bluszcz, chłopcy za darmo takiej roboty nie chcieli wykonać
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies