Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » April podbija las...

Pokaż wątki Pokaż posty

April podbija las...

mrokasia 11:46, 01 cze 2023


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18009
A ja jutro wybywam na 4 dni i też nic nie podziałam a właśnie zrobiłam sobie miejsce na rabatach i czeka mnie trochę tetrisów. W dodatku mam stresa, że mi rośliny padną bo mam trochę świeżo posadzonych/podzielonych/przesadzonych w różnych miejscach... Syn raczej z konewką po całym ogrodzie nie będzie latał... Dziś podleję solidnie cały ogród, może da radę...
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
TAR 12:37, 01 cze 2023


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7354
Mowilam, ze te wiązy sa bardzo kruche ale moze jakas fajna forma teraz wyjdzie, swojego pierwszego polamalam przy sadzeniu , potem drugi raz odlamalam glóną gałąź przy przesadzaniu czegos innego i ostatecznie fajny bonsai wyszedl wiec nie ma co płakać. Milky tez sie nada

Wymyslilam a w zasadzie podpatrzylam sobie nową wode w ogrodzie. Ostatnio na hgtv w "Uratuj swoj ogrod" zrobili prosta ciekawą fontanne. Mam swoj pomysl i bym musiala kupic 3 kastry budowlane plus wylewke i namowic lubego by w tej twardej ziemi wykopki porobil. Teraz nie mam smialosci, bo trawe uklada i chyba pogonilby mnie na 4 strony swiata. Wyszloby za to szybciej i taniej niz taka murowana ale to moze i rok poczekac, nie pali sie.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
April 13:44, 01 cze 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10204
UrsaMaior napisał(a)


Serio??? Bosz... to szczęściara z Ciebie.


____________________
April April podbija las Mazowsze
April 13:45, 01 cze 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10204
mrokasia napisał(a)
A ja jutro wybywam na 4 dni i też nic nie podziałam a właśnie zrobiłam sobie miejsce na rabatach i czeka mnie trochę tetrisów. W dodatku mam stresa, że mi rośliny padną bo mam trochę świeżo posadzonych/podzielonych/przesadzonych w różnych miejscach... Syn raczej z konewką po całym ogrodzie nie będzie latał... Dziś podleję solidnie cały ogród, może da radę...


Będziesz miała ciekawsze zajęcia Ogród przeżyje, tylko dziś tak ciepło, od jutra tylko 18 stopni
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 13:47, 01 cze 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10204
TAR napisał(a)
Mowilam, ze te wiązy sa bardzo kruche ale moze jakas fajna forma teraz wyjdzie, swojego pierwszego polamalam przy sadzeniu , potem drugi raz odlamalam glóną gałąź przy przesadzaniu czegos innego i ostatecznie fajny bonsai wyszedl wiec nie ma co płakać. Milky tez sie nada

Wymyslilam a w zasadzie podpatrzylam sobie nową wode w ogrodzie. Ostatnio na hgtv w "Uratuj swoj ogrod" zrobili prosta ciekawą fontanne. Mam swoj pomysl i bym musiala kupic 3 kastry budowlane plus wylewke i namowic lubego by w tej twardej ziemi wykopki porobil. Teraz nie mam smialosci, bo trawe uklada i chyba pogonilby mnie na 4 strony swiata. Wyszloby za to szybciej i taniej niz taka murowana ale to moze i rok poczekac, nie pali sie.


No mówiłaś, mówiłaś. Kopytko za nisko podniosłam i trzask

Mój nie jest techniczny, nawet jak wymyślę to nie doczekam. Tak więc szanuj i czekaj cierpliwie aż zrobi
____________________
April April podbija las Mazowsze
vita 14:45, 01 cze 2023


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4073
April napisał(a)


Sprawdziłam wczoraj w ofercie Bianki i jest ten przetacznikowiec Diana. Z tego co Bianka mówiła to ona w ofercie ma to co faktycznie na placu, natomiast u Przemka oferta nie jest uaktualniana i często jest tak że wyprzedane lub w danym sezonie w ogóle nie ma.


Jak da radę to kup, albo zaklep na później, to roślina do Twojego ogrodu. I do leśnych kadrów foto Nie wiedziałam, że z Bianką i Przemkiem bywaliście na ogrodowych wypadach, szkoda, że to już przeszłość Dziękuję za zaproszenie
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
mirkaka 16:50, 01 cze 2023


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9577
Dawno u ciebie nie byłam, a tu takie cudne widoki, niezapominajki u mnie na suchszych stanowiskach już zaczęły łapać mączniaka więc już zaczęłam wyrywać, ale też je lubię, wcisną się w każdą dziurę, nie pytając czy można
Calsap ma fajny lekko różowy kolorek, kalina piękna
Wielosił chyba trzeba odmładzać, bo zanika, mój zanikł
co to za liście wysokie za miskami po lewej?
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Agatorek 19:10, 01 cze 2023


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13229
April napisał(a)


Nie tylko okulary, choć z innych przyczyn niż piszesz, ale też kapelusz lub parasol, bo ja nie obyta z takim słońcem w swoim lesie

Werbenę na rabacie wzdłuż podjazdu też próbowałam, ciągle przywożę siewki od Kwarteta i ciągle zero zemsty ogrodowiska. Na tej rabacie chyba jest za ciasno i siewki nawet jak się pojawią, to są zagłuszane przez inne rośliny.


O parasolce miałam Ci właśnie napisać . Albo kapeluszu, jak wolisz. Ja jestem przyzwyczajona, ale jak ktoś ma las za oknem, to może przeżyć szok termiczny .

Werbenę spróbuj posadzić tam, gdzie nic nie rośnie. To było przy jakimś świerku?

Współczuję straty derenia. I połowy klona. Moje dwa małe klony chwycił wcześniej majowy przymrozek i do tej pory się nie pozbierały do kupy. Zostawiam, zdążę usunąć.
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Magleska 05:46, 02 cze 2023


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18481
Jola
jestem na bieżąco u Ciebie

fajna ta nowa rabata z misami -co chwilę znajduję coś co mi się spodoba ,a tu sił i miejsca u mnie powoli brak na nowe rabaty

szkoda tych padniętych drzewek ...

Miłego dnia
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
April 10:20, 02 cze 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10204
vita napisał(a)


Jak da radę to kup, albo zaklep na później, to roślina do Twojego ogrodu. I do leśnych kadrów foto Nie wiedziałam, że z Bianką i Przemkiem bywaliście na ogrodowych wypadach, szkoda, że to już przeszłość Dziękuję za zaproszenie


Powstał skrót myślowy, nie z Bianką i Przemkiem. Chodziło generalnie o wycieczki ogrodowe w szerszym gronie. Choć Przemka nie raz spotykaliśmy przy okazji imprez ogrodniczych np w Wojsławicach.
Teraz mniej jeżdżę. Bardziej kameralnie. Duże skupiska ludzi już mnie męczą
____________________
April April podbija las Mazowsze
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies