Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » April podbija las...

Pokaż wątki Pokaż posty

April podbija las...

April 13:13, 28 mar 2024


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10148
Obecnie trwają prace nad doprowadzeniem mebli i tarasów do stanu używalności.


Trawnik w kiepskim stanie bo po rekultywacji.




Niestety wada lasu to zielenienie desek.
____________________
April April podbija las Mazowsze
Yenna 14:07, 28 mar 2024


Dołączył: 08 kwi 2021
Posty: 573
April napisał(a)
Mój ogród przez okienka




To Ty masz las w domu! O jak zazdroszczę.
____________________
Marta z Vengerbergu
Kontonaogrod 14:22, 28 mar 2024

Dołączył: 17 cze 2023
Posty: 1614
Cudnie masz
____________________
Anna https://www.ogrodowisko.pl/watek/11774-nowa-dzialka-nowe-wyzwania-nowi-my
TAR 14:36, 28 mar 2024


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7288
April napisał(a)


Niestety wada lasu to zielenienie desek.


No co Ty, las nie ma wad a zielen jest na miejscu Wiesz, pomysle nad choc 1 roza ale nie teraz, mam za duzo na juz do porobienia a pogoda byla caly marzec paskudna, zimno i mokro.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
sylwia_slomc... 18:44, 28 mar 2024


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81910
No widzisz nie pieczesz nie gotujesz za to okna błysk i widok za nimi do pozazdroszczenia. JA w garach, ale okna od Świat nie ruszone. Tylko u mnie za oknami widok na tunele foliowe więc się do nich nie spieszę Ogarnę w weekend majowy może.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Joku 20:38, 28 mar 2024


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12093
Mnie twój widok zaokienny też zachwycił. Mam myjkę Karchera, kupił M bo szykował się do mycia okien ale nadal myję ja bo doszłam do wniosku że zrobię to dokładniej . Mnie ona nie pasuje (mamy taką dwuczęściową, z gąbką do mycia i "zbierakiem"). Pewnie trzeba by opanować technikę pracy tym czymś. Wolę tradycyjnie tak jak ty, ostatnio nabyłam sławną na forum żółtą ściereczkę.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Magara 23:14, 28 mar 2024


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6594
Jola, gdybym ja miała takie widoki bezpośrednio za oknem to czyściłabym szyby raz w tygodniu żeby lepiej widzieć w razie niepogody
Żółtą szmatkę zamów przez neta żeby się nie narażać na wizyty w marketach
Okna dziś u mnie umyte w pokoju, zwanym szumnie salonem albo mniej szumnie dużym - żółtko w użyciu - czas start, 10 minut i po zabawie

W sprawie desek tarasowych to ja do Ciebie wracać będę
Ale już tak wstępnie zapytam - olejowane deski (bo takie chyba macie o ile dobrze kojarzę) karcherem czyścicie???
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
vita 07:35, 29 mar 2024


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4040
Też jestem po czyszczeniu ścieżek i placyków, czekam teraz na deszcz, bo wszystkie rośliny w pobliżu roboty w piegach brudu. Podsunęłaś mi pomysł wyczyszczenia mojego drewnianego tarasu, wprawdzie zadaszonego, ale wymagającego renowacji. Ciągle boję się siły z jaką działa to urządzenie, oswajam się.
Masz trudny leśny ogród, ale cudowny, do zaszycia się, zatopienia w zieleni
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
Juzia 07:47, 30 mar 2024


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38590
April napisał(a)


Brzozy dobra rzecz ale nie przedobrz bo będziesz wyklinać ich śmiecenie. Graby też szybko rosną. No i podobno sad planujesz jeszcze. Jaką ziemię masz na tej nowej posiadłości?


Dla mnie liście to nie śmieci
Nie planuję ogordu "ozdobnego". Ma być normalnie, naturalnie...z całym tym naturalnym "syfem". Hahahaha.
Jeszcze się nie zagłębialiśmy we wszystkie zakątki... ale tam gdzie ma być sad i warzywnik mam niestety na wierzchu glinę a głębiej piach Będzie roboty żeby to użyźnić
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Agatorek 15:06, 30 mar 2024


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
April napisał(a)


Dzięki Aga
Kiedy przyjeżdżasz po róże?
Okna myję tradycyjnie, najpierw gąbka z płynem do naczyń, żeby "zeskrobać" grubszy brud. Potem płyn do szyb i ręczniki papierowe. Ja nie robię zakupów i od pół roku proszę eMa żeby mi tą magiczną ściereczkę zakupił. Bez skutku. Sama się muszę ruszyć do marketu, choć nie będzie łatwo bo mam na nie alegrię
Myślę jeszcze o zakupie takiej myjki do okien Karchera ale opinie są różne. Masz może taką?


Mam taką myjkę, ale jeszcze jej nie używałam . Nawet nie wiem, gdzie jest. Mamy taki jeden pokój na górze, gdzie mamy jeszcze nierozparcelowane rzeczy (eM nie lubi wyrzucać „starych” rzeczy, wrrrr ) i nawet tam nie wchodzę. Podejrzewam, że może być tam.
Ale moja mama używa i mówi, że ok.
Muszę w końcu tą moją wydobyć z tego pokoju bez dna.

Ania (ajka) ma robota do mycia szyb, nie pamiętam teraz nazwy, ale mocujesz go do okna i sam jeździ. To też jest jakaś opcja.

Po różę wybiorę się jakoś w kwietniu, dam znać z conajmniej tygodniowym wyprzedzeniem , pewnie w drugiej połowie miesiąca.
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies