Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » April podbija las...

Pokaż wątki Pokaż posty

April podbija las...

Wiolka5_7 10:45, 28 mar 2024


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20473
Boski widok przez drzwi tarasowe! też się zachwycam

A co do okien ,to też nie mam ciśnienia, umyłam tylko na parterze, reszta po Świętach

A sobota będzie pracująca w ogrodzie
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
TAR 10:56, 28 mar 2024


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7288
April napisał(a)


Tarcia, ale to wielka motywacja żeby ruszyć się z kanapy. Inaczej by mi się nie chciało. A jak jeszcze widać efekt. Teraz przyjemnie pospacerować po lesie. Mam nadzieję że goście w święta ruszą się zza stołu. Ma być przecież ponad 20 stopni


Fajnie masz, ja niestety musze jechac w gosci. Moj niemądry mąż zadysponowal moim czasem bez konsultacji ze mna 2 dni mi umkna

April napisał(a)


Aniu, witaj i dziękuję. Niestety sosny na glinie nie dadzą rady, prędzej świerki lub choiny. Ale za to róże uwielbiają takie warunki. A u mnie zanikają. Tak więc, nie można mieć wszystkiego ale można mieć najlepsze co w danych warunkach się da
U mnie w sezonie ogrodowym dom zarasta pajęczynami. Tak więc pewnie większość nas ma priorytety ustawione na ogród. Fajnie że jest takie grono, bo wśród rodziny i przyjaciół poza jedną, raczej czuję się nierozumiana


Hmm, myslisz ze u mnie roze dałyby rade w tej mojej glinie? Moze powinnam sie pokusic o jakas bezkolcowa.
Nie martw sie tez jestem niezrozumiana, dobrze ze choc mama to zapalona ogrodniczka, mamy choc dwie plaszczyzny do porozumienia ogrod i gotowanie
Jedyny plus wsrod moich nierozumiejacych jest szacun i pochwala jesli chodzi o docenienie ile pracy trzeba wlozyc w zrobienie ogrodu.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Kordina 11:50, 28 mar 2024


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4720
Takie wielki okna tarasowe to niespełnione marzenie ale z drugiej strony w Twoim leśnym ogrodzie z wysokimi drzewami to prawie konieczność
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Makao 12:49, 28 mar 2024


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 3998
April napisał(a)


Nie mów tak do mnie, jestem za młoda

Ale ja powtórzę i dodam
O mamo…to jest Raj na ziemi
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Agatorek 12:57, 28 mar 2024


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
zatkało mnie . Jest cudownie, lubię jak wschodzą rośliny i widać jeszcze zarysy rabat

Okna umyte na 6 z plusem! Widok przez nie jest zachwycający

że tak się zapytam, czym myjesz okna? "magiczną ściereczką", jakąś myjką? czy może tradycyjnie płyn i ręczniki papierowe?

U mnie jeszcze przed myciem okien, ale to już zostawiam na po Świętach
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
April 13:00, 28 mar 2024


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10149
Wiolka5_7 napisał(a)
Boski widok przez drzwi tarasowe! też się zachwycam

A co do okien ,to też nie mam ciśnienia, umyłam tylko na parterze, reszta po Świętach

A sobota będzie pracująca w ogrodzie


Dzięki Wiola
U mnie też sobota w ogrodzie, przynajmniej jej część, jak ogarnę chałupę. Potem mogę się nie mieszać do kuchni, eMuś gotuje
Potem poniedziałek też dla mnie i ogrodu. Uwielbiam wtedy dzielić i sadzić. Wszystko się super przyjmuje
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 13:04, 28 mar 2024


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10149
TAR napisał(a)


Fajnie masz, ja niestety musze jechac w gosci. Moj niemądry mąż zadysponowal moim czasem bez konsultacji ze mna 2 dni mi umkna



Hmm, myslisz ze u mnie roze dałyby rade w tej mojej glinie? Moze powinnam sie pokusic o jakas bezkolcowa.
Nie martw sie tez jestem niezrozumiana, dobrze ze choc mama to zapalona ogrodniczka, mamy choc dwie plaszczyzny do porozumienia ogrod i gotowanie
Jedyny plus wsrod moich nierozumiejacych jest szacun i pochwala jesli chodzi o docenienie ile pracy trzeba wlozyc w zrobienie ogrodu.


Wiesz co, chyba bym chciała od czasu do czasu pojechać w gości. A tak, co święta, to u nas. Zmęczona jestem przygotowaniami a potem jeszcze sprzątaniem "po". Chciałabym czasem na gotowe

Róże w glinie to połączenie idealne, żeby tylko miały odpowiednią ilość słońca. Pomyśl o piżmówkach i historycznych, jeśli nie zależy ci na powtarzaniu kwitnienia. Tyle że historyczne są niestety kolczaste. Ale np ramblery są bez kolców, przynajmniej te co ja mam. Lykkefund i Veilchenblau.
O gotowaniu to pogadaj z moim mężem
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 13:05, 28 mar 2024


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10149
Kordina napisał(a)
Takie wielki okna tarasowe to niespełnione marzenie ale z drugiej strony w Twoim leśnym ogrodzie z wysokimi drzewami to prawie konieczność


Trzeba wykorzystać to co za oknami A jak się zazieleni to sąsiedzi, którzy i tak są dość oddaleni, przestaną być widoczni
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 13:05, 28 mar 2024


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10149
Makao napisał(a)

Ale ja powtórzę i dodam
O mamo…to jest Raj na ziemi


Buziak
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 13:09, 28 mar 2024


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10149
Agatorek napisał(a)
zatkało mnie . Jest cudownie, lubię jak wschodzą rośliny i widać jeszcze zarysy rabat

Okna umyte na 6 z plusem! Widok przez nie jest zachwycający

że tak się zapytam, czym myjesz okna? "magiczną ściereczką", jakąś myjką? czy może tradycyjnie płyn i ręczniki papierowe?

U mnie jeszcze przed myciem okien, ale to już zostawiam na po Świętach


Dzięki Aga
Kiedy przyjeżdżasz po róże?
Okna myję tradycyjnie, najpierw gąbka z płynem do naczyń, żeby "zeskrobać" grubszy brud. Potem płyn do szyb i ręczniki papierowe. Ja nie robię zakupów i od pół roku proszę eMa żeby mi tą magiczną ściereczkę zakupił. Bez skutku. Sama się muszę ruszyć do marketu, choć nie będzie łatwo bo mam na nie alegrię
Myślę jeszcze o zakupie takiej myjki do okien Karchera ale opinie są różne. Masz może taką?
____________________
April April podbija las Mazowsze
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies