Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród ciągłych zmian.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród ciągłych zmian.

Szymka 21:10, 02 lut 2022


Dołączył: 20 lut 2021
Posty: 881
Napia napisał(a)
Dlaczego znak zapytania? Czyżbym była zbyt powściągliwa w wyrażaniu swojego zachwytu? To jeszcze raz Jesteś wielka! jestem na 9. stronie i czytam (i oglądam) jak najlepszą powieść przygodowa, a każda strona to nowe odkrycie. Piękne miejsce stworzyłaś
Dziękuję za namiary na miskanty? Jakie masz o nich zdanie? Czy są posadzone pojedynczo, czy masz je tam pogrupowane? Pytam, bo wygląda na niezły busz


Dopiero teraz zauważyłam ten pytajnik Palec mi się omsknął, no i już teraz nie mogę edytować

A te 3 miskanty zostały już przesadzone przed ogrodzenie. W tym miejscu robi się różanka Są ładne ale straszne śmieciuchy

____________________
Kasia , okolice Lublina Ogród ciągłych zmian
Szymka 21:12, 02 lut 2022


Dołączył: 20 lut 2021
Posty: 881
Napia napisał(a)


A to ca cudo?


To jest Posejdon. Rzeczywiście cudny , uwielbiam go .
____________________
Kasia , okolice Lublina Ogród ciągłych zmian
Napia 21:37, 02 lut 2022


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
Wow! Obejrzałam wszystko, o różach będę się od Ciebie uczyć, o trawach też
A teraz jestem w kłopocie, bo mam za duży wybór traw na tło rabaty - już byłam prawie zdecydowana na graillimusa, a teraz muszę to dobrze przemyśleć Idę spac, może się przyśni
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
Szymka 21:48, 02 lut 2022


Dołączył: 20 lut 2021
Posty: 881
W różach nie jestem orłem, jest raz lepiej raz gorzej ale o miskantach mogę co nieco powiedzieć bo mam ich dużo, za dużo
____________________
Kasia , okolice Lublina Ogród ciągłych zmian
ElzbietaFranka 00:21, 03 lut 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13856
Witam Kasiu

Byłam na 20 str od końca i przeszłam na pierwszą stronę popatrzeć ile arów matwoja działka tyle masz wszystkiego nie wierzę,że się to wszystko mieści na 500 M2. Mam pytania,ale pewnie jeszcze dzisiaj wieczorem zawitam. Na temat miskanta Kaskadę odpisałam u siebie.

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 20:32, 03 lut 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13856
Szymka napisał(a)
Moje ulubione białe czosnki. Kupuję w każdej ilości




Piękny ten rdzawy kwiat widać, że duży gdzie go kupowałeś. Jestem na etapie kupowania biżuterii ogrodowej i chętnie bym kupiła takiego kwiatucha.
Tam masz jeszcze takie kwiaty na drucie w kształcie spiralnym. Gdzie to można dostać.

Traw rzeczywiście u ciebie las, dużo jesiennego piękna i wiązania. Też uwielbiam trawy ale z miskantami daje sobie już spokój, chyba, że gdzieś znajdę jakiegoś wyjątkowego.

Nie dopatrzyłam się czy to oczko wodne otoczone cegła w środku jest folia czy pojemnik. Jeżeli pojemnik ile ma litrów bo chce kilka oczek zrobić małych 2 po działce jednak woda dobrze wpływa na rośliny w czasie suszy.

Masz piękne hosty a co ślimaki robią omijają je, że takie piękne.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 20:41, 03 lut 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13856
Szymka napisał(a)




trawy Cudowne są do końca lutego później zaczynają gubić pióropusze.


Odnośnie oczka, aby ryby przetrwały zome oczko musi mieć min. ok 1,20 m głębokości. Musicie kupić przerębel styropianowy zobacz w necie.
Ja mam kilka lat ryby w oczku i zimę przeżywają w zimie widzę jak pływają pod lodem.
Zawsze miałam zielone żabki tak się cieszyłam w zeszłym roku zimy nie przeżyły. Długo było ciepło i nie zdążyły wyjść przed mrozem na brzęk i zakopać się w ziemi bo tak zimują.

I teraz nie mam skąd tych ząbek wziąć.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 21:28, 03 lut 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13856

W żabim oczku po raz pierwszy zagościła Cibora papirusowata.Postawiłam specjalną podziurkowaną doniczkę w oczku. Rosła jak szalona.
Zamierzam ją przezimować w garażu.






Mam też cibore, ale ta najzwyklejszą ta twoja jest piękna. Muszę taka sobie kupić.
Cibora bardzo dobrze rośnie w oczku pobiera azotany oczyszcza oczko. Zresztą lilie też.

Na zakończenie piękny ogród dużo tego. Tak jak napisałaś róże trzeba przewietrzyć. Podlewaj gnojówka ze skórek z banana (co 2, tygodnie) będą jeszcze piękniejsze.
Mam też róże trochę inne, Novalis jest przepiękna, krolowa Szwecji też.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Szymka 13:12, 04 lut 2022


Dołączył: 20 lut 2021
Posty: 881
ElzbietaFranka napisał(a)
Witam Kasiu

Byłam na 20 str od końca i przeszłam na pierwszą stronę popatrzeć ile arów matwoja działka tyle masz wszystkiego nie wierzę,że się to wszystko mieści na 500 M2. Mam pytania,ale pewnie jeszcze dzisiaj wieczorem zawitam. Na temat miskanta Kaskadę odpisałam u siebie.


Musi się zmieścić Działeczka mała, a chciałoby się wszystkiego spróbować.
Co do Kaskade , to jestem prawie pewna,że to Twoja nn. To duża trawa i na gliniastej ziemi jak wszystkie miskanty szybko przyrasta. Nie mam jej ale jest u mojej koleżanki, która mieszka kilkanaście kilometrów dalej i ma glinę.

Też mam sporo miskantów i pewnie pozbyłabym się co nieco ale nie potrafię się z nimi rozstać.

Co do większego oczka w cegle- to gotowa niecka silikonowo plastikowa. Mam już kilka sezonów i dobrze się sprawdza. Głębokość 60 cm, średnica 240 cm. Kupowana przez internet. Pomimo tego,że ma gł. tylko 60 cm żyją w nim karasie, które mój mąż wędkarz wrzucił 2 lata temu. Żyją i się rozmnażają. Ubiegłej zimy był taki mróz,że nie byłam w stanie skuć grubego lodu i myślałam,że rybki przepadły. Jakież było moje zdziwienie kiedy w czerwcu zaczęło się coś pluskać, a w słoneczku wygrzewały się malutkie karasiątka Ale sporo martwych wyłowiłam wiosną. Przetrwały najsilniejsze.

Te rdzawe kwiaty kupowałam pod Lublinem u przemiłego kowala artystycznego.

Ciborę zimuję w garażu ale już widzę,że nic z tego chyba nie będzie. Szkoda bo kupę kasy zapłaciłam za sadzonkę i nie wiem czy w tym roku się znowu zdecyduję.





____________________
Kasia , okolice Lublina Ogród ciągłych zmian
ElzbietaFranka 15:16, 04 lut 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13856
Scibory mam te zwykłe jak pisałam i stoją też w garażu, ale w miednicy z wodą.
Cibora nie będzie żyła bez wody. Tak te twoje dosyć drogie. Moje każdego roku przycinam górne parasole odwracam do góry nogami i puszczają korzenie w słoiku później przesadzam do donicy i codziennie podlewam.

Nie mam kowala pod ręką a szkoda
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies