Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród ciągłych zmian.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród ciągłych zmian.

vita 13:36, 01 lut 2022


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4029
Kupiłam nasiona mieszanki szarłatów. Na fotce w tle jest Hot Biscuit, pomyślałam, zaryzykuję. W mieszance mogą być najpopularniejsze odmiany, jak to zwykle bywa. Babka w sklepie sprzedała mi taką informację: Hot B. powinien mieć zielone liścienie, pozostałe zaś, kolorowe.
A że jeszcze widziałam tę odmianę w ogrodach warzywnych KEW, to się trochę zakręciłam. Jak to zimą
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
Mgduska 13:48, 01 lut 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Piękna nasturcja U mnie, tradycyjnie, prawdopodobnie miały za sucho, bo mi pasują w skrzyniach, gdzie ziemia przesycha błyskawicznie. O dziwo dobrze tam sobie radzi goździk brodaty, też ze swojego siewu, ale ten trafił do skrzyni już jako sadzonka. Może powinnam robić sadzonki nasturcji i dopiero sadzić do ogrodu?
____________________
Sałatka pokrzywowa
antracyt 14:03, 01 lut 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11592
Rzeczywiście, z mojego doświadczenia wynika, że nasturcje nie lubią przesuszania. Nie tylko sadzonki, ale dorosłe egzemplarze też.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Agatorek 22:41, 01 lut 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
Ależ piękności z tych powojników .

A ten co przeskrobał, że siedzi w klatce?

Szymka napisał(a)
Guernsey Cream


____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Szymka 22:55, 01 lut 2022


Dołączył: 20 lut 2021
Posty: 881
vita napisał(a)
Kupiłam nasiona mieszanki szarłatów. Na fotce w tle jest Hot Biscuit, pomyślałam, zaryzykuję. W mieszance mogą być najpopularniejsze odmiany, jak to zwykle bywa. Babka w sklepie sprzedała mi taką informację: Hot B. powinien mieć zielone liścienie, pozostałe zaś, kolorowe.
A że jeszcze widziałam tę odmianę w ogrodach warzywnych KEW, to się trochę zakręciłam. Jak to zimą


Chyba oglądałam tą mieszankę w internecie, znając życie wykiełkują same te pospolite Zastanawiam się nad nasionami o nazwie szarłat Bronze, dosyć podobne do Hot B.
____________________
Kasia , okolice Lublina Ogród ciągłych zmian
Szymka 23:01, 01 lut 2022


Dołączył: 20 lut 2021
Posty: 881
Mgduska napisał(a)
Piękna nasturcja U mnie, tradycyjnie, prawdopodobnie miały za sucho, bo mi pasują w skrzyniach, gdzie ziemia przesycha błyskawicznie. O dziwo dobrze tam sobie radzi goździk brodaty, też ze swojego siewu, ale ten trafił do skrzyni już jako sadzonka. Może powinnam robić sadzonki nasturcji i dopiero sadzić do ogrodu?


I masz odpowiedź. Ja regularnie podlewałam tylko po siewie i jak były małe sadzonki. Jak już się rozkrzewiły , to dawały radę.
____________________
Kasia , okolice Lublina Ogród ciągłych zmian
Szymka 23:09, 01 lut 2022


Dołączył: 20 lut 2021
Posty: 881
Agatorek napisał(a)
Ależ piękności z tych powojników .

A ten co przeskrobał, że siedzi w klatce?



Córka mi takie ustrojstwo z budowy przywiozła,jakoś trzeba było wykorzystać
____________________
Kasia , okolice Lublina Ogród ciągłych zmian
Szymka 17:29, 02 lut 2022


Dołączył: 20 lut 2021
Posty: 881
Muszę zareklamować pewną trawę. Nie spotkałam jej jeszcze na forum, przynajmniej w wątkach, które odwiedzam. Może u Danusi mi przemknęła.

Ostnica ukraińska, przynajmniej pod taką nazwą ją kupiłam.Kiedyś myślałam,że to Stipa Gigantea ale za niska. Bardzo mało jest o niej w internecie. Trawa w czasie kwitnienia ok. 60-80 cm, rośnie w słońcu na bardzo suchym stanowisku , daje samosiew ale nie jest ekspansywna. Wysiałam kiedyś nasiona ale oczywiście nie wzeszły. Wysiewa się tylko na skalniaku.









____________________
Kasia , okolice Lublina Ogród ciągłych zmian
Mgduska 17:50, 02 lut 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Piękna trawa, takie lekkie lubię
____________________
Sałatka pokrzywowa
vita 17:52, 02 lut 2022


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4029
Sprawdź Stipa capillata, ostnica włosowata.
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies