Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka

Pokaż wątki Pokaż posty

Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka

Wiaan 19:20, 20 paź 2021


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5166
U mnie dziś wieje okropnie, ale fakt ciepło było i trochę lepiej niż Marta bo ogród widziałam dziś tylko z okna
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Judith 20:04, 20 paź 2021


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9909
Martka napisał(a)
Rytuałowi stało się zadość pogodę wybrałaś świetną. Ja dziś nawet nie widziałam ogrodu na oczy sadzę w przyszłym tygodniu dopiero. Zanurzałaś w jakimś fungicydzie?

Czekałam na cieplejszy dzień, a prognoza pogody okazała sie trafiona .
Nie zanurzyłam w niczym, prawdę mówiąc nie przyszło mi to do głowy .

EDIT: fungicydu używa sie raczej do przechowywania wykopanych latem cebul.
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Judith 20:05, 20 paź 2021


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9909
Alija napisał(a)
Piękny zestaw, ale będzie cudnie. Ja posadziłam tydzień temu, też doszłam do podobnego wniosku, że wiosną wszędzie będą ładnie wyglądać, zawsze można im po kwitnieniu zmienić miejsce. Zresztą u mnie tulipany zazwyczaj ładnie kwitną w pierwszym roku, a później jest różnie.

No fakt, dlatego najwiecej posadziłam EE - powtarzają kwitnienie . U mnie od 5 lat kwitną niezmordowanie.
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Judith 20:09, 20 paź 2021


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9909
Wiaan napisał(a)
U mnie dziś wieje okropnie, ale fakt ciepło było i trochę lepiej niż Marta bo ogród widziałam dziś tylko z okna

U nas tez był wiatr, ale taki ciepły jak w lecie. Super pogoda! Wczoraj jeszcze z rozpędu założyłam kurtkę zimową, dziś to było wykluczone .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Nowa12 00:13, 21 paź 2021


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
W koncu i ja pozwolilam sobie wpaść do Twojego wątku . Bardzo lubię takie leśne klimaty bo drzewa, które masz poniekąd nadają Twojemu ogrodowi taki charakter. Praca wre i sporo się dzieje u Ciebie. Powarzywnikowych rabat jestem bardzo ciekawa. Jak ci braknie do fug morskiego piasku to taki jasny szary piasek nie żółty można spokojnie kupić w składach budowlanych. Żółtego do mojej szarej kostki też nie używam. Pęcherznicę jedną mam i ścinam tylko górę bo nawet nie wiedziałam że trzeba wycinać też grubsze gałęzie. Dobrze wiedzieć chociaż co roku planuję się jej pozbyć.
Liści nie zazdroszczę bo sama mam ich mnóstwo ze śliw ale rzadko grabimy tylko z trawnika zbieramy kosiarką. Przy okazji się zmielą .
Rozgadałam się więc do brzegu. Bardzo mi się podoba Twój ogród, fajnie wszystko planujesz. I super, że tyle potraficie i chcecie zrobić samodzielnie.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Kasia1980 11:00, 21 paź 2021


Dołączył: 27 wrz 2020
Posty: 318
dzięki , tak zrobię jak mi podpowiedziałaś z rozplenicami , bo ja tez "zabijam " rośliny w donicach.
____________________
Moja Sielanka
Judith 15:51, 21 paź 2021


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9909
Nowa12 napisał(a)
W koncu i ja pozwolilam sobie wpaść do Twojego wątku . Bardzo lubię takie leśne klimaty bo drzewa, które masz poniekąd nadają Twojemu ogrodowi taki charakter. Praca wre i sporo się dzieje u Ciebie. Powarzywnikowych rabat jestem bardzo ciekawa. Jak ci braknie do fug morskiego piasku to taki jasny szary piasek nie żółty można spokojnie kupić w składach budowlanych. Żółtego do mojej szarej kostki też nie używam. Pęcherznicę jedną mam i ścinam tylko górę bo nawet nie wiedziałam że trzeba wycinać też grubsze gałęzie. Dobrze wiedzieć chociaż co roku planuję się jej pozbyć.
Liści nie zazdroszczę bo sama mam ich mnóstwo ze śliw ale rzadko grabimy tylko z trawnika zbieramy kosiarką. Przy okazji się zmielą .
Rozgadałam się więc do brzegu. Bardzo mi się podoba Twój ogród, fajnie wszystko planujesz. I super, że tyle potraficie i chcecie zrobić samodzielnie.

Dzień dobry, Aga .
Cieszę sie, ze mnie odwiedziłaś, dziękuję za miłe słowa .
Co do drzew - właściwie cała koncepcja ogrodu opiera sie na nich . Poza dębami (które rosną na środku trawnika) wszystkie drzewa ujęte są w rabaty.
Pęcherznicy sie nie pozbywaj - wytnij stare pędy jak radziła Gruszka i będzie git. Ja uwielbiam pęcherznice .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Kasya 16:43, 21 paź 2021


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41838
Posadzone ? Ja jeszcze nic…
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Judith 17:41, 21 paź 2021


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9909
Kasya napisał(a)
Posadzone ? Ja jeszcze nic…

Posadzone . Ale dziś jeszcze kupiłam 4 opakowania pomarańczowych tulipanow
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Wiaan 18:12, 21 paź 2021


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5166
Będziemy podziwiać jednak pomarańczowe
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies