Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka

Pokaż wątki Pokaż posty

Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka

Judith 18:24, 21 paź 2021


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9599
Sąsiad ma bardzo mocno rozrośnięta leszczynę tuż przy ogrodzeniu, niemal połowa przewiesza sue na moją działkę. I, pomimo masy liści, nie mam nic przeciwko z takich oto powodów:



____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Judith 18:30, 21 paź 2021


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9599
I jeszcze trochę jesieni:


____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Alija 20:10, 21 paź 2021


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8484
Piękna jesień w Twoim ogrodzie. Świetnie wyglądają kwiatostany traw przy słonecznej pogodzie.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Roocika 22:28, 21 paź 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Będę podziwiać tulipanami u Ciebie Leszczyny fajnie świeca, takie gratisy są bardzo przyjemne, no i wiewiórki je lubią
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
mrokasia 10:05, 22 paź 2021


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17800
Fajna ta sąsiadowa leszczyna . I sporo zasłania .
Ja w tym roku nie sadzę żadnych cebul. Pewnie będę żałować wiosną ale ja ciągle przewalam te rabaty więc to bez sensu...
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Martka 11:39, 22 paź 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Judith, świetnie, że obiektywem uchwyciłaś te klimaty, bo warto akcja z tulipanami szybko poszła takie zwroty akcji też lubię właśnie szukam seslerii jesiennej, bo natchnęło mnie, że koniecznie muszę posadzić przed zimą.

Agatorek 19:02, 23 paź 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 12871
Piękne przebarwienia i super sąsiedzkie tło
Co to za drzewko na ostatniej fotce, na pniu, bordowe? Pissardi?

Czytałam u Mrokasi, że pytałaś o świerki conica. Nawet jak będą tracić igły, to mogą za jakiś czas „odbić”. Przynajmniej u mnie tak było. Już miałam jednego wykopać i niespodzianka, zazielenił się . Narazie częściowo, poczekam jeszcze do wiosny i najwyżej będę coś z niego robić (w sensie jakąś figurę na pniu po usunięciu suchych gałęzi).
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Basieksp 19:25, 23 paź 2021


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 9996
Też nie miałabym nic przeciwko, gdyby za moim płotem rosła taka duża leszczyna a na tym przedostatim zdjęciu ten duży krzew to co ? ładnie się przebarwia
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Judith 20:16, 23 paź 2021


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9599
Alija napisał(a)
Piękna jesień w Twoim ogrodzie. Świetnie wyglądają kwiatostany traw przy słonecznej pogodzie.

Trzeba sie zmobilizować, by to dostrzec, ale warto pospacerować po ogrodzie w każdą pogodę

Roocika napisał(a)
Będę podziwiać tulipanami u Ciebie Leszczyny fajnie świeca, takie gratisy są bardzo przyjemne, no i wiewiórki je lubią

Nie mogę sie doczekać tych tulipanow! .
Wiewiórki u mnie biegają wszedzie . Zaobserwowałam, ze najchętniej buszują jednak na sosnach

mrokasia napisał(a)
Fajna ta sąsiadowa leszczyna . I sporo zasłania .
Ja w tym roku nie sadzę żadnych cebul. Pewnie będę żałować wiosną ale ja ciągle przewalam te rabaty więc to bez sensu...

Pewnie będziesz . Większość tulipanow i tak nie powtarza kwitnienia, więc można sadzic nie patrząc na przyszłe rewolucje .

Martka napisał(a)
Judith, świetnie, że obiektywem uchwyciłaś te klimaty, bo warto akcja z tulipanami szybko poszła takie zwroty akcji też lubię właśnie szukam seslerii jesiennej, bo natchnęło mnie, że koniecznie muszę posadzić przed zimą.

Dziekuję . Z tulipanami jeszcze nie koniec. Kolejne kupione czekają na posadzenie i jeszcze planuję dokupić. Szaleństwo!

Agatorek napisał(a)
Piękne przebarwienia i super sąsiedzkie tło
Co to za drzewko na ostatniej fotce, na pniu, bordowe? Pissardi?

Czytałam u Mrokasi, że pytałaś o świerki conica. Nawet jak będą tracić igły, to mogą za jakiś czas „odbić”. Przynajmniej u mnie tak było. Już miałam jednego wykopać i niespodzianka, zazielenił się . Narazie częściowo, poczekam jeszcze do wiosny i najwyżej będę coś z niego robić (w sensie jakąś figurę na pniu po usunięciu suchych gałęzi).

Tak, to pissardi. Jeszcze niewielkie są (3), w tym roku posadzone.
Z conicami sie zobaczy.

Basieksp napisał(a)
Też nie miałabym nic przeciwko, gdyby za moim płotem rosła taka duża leszczyna a na tym przedostatim zdjęciu ten duży krzew to co ? ładnie się przebarwia

Basiu, to perukowiec. Normalnie bordowy, teraz sie przebarwia na pomarańczowo .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Basieksp 20:33, 23 paź 2021


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 9996
Też mam perukowca ciemnego ale mój nie przebarwia się tak , bardziej bordowy jest, muszę mu się jutro dokładnie przyjrzeć, może coś przegapiłam
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies