Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka

Pokaż wątki Pokaż posty

Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka

Judith 19:16, 22 cze 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9943
Wieczorem cd…


____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Judith 19:18, 22 cze 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9943
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Judith 19:21, 22 cze 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9943
I dwie niespodzianki - zakwitł bodziszek Rozanne posadzony w tym roku oraz hortensja ogrodowa, która po latach przemarzania dostosowała się chyba do klimatu i będzie kwitła dość obficie na tegorocznych (!) pędach
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Martka 21:18, 22 cze 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Świetne widoczki! Widok kancików Twoich spowodował, że właśnie nie wrzuciłam jednego zdjęcia, które miałam wrzucić u siebie Judith, gaury są różnej wysokości, moja odmiana jest z tych wysokich. W sklepie mogą wyglądać mało efektownie, ale jak się rozwiną, będziesz zachwycona, są jak motylki na wietrze.
Hortensja zakwitnie - to świetna wiadomość będzie kolorek
Judith 21:27, 22 cze 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9943
Martka napisał(a)
Świetne widoczki! Widok kancików Twoich spowodował, że właśnie nie wrzuciłam jednego zdjęcia, które miałam wrzucić u siebie Judith, gaury są różnej wysokości, moja odmiana jest z tych wysokich. W sklepie mogą wyglądać mało efektownie, ale jak się rozwiną, będziesz zachwycona, są jak motylki na wietrze.
Hortensja zakwitnie - to świetna wiadomość będzie kolorek

U Ciebie bujność na rabatach odwróci uwagę od kancików .
Wysoka odmiany gaury to jak wysoka? I jaka to odmiana?
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Mirka 22:10, 22 cze 2022


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Zobacz jak posadzisz w donicy Gaurę i Stipę do tego jakieś zwisające np. Perargonie
. Tylko nie wiem czy w donicy ci Gaura przezimuje ja swoją zawsze okryłam na zimę.
https://www.google.pl/search?q=gaura+kompozycje&tbm=isch&hl=pl-pl&client=safari&sa=X&ved=2ahUKEwikkfbO7MH4AhXRrIsKHSQqDrcQtI8BKAF6BAgBED0&biw=736&bih=414&dpr=3#imgrc=YP2OPXCLeuflrM
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Martka 22:40, 22 cze 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
U mnie rośnie gaura Lindheimera 'Whirling Butterflies'. Ta dorasta w szczycie swojej formy, po wakacjach, prawie do metra. U siebie zaraz wrzucę zdjęcie. Z zimowaniem jest ponoć tak, że lepiej zimuje biała od różowej, w gruncie pewnie lepiej niż w donicy - gaura ma korzeń palowy, więc lubi się zapuścić wgłąb.Lubi też ciepłe i zaciszne miejsca, przepuszczalne gleby, niespecjalnie wilgotne. Jednak widziałam gaury w donicach, może w zacisznym miejscu i przy ocieplonej donicy nie będzie im źle? Jak głęboko planujesz w donicy ziemię?
Tu przykładowe odmiany ozdobne z wysokościami z e-ogródek: http://www.e-ogrodek.pl/a/uprawa-gaury-byliny-o-kwiatach-jak-zwiewna-mgielka-19601.html

„Siskiyou Pink”- wys. ok. 60-70 cm, kwiaty ciemnoróżowe, liczne, większe niż u gatunku, liście zielone,
„Corrie's Gold” - wys. ok. 70-90 cm, liście zielone z wyraźnym, białym lub żółtym obrzeżem, pokryte nieregularnymi, jaśniejszymi smugami, kwiaty białe,
„Passionate blush” - wys. 50-60 cm, kwiaty różowe, liście na jednej roślinie zielone i bordowe, pędy podbarwiane na czerwono,
„Pink Dwarf” - odmiana karłowa, wys. ok. 40 cm, kwiaty różowe,
„Lillipop Pink” - odmiana karłowa, wys. ok. 35 cm, kwiaty liczne, różowe),
„Gaudi Rose” - wys. ok. 50 cm, pokrój zwarty, kwiaty ciemnoróżowe.

Edit: Jeśli myślisz o różowej, pytaj Johankę, miała piękną u siebie w zeszłym roku.

Wiaan 22:58, 22 cze 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5205
Super widoki u Ciebie, te dwa ostatnie zdjęcia nie pokazywałaś chyba z tej perspektywy a takie piękne

Hortensja zrobiła niespodziankę, moja też mnie zaskoczyła kwitnieniem na tegorocznych pędach, a myślałam że mi zmarzła Ładny ten bodziszek, może się kiedyś skuszę na niego
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Judith 23:42, 22 cze 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9943
Martka, dziękuję za info o odmianach .
Martka, Mirka, traktuje gaurę jak jednoroczną - donica nie jest ocieplona, z założenia miały być w niej rosliny jednoroczne. Donica ma wysokość 40 cm, zatem ziemi jest w niej pewnie 35 cm - nie za mało na gaurę? A! - na dnie jest jeszcze warstwa keramzytu...
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Judith 23:44, 22 cze 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9943
Wiaan napisał(a)
Super widoki u Ciebie, te dwa ostatnie zdjęcia nie pokazywałaś chyba z tej perspektywy a takie piękne

Hortensja zrobiła niespodziankę, moja też mnie zaskoczyła kwitnieniem na tegorocznych pędach, a myślałam że mi zmarzła Ładny ten bodziszek, może się kiedyś skuszę na niego

Wiaan, dęby pokazywałam już . Umknęły w zalewie innych zdjęć .
Hortensja kwitła już w zeszłym roku na nowych pędach, ale były to pojedyncze kwiaty. Teraz szykuje sie ich naprawdę sporo. Radość .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies