Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka

Pokaż wątki Pokaż posty

Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka

Agatorek 00:33, 23 cze 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13229
Wieczorem masz bardzo klimatycznie, a dęby robią szoł piękne ujęcia

Fajnie masz z tą hortensją ogrodową. U siebie miałam mieć jednego (Haha) kwiatka, ale chyba nic z tego nie będzie . Zniknął może ktoś go zjadł .
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Roocika 08:13, 23 cze 2022


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
U Ciebie jest fajnie dużo zakątków.
Dęby piękne wyglądają- bardzo majestatycznie.
U mnie się strasznie sieją dęby (za płotem mam dęby-kiedyś sąsiad posadził) i tak sobie myślę, że jakbym nie kosiła to bym miała las z dębów, olszyn i klonów
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Judith 09:17, 23 cze 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9922
Roocika napisał(a)
U Ciebie jest fajnie dużo zakątków.
Dęby piękne wyglądają- bardzo majestatycznie.
U mnie się strasznie sieją dęby (za płotem mam dęby-kiedyś sąsiad posadził) i tak sobie myślę, że jakbym nie kosiła to bym miała las z dębów, olszyn i klonów

Asia, u mnie też się sieją jak głupie. Właściwie cały czas wyłażą jakieś młodziaki, bo wszystkich żołędzi nie da się wyzbierać...
Cieszę się, że Ci sie podobają zakątki .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Judith 09:20, 23 cze 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9922
Agatorek napisał(a)
Wieczorem masz bardzo klimatycznie, a dęby robią szoł piękne ujęcia

Fajnie masz z tą hortensją ogrodową. U siebie miałam mieć jednego (Haha) kwiatka, ale chyba nic z tego nie będzie . Zniknął może ktoś go zjadł .

Piękne jest światło w ogrodzie, gdy zachodzi słońce. Niestety, jakość zdjęć okrutnie spada po wrzuceniu na forum...
Kwiatów sporo będzie na wszystkich hortensjach ogrodowych (a krzaczków mam 6). I wszystkie kwiaty będą na tegorocznych pędach!
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Martka 09:50, 23 cze 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
6 krzaczków …. To będzie szałowo. Judith, wrzuciłam u mnie zdjęcia gaury w „starym” poście. Też ubolewam nad utratą jakości po wrzuceniu zdjęć….
April 09:53, 23 cze 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10176
Judith napisał(a)



Piękna donica, świetny pomysł i jeszcze lepsze wykonanie
____________________
April April podbija las Mazowsze
Mirka 12:09, 23 cze 2022


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Judith napisał(a)
Martka, dziękuję za info o odmianach .
Martka, Mirka, traktuje gaurę jak jednoroczną - donica nie jest ocieplona, z założenia miały być w niej rosliny jednoroczne. Donica ma wysokość 40 cm, zatem ziemi jest w niej pewnie 35 cm - nie za mało na gaurę? A! - na dnie jest jeszcze warstwa keramzytu...

Myślałaś o trawie Vertigo ona jest jednoroczna i do niej jakieś jednoroczne zwisające.
https://www.google.pl/search?q=trawa+vertigo&ie=UTF-8&oe=UTF-8&hl=pl-pl&client=safari#lbl=OVERVIEW&pie=plaji-i
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Gruszka_na_w... 14:25, 23 cze 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22024
Gaurze zima nie straszna. Ona zwykle wymiera z powodu zastoin wody w korzeniach. Na wilgoć reaguje podobnie jak stipa. Wygniwa.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
DariaB 14:55, 23 cze 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3061
Judith zauroczyły mnie Twoje żwirowe ścieżki, coraz mocniej myślę nad tym aby przy ścianie garażu nie robić trawnika tylko właśnie żwirową ścieżkę, chyba muszę przyspieszyć koncepcję nad drugą częścią ogrodu. Tatuaż mnie zaciekawił ostatnio zostałam fanką tatuaży i nawet sobie zrobiłam
Donica wyszła perfecto! Roślinki ładnie Ci rosną, stipy się sieją, wybacz, ale jeżówki za dwie dychy mnie ubawiły
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
Judith 16:38, 23 cze 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9922
Mirka napisał(a)

Myślałaś o trawie Vertigo ona jest jednoroczna i do niej jakieś jednoroczne zwisające.
https://www.google.pl/search?q=trawa+vertigo&ie=UTF-8&oe=UTF-8&hl=pl-pl&client=safari#lbl=OVERVIEW&pie=plaji-i

Nie lubie tej trawy... Jutro albo w weekend wybiorę się do Co i zobacze co mi tam kwitnącego wpadnie w oko .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies