Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka

Pokaż wątki Pokaż posty

Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka

Rojodziejowa 21:02, 12 lip 2022


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8464
Pies zmyłka!
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Basieksp 22:05, 12 lip 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10248
Aaaa wygrałam, jest pies, nie ma psa ale jest też zielony krzaczek na rabacie z tyłu i nie ma go
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Judith 23:05, 12 lip 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9922
Psia zmyłka zaistniała zupełnie mimochodem .
W temacie Silver Dolar w barwinku: muszę teraz przemyśleć temat odgrodzenia miejsca, w którym rośnie od rzeczonego barwinka... Chcę osiągnąć efekt naturalny - bez wyraźnie wydzielonego placyku pod hortensją i wyraźnych brzegów, jednocześnie muszę ją zabezpieczyć przed rozrastającym sie barwnikiem. Chyba spróbuję z plastikowym obrzeżem wykopanym w ziemię, acz nie jestem pewna czy to wystarczy... Korzenie barwinka są gęste i sięgają kilkanaście centymetrów w głąb ziemi. Wykopywałam je szpadlem .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Judith 21:50, 14 lip 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9922
Narzekałam onegdaj na kreta? Ja kocham krety! A uświadomiłam to sobie, gdy w moim ogrodzie pojawiła sie nornica... Co za koszmar... W pułapkę na krety sie nie łapie, korytarze porobila miedzy bodziszkami, różami, hakonkami, w żwirku, korze... Wszędzie, motyla noga, wszędzie... I gęsto... Gdy zobaczę, ze mi padają podżarte od korzeni rosliny, to chyba sie zapłaczę...
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Rojodziejowa 22:21, 14 lip 2022


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8464
Kurde, nie zazdroszczę. Niestety nie znam sposobów…
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Joann 23:22, 14 lip 2022


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2064
Ja wlewam wodę z węża jak i do kopców kreta zresztą. Jedna tak przegoniłam. Ostatnio mój ktot złapał nornice i ... uwaga! Żywa przyniósł do domu i puszczał i łapał na zmianę w salonie! Zawału omal nie dostalam! Myślałam, że to mysz, ale M powiedział, że to nornica, no i łagodniejszym wzrokiem spojrzałam na mojego kota
____________________
Joanna Ogród długi
Basieksp 23:31, 14 lip 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10248
Joann napisał(a)
Ja wlewam wodę z węża jak i do kopców kreta zresztą. Jedna tak przegoniłam. Ostatnio mój ktot złapał nornice i ... uwaga! Żywa przyniósł do domu i puszczał i łapał na zmianę w salonie! Zawału omal nie dostalam! Myślałam, że to mysz, ale M powiedział, że to nornica, no i łagodniejszym wzrokiem spojrzałam na mojego kota


No fajny ten Twój kot
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Judith 08:04, 15 lip 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9922
Spróbuję z wodą, choć ten sposób stosowałam na kreta - bez powodzenia. Dopiero pułapka pomogła. Może zadziała na nornicę (nornice?).
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
mrokasia 08:15, 15 lip 2022


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18004
Ja mam i krety i nornice . Ten kret upolowany niedawno przez psy ma niestety liczną rodzinę bo kopce jak były tak są... A po nornicach chodzę i udeptuję zrytą ziemię wokół roślin... .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Wiolka5_7 08:20, 15 lip 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20490
mrokasia napisał(a)
Ja mam i krety i nornice . Ten kret upolowany niedawno przez psy ma niestety liczną rodzinę bo kopce jak były tak są... A po nornicach chodzę i udeptuję zrytą ziemię wokół roślin... .


U mnie nornice ryją pod ściółka z trawy w serbach,wrr! Małpy zrobiły sobie plac zabaw.
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies