Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka

Pokaż wątki Pokaż posty

Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka

Basieksp 11:51, 10 paź 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10328






Piękne jesienne kolorki no i zapowiada się niezapominajkowy szał, będzie ładnie na wiosnę, niezapominajki tworzą taki trochę romantyczny nastrój lubię je bardzo, chociaż czasami trochę się ponoszą, ale nadrabiają swoją delikatnością
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Wiolka5_7 12:37, 10 paź 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20616
Niezapominajki też mi się rozsiały i zastanawiam się czy mogę je sobie przesadzić teraz?
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Judith 12:50, 10 paź 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10042
Wiolka5_7 napisał(a)
Niezapominajki też mi się rozsiały i zastanawiam się czy mogę je sobie przesadzić teraz?

Moje nie tyle się rozsiały, co ja je rozsiałam .
Nie wiem czy można teraz przesadzać, ale intuicja mówi mi, że lepiej wiosną, bo teraz mają małe, delikatne korzonki.
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Judith 12:51, 10 paź 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10042
Basieksp napisał(a)


Piękne jesienne kolorki no i zapowiada się niezapominajkowy szał, będzie ładnie na wiosnę, niezapominajki tworzą taki trochę romantyczny nastrój lubię je bardzo, chociaż czasami trochę się ponoszą, ale nadrabiają swoją delikatnością

Jak się rozpanoszą to łatwo je wyrwać . Ja moich nie ograniczam, rosną, gdzie chcą .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Judith 12:53, 10 paź 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10042
Martka napisał(a)
Judith, rozważam jeszcze odmianę Bluecrop, którą chwali u siebie Tamaryszek na blogu. Jak już zaczęłam zgłębiać lekko temat borówki, doszłam do wniosku, że owoce są dla mnie jednak ważniejsze od kolorów kolory to tylko chwila. Nie wszystko musi w październiku czerwienić się Do tego dobiorę jakąś później owocującą, więc Bluejay nadal mam na liście. Zobaczę, co ostatecznie uda się znaleźć w szkółkach. Dziękuję za wyjaśnienia i wprowadzenie w temat
Ceglasty perukowiec robi wrażenie. Mój ulubiony zakątek z ławką - wydaje mi się, że tam wszystko w tym sezonie bardzo bujnęło, jego otoczenie także?
Niezapominajkom można chyba w tym przypadku pozwolić na samowolę?

Chyba bujnęło, ławeczka stała się słabo widoczna .
Niezapominajki jak najbardziej pożądane są, a to miejsce zasilone nasionkami celowo .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Basieksp 13:18, 10 paź 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10328
Judith napisał(a)

Jak się rozpanoszą to łatwo je wyrwać . Ja moich nie ograniczam, rosną, gdzie chcą .


Ja ostatnio trochę je wyrzucałam, bo mączniaka miały, zresztą na innych roślinach też miałam dużo mączniaka w tym sezonie
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Judith 14:15, 10 paź 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10042
Basieksp napisał(a)


Ja ostatnio trochę je wyrzucałam, bo mączniaka miały, zresztą na innych roślinach też miałam dużo mączniaka w tym sezonie

To fakt, często jest mączniak, jednak najczęściej już po czasie najładniejszego kwitnienia. Gdy się pojawia - też wyrywam, bo robi się paskudnie.
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Judith 19:58, 11 paź 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10042
Z pamiętnika młodego (stażem) stolarza: stoliczek z drewnianych resztek na ganek altany - zrobiony, pierwszy fotel na bazie dębowych foteli posąsiadowych również na rzeczony ganek (śladu po posąsiadowych nie ma, drewno stosownie przycięte) - wykonany .
Siedzisko i oparcie z sosny, na nie zamówione będą stosownych rozmiarów poduchy.


Zbliżenie na blat stolika:


Małżonek jest prawdziwym bohaterem we własnym domu i zagrodzie .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Agatorek 20:03, 11 paź 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
WOW ❤️❤️❤️❤️

____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Agatorek 20:04, 11 paź 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
Judith napisał(a)

Agnieszka, też masz piękne wielkie drzewa, co z tego, że za płotem?


W sumie masz rację

____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies