Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka

Pokaż wątki Pokaż posty

Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka

Gruszka_na_w... 15:07, 06 lut 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Judith napisał(a)
I ze spaceru


Jakie cudne tereny do biegania na nartach.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Judith 17:30, 06 lut 2023


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9903
To prawda, jednak śnieżnych dni jest kilka w roku... I kolejny rok się zastanawiam czy jest sens kupowac .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Gruszka_na_w... 20:30, 06 lut 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Jest. Nawet dla tych paru dni.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Mary 22:20, 07 lut 2023


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
Judith napisał(a)
Gałązka migdałka z wyraźnymi pąkami - w lodzie .
Krzew znajduje się pod miejscem, w którym - jak się okazuje - kapie z rynny. I tak nakapało .

Takich fajnych oblodzonych nie mam.
Przycinając hortensje w weekend, zauważyłam natomiast kilka pędów Great Star z pęknietymi pąkami.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Judith 10:49, 10 lut 2023


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9903
Wiosna coraz bliżej (choć śnieg za oknem ) i rozkminki ogrodowe przybierają na sile.
Na tapet wzięłam aktualnie rabatę przy Pissardi, na której kwadratowe kwaterki mają być zlikwidowane, a same Pissardi mają być włączone w rabatę z trawami Kleine Silberspinne.
Poniżej zdjęcie, jak to miejsce wyglądało dotychczas:



Pomysł 1: pomiędzy Pissardi rdest Blackfield i rozrzucone hakonki.


Pomysł 2, który urodził się był po smakowitej lekturze rozważań dotyczących róży Fairy toczących się u Magary. W miejsce rdestów wybrałam żarówiaste Lovely Fairy


Doklejone rośliny raczej nie są w odpowiedniej skali, zamiast jednego rdestu mogą być 2 pomiędzy poszczególnymi Pissardi (nie w linii oczywiście), a hakonki jednak nieco zbyt bujne mi się tu wkleiły, ale mam na myśli bardziej samą koncepcję niż szczegóły. Stanowisko jak widać: w części dnia (bardzo niewielkiej) słoneczne, w części dnia - półcieniste, w części (największej) - cieniste.
Pytanie: jakie są Wasze odczucia i rady?

EDIT: słabo widać Pissardi, maluchy jeszcze...
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Anda 11:57, 10 lut 2023


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
Mnie się podoba pomysł 1.
Róże, nawet Fairy potrzebują dużo słońca. W cieniu będą słabiej kwitnąć. Pod drzewami w razie deszczów będą bardziej narażone na choroby grzybowe, bo dłużej będą schnąć im liście.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Wiolka5_7 12:48, 10 lut 2023


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20470
Mi też nr 1 bo rdesty i hakonki uwielbiam
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
April 13:40, 10 lut 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10146
Myślę że Fairy niestety nie pasuje do hakonek pokrojem. Będą na siebie wzajemnie się zwieszać...
I z rdestami lepszy kontrast struktur. Mam taką rabatę Więc lubię to połączenie. Mam tam upchnięte róże, owszem, ale pionowe: Pomponelle, Queen od Sweden i Mini Eden Rose. One dobrze "wystają" z gąszczu hakone i rdestów
____________________
April April podbija las Mazowsze
Judith 14:20, 10 lut 2023


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9903
Dziewczyny, dziękuję za uwagi . Wasza opinia jest zbieżna z moją pierwotną koncepcją, zatem - postanowione!
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Mirka 19:47, 10 lut 2023


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Judith napisał(a)
Dziewczyny, dziękuję za uwagi . Wasza opinia jest zbieżna z moją pierwotną koncepcją, zatem - postanowione!

Już postanowione Ale oddam jeszcze swój głos na rabatę nr.1
Ja powoli się wybudzam ze snu zimowego
Mam 9dni wolnego to coś pewnie podziałam jak śnieg stopnieje .
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies