Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka

Pokaż wątki Pokaż posty

Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka

April 09:35, 16 lut 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10166
Myślę o twoich rdestach....
1. są też białe odmiany np Fat White
2. Blacfield będzie równy wzrostem z hakone-pytanie czy właśnie o to chodzi
3. są odmiany rdestów wyższe o 50cm od Blackfieldów..., których kwiaty mogłyby wystawiać ponad hacone.
4. jak za ciemno, możesz dać jasną odmianę hakonek.
Pytanie, jaki efekt chcesz uzyskać?
____________________
April April podbija las Mazowsze
Judith 10:02, 16 lut 2023


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9913
Wiolka5_7 napisał(a)


Bo właśnie tak zauważyłam na fotce.
Dobra posadź tego Blackfield ,najwyżej dosadzisz jakichś jaśniejszych kffiotków ja mam jeżówki Green Jewel

Zainicjowane przez Ciebie i Darię rozkminki jeszcze się nie rozpoczęły . Zielone jezowki zapisuję!
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
olciamanolcia 10:10, 16 lut 2023


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7051
A ja te pissardi utopiłabym w morzu stipy zielonych jeżówkach-tak aby komponowały się z sąsiednimi żurawkami i może dałabym kilka tych rdestów, aby śliwy miały towarzystwo


Swoje pissardi bedę topić w hamelnach-wykopuję stamtąd Mont blanki - pójdą w dobre ręce i zostaną drzewka, hamelny i dwa berberysy uratowane z mrówki
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Judith 10:14, 16 lut 2023


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9913
April napisał(a)
Myślę o twoich rdestach....
1. są też białe odmiany np Fat White
2. Blacfield będzie równy wzrostem z hakone-pytanie czy właśnie o to chodzi
3. są odmiany rdestów wyższe o 50cm od Blackfieldów..., których kwiaty mogłyby wystawiać ponad hacone.
4. jak za ciemno, możesz dać jasną odmianę hakonek.
Pytanie, jaki efekt chcesz uzyskać?

Zacznę od pytania ostatniego, bez numerku.
Efekt miał być taki, by była kolorystyczna spójność z Pissardi. No i z tej pewności wybiły mnie Wiola i Daria . Myśleć będę zatem . Ale nie jest tam aż tak ciemno, by konieczne było rozjaśnianie - tu jest cień z drzew oświetlonych południowym słońcem.
Blackfield mam i nawet młoda roślina z zeszłorocznej sadzonki była wyższa niż największe moje kępy hakonek All Gold! A są naprawdę spore. Czy ja czegoś nie dostrzegam…? A! No i te hakonki niekoniecznie będą przed rdestami, plan jest na ich rozrzucenie wokół.
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Judith 10:18, 16 lut 2023


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9913
olciamanolcia napisał(a)
A ja te pissardi utopiłabym w morzu stipy zielonych jeżówkach-tak aby komponowały się z sąsiednimi żurawkami i może dałabym kilka tych rdestów, aby śliwy miały towarzystwo

Właśnie te zurawki zielone mnie męczyły, by je dać zamiast hakonek (albo razem z hakonkami) właśnie dla nawiązania z sąsiednią rabatą! ❤️
Dla stipy jest tam zbyt mało słońca. Ale zielona jeżówka trafia do rozkminek, dziękuję
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
DariaB 10:20, 16 lut 2023


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3056
olciamanolcia napisał(a)
A ja te pissardi utopiłabym w morzu stipy zielonych jeżówkach-tak aby komponowały się z sąsiednimi żurawkami i może dałabym kilka tych rdestów, aby śliwy miały towarzystwo


Swoje pissardi bedę topić w hamelnach-wykopuję stamtąd Mont blanki - pójdą w dobre ręce i zostaną drzewka, hamelny i dwa berberysy uratowane z mrówki

Czy stipa i jeżówki dadzą tam radę? One wymagają jednak słonecznego stanowiska.

Judith gdyby to była moja rabata to chyba poszłabym w jaśniejszy rdest, ale wiadomo, nie jest moja tylko Twoja
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
olciamanolcia 10:21, 16 lut 2023


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7051
Judith napisał(a)

Właśnie te zurawki zielone mnie męczyły, by je dać zamiast hakonek (albo razem z hakonkami) właśnie dla nawiązania z sąsiednią rabatą! ❤️
Dla stipy jest tam zbyt mało słońca. Ale zielona jeżówka trafia do rozkminek, dziękuję


To zrezygnuj z hakonek i daj rozplenice-chyba tez masz je na sasiedniej rabacie -tej po lewej .
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Judith 10:27, 16 lut 2023


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9913
olciamanolcia napisał(a)


To zrezygnuj z hakonek i daj rozplenice-chyba tez masz je na sasiedniej rabacie -tej po lewej .

Rozplenice mam wszędzie i tu już ich nie chcę . Po rizkminkach wrócę z nową wizką .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
olciamanolcia 10:27, 16 lut 2023


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7051
Stipa da radę w półcieniu- u mnie tak rosnie pod grabami i jest ogromniasta
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
olciamanolcia 10:27, 16 lut 2023


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7051
Judith napisał(a)

Po rizkminkach wrócę z nową wizką .


Dlaczego mnie to nie dziwi...
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies