Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród długi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród długi

olciamanolcia 12:56, 14 lip 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7055
To może daj w ten metr szeokości trzy limki i seslerię a resztę wkomponuj w tę szerszą część rabaty. w tę za kraweznikami.
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Rojodziejowa 13:10, 14 lip 2022


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8480
W takim wąskim ogródku to często się robi zabieg taki prostokątnych rabat ale ułożonych skośnie a nie wzdłuż. Wtedy jest kilka planów, ogród optycznie sie poszerza i rabaty można zrobić miejscami głębsze. Zaraz poszperam, czy znajdę jakiś planik, zeby pokazac o co mi chodzi. Wtedy nawet ta ścieżka prost mogłaby zostać.
O takie coś


Ścieżka mogłaby zostać tak jak spbie idzie, ale pobawić się granicami trawnika i rabat, ale teraz już sobue to już pewnie rozplanowałaś inaczej.

Chyba bym dała scrskik układzie te limki obok siebie zaraz przy tarasie, a reszte rozsiała po dalszej części rabaty
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Joann 14:04, 14 lip 2022


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2064
Judith napisał(a)

Czy ona tam będzie czy nie - pomysł zostaje ten sam, przy czym - przy jej likwidacji - rabata sięgałaby do placyku z kostki. Co myślisz?


Judith, niepraktyczne to będzie. Gdybym miała zamknąć te przestrzeń, to wolałbym już zrobić to jakaś zimozoelona roślinnością, a nie tymi roślinami, które mam.
____________________
Joanna Ogród długi
Joann 14:05, 14 lip 2022


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2064
olciamanolcia napisał(a)
a zrób jeszcze zdjecie od krawęzników ws strone schodów


Edit: uwaga, pełno gratów, bo mam remont w domu, malowanie (wszędzie!) I robie wreszcie łazienkę na gorze, także wszędzie bajzel
____________________
Joanna Ogród długi
Judith 14:09, 14 lip 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9927
Joann napisał(a)


Judith, niepraktyczne to będzie. Gdybym miała zamknąć te przestrzeń, to wolałbym już zrobić to jakaś zimozoelona roślinnością, a nie tymi roślinami, które mam.

Nie namawiam, ale pamiętaj, że hortensje bukietowe zdobią także zimą .
A! - o zamykaniu przestrzeni nie ma tu mowy (bo nie sugeruję sadzenia wysokich roslin), a jedynie o jej podzieleniu .
EDIT: dlaczego niepraktyczne? Ogród urządzamy jak wnętrza - nie ma potrzeby stawiac kanapy pod jedna ścianą, a pod drugą telewizora, bo po co nam ten parkiet na środku?
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Joann 14:12, 14 lip 2022


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2064
Lime Little
olciamanolcia napisał(a)
na tył a potem naprzemiennie rozchodniki szałwie i gdzie się da seslerie [...]

Tak chyba zrobię.
____________________
Joanna Ogród długi
Joann 14:16, 14 lip 2022


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2064
Rojodziejowa napisał(a)
W takim wąskim ogródku to często się robi zabieg taki prostokątnych rabat ale ułożonych skośnie a nie wzdłuż. Wtedy jest kilka planów, ogród optycznie sie poszerza i rabaty można zrobić miejscami głębsze. Zaraz poszperam, czy znajdę jakiś planik, zeby pokazac o co mi chodzi. Wtedy nawet ta ścieżka prost mogłaby zostać.
O takie coś


Ścieżka mogłaby zostać tak jak spbie idzie, ale pobawić się granicami trawnika i rabat, ale teraz już sobue to już pewnie rozplanowałaś inaczej.

Chyba bym dała scrskik układzie te limki obok siebie zaraz przy tarasie, a reszte rozsiała po dalszej części rabaty

Asiu, u mnie jest jeszcze garaż, to zmienia postać rzeczy. Garaż już jest "prostokatna bryla" i on mi wyznacza jakby kształt rabat. Bo ten ząb z grabem ma być właśnie prostokątem, który dłuższy bok ma mieć równoległy do tarasu. Tuje dalej też tworzą taki prostokąt, więc to nie tylko rabaty podłużne wzdłuż działki. Gasz, ale mi tu matematyka wychodzi kulawa
____________________
Joanna Ogród długi
Joann 14:18, 14 lip 2022


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2064
Teraz chce dodać właśnie rabaty prostopadle do tych wzdłuż płotów. Ale tak jak Judith radzi chce podzielić też przestrzeń, tylko wolałabym zrobić to jakimś drzewem. Wsadziłam jakiś czas temu wiśnie umbry, ale mi uschly.
____________________
Joanna Ogród długi
olciamanolcia 14:21, 14 lip 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7055
A jakbyś zrobila tak

Te rabatę przy donicy przeciągnęła do końca klawiatury tak jak linia niebieska , dała trawę pod tujami- tsk aby była na całej szerokosci schodów , a rabatę zaczęła w tej szerszej części za krawężnikami i przeciągnęła ją w dal?
Bo faktycznie będzie głupio jak od połowy schodów dasz rabatę

____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
olciamanolcia 14:26, 14 lip 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7055
Niebieskie - granice rabaty zielone wiadomo

____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies