Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród długi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród długi

Joann 14:26, 14 lip 2022


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2064
olciamanolcia napisał(a)
A jakbyś zrobila tak

Te rabatę przy donicy przeciągnęła do końca klawiatury tak jak linia niebieska , dała trawę pod tujami- tsk aby była na całej szerokosci schodów , a rabatę zaczęła w tej szerszej części za krawężnikami i przeciągnęła ją w dal?
Bo faktycznie będzie głupio jak od połowy schodów dasz rabatę


Olciu, błagam, nie przyblizaj mnie bardziej do sąsiada niż jestem. Ja chce w te druga stronę.
Teraz jakbym planowała taras zupełnie inaczej bym to zrobiła, donice na pewno miałby inny układ.
____________________
Joanna Ogród długi
Joann 14:31, 14 lip 2022


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2064
Judith napisał(a)

Nie namawiam, ale pamiętaj, że hortensje bukietowe zdobią także zimą .
A! - o zamykaniu przestrzeni nie ma tu mowy (bo nie sugeruję sadzenia wysokich roslin), a jedynie o jej podzieleniu .
EDIT: dlaczego niepraktyczne? Ogród urządzamy jak wnętrza - nie ma potrzeby stawiac kanapy pod jedna ścianą, a pod drugą telewizora, bo po co nam ten parkiet na środku?

Tak, zgadzam się z Tobą całkowicie, dlatego dałam lawke na srodku
Trawa jednak musi mieć jakiś ciąg, bo dzieciaki biegają. Wiesz jakby się to skończyło? Skok przez rabatkę, hyc! na razie ciąg musi zostać, mniejszy lub większy. Moja najmłodsza ma 2,5 roku zaledwie, także trawnik będzie przez długi okres im służył (mam nadzieję).
____________________
Joanna Ogród długi
olciamanolcia 14:32, 14 lip 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7073
W d… z sąsiadem Ty masz mieć fajny ogród a nie pod sąsiada nasadzenia robić Aż taki gamoń???
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Judith 14:38, 14 lip 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9927
olciamanolcia napisał(a)
Niebieskie - granice rabaty zielone wiadomo


Fajne - i oczekiwany ciąg trawy jest, i przestrzeń podzielona .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Joann 14:39, 14 lip 2022


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2064
olciamanolcia napisał(a)
W d… z sąsiadem Ty masz mieć fajny ogród a nie pod sąsiada nasadzenia robić Aż taki gamoń???

Niee, po prostu komfortowo się czuje jak nie widzę, jego domu i podworka to nie ma w zasadzie nic wspólnego z jego osobą, po prostu chce mieć poczucie intymności, a jak się mieszka ściana w ścianę to trudniej o to. Roślinność ma mi dawać poczucie pewnej odległości, bezpiecznej. To tak jak jazda w autobusie. Nie można stać za blisko drugiej osoby, bo czuje się dyskomfort.

Tak miało być, źle?



Poza tym, oświetlenie idzie już wzdłuż tuj, nie kombinuj juz
____________________
Joanna Ogród długi
olciamanolcia 14:47, 14 lip 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7073
Teraz popatrz pół schodów masz na trawę a pół na rabatę. Z perspektywy tarasu nie było tego widać .
Nie jest żle . Rob tak abyś była zadowolona.

Przecież masz tuje przy płocie to one Cię osłaniają od sąsiedniego podwórka . Niższe piętro tak naprawdę nic nie da chyba że tylko kwestia ozdobna . Tak jak Ci narysowalam te linie byłoby ok Nawet z tą rabatą mogłabyś iść w stronę schodów np o metr . Jakie ona ma teraz wymiary?
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Joann 15:02, 14 lip 2022


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2064
olciamanolcia napisał(a)
Teraz popatrz pół schodów masz na trawę a pół na rabatę. Z perspektywy tarasu nie było tego widać .
Nie jest żle . Rob tak abyś była zadowolona.

Przecież masz tuje przy płocie to one Cię osłaniają od sąsiedniego podwórka . Niższe piętro tak naprawdę nic nie da chyba że tylko kwestia ozdobna . Tak jak Ci narysowalam te linie byłoby ok Nawet z tą rabatą mogłabyś iść w stronę schodów np o metr . Jakie ona ma teraz wymiary?

Aaa, żeby zaczynała się od ławki? A nie będzie taki podziabany ten trawnik?
Wymiary której sprawdzić?
____________________
Joanna Ogród długi
Joann 15:07, 14 lip 2022


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2064





A po przeciwnej stronie mile widoczki

____________________
Joanna Ogród długi
olciamanolcia 15:16, 14 lip 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7073
Dobrze będzie .

Rabaty niebieskie reszta trawa przy ławce miejsce na nogi żeby mozna bylo swobodnie pomachać i początek dużej rabaty Wydaje mi się ze będzie o wiele lepiej. Ale zrobisz jak uważasz.

____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
olciamanolcia 15:17, 14 lip 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7073
A zrob zdjęcie z ławki w stronę Twojej tujowej przesłony
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies