Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród długi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród długi

olciamanolcia 15:19, 14 lip 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7209
Już nie rob widze wyżej. No i teraz popatrz na moją propozycje i ocen sama . Uważam że będzie fajnie i porządek będzie . Będą dwie spore rabaty oddzielone trawą
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
olciamanolcia 15:22, 14 lip 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7209
Od ławki w stronę tujek ile masz metrow ?
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
anna_t 15:54, 14 lip 2022


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
Judith napisał(a)
Tak sobie myślę... A gdyby całkiem zmienic układ rabaty...?
W tej chwili w długim i wąskim ogrodzie masz 3 równoległe ścieżki - z kostki, z płyt oraz długi trawnik. Może zatem np. na wysokości murku zrobić rabatę od rzeczonego murku do istniejącej rabaty przy thujach? Przełamałabyś wówczas tę "długość" ogrodu, a przejście do dalszej części ogrodu byłoby kawałkiem trawnika, potem ścieżką z płyt.
O tak - na czarno krawędzie rabaty, na czerwono - komunikacja:


cześć dziewczyny
Bardzo fajny pomysł podrzuciła Judith, nieszablonowy. Też bym zrobiła dużą rabatę szerokości placyka z wielopniowym drzewem na środku. Oświetlenie byś wykorzystała A ławka albo mogły zostać w tym miejscu albo postawiona pod tujami (plecami do sąsiada ) albo całkiem w poprzek czyli przodem do tarasu.

A jakbym już chciała pujść na całość to zlikwidowałabym tą małą rabatkę przy tarasie, tam trawnik a roślinki pod drzewo na środku
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Rojodziejowa 16:20, 14 lip 2022


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8715
anna_t napisał(a)

cześć dziewczyny
Bardzo fajny pomysł podrzuciła Judith, nieszablonowy. Też bym zrobiła dużą rabatę szerokości placyka z wielopniowym drzewem na środku. Oświetlenie byś wykorzystała A ławka albo mogły zostać w tym miejscu albo postawiona pod tujami (plecami do sąsiada ) albo całkiem w poprzek czyli przodem do tarasu.

A jakbym już chciała pujść na całość to zlikwidowałabym tą małą rabatkę przy tarasie, tam trawnik a roślinki pod drzewo na środku


Kogo ja widzę! A na swój wątek coś wrzucisz świeżego?
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Agi2006 16:48, 14 lip 2022


Dołączył: 04 paź 2014
Posty: 2824
Bardzo podoba mi sie pomysł Anny_t, z drzewem na rabacie przy placyku. Ławkę bym zostawiła przy basenie .Mozna rzucić ręczniki, odstawić krem do opalania!
____________________
Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie...
Dorii 17:19, 14 lip 2022


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
olciamanolcia napisał(a)
Dobrze będzie .

Rabaty niebieskie reszta trawa przy ławce miejsce na nogi żeby mozna bylo swobodnie pomachać i początek dużej rabaty Wydaje mi się ze będzie o wiele lepiej. Ale zrobisz jak uważasz.


Popieram fajnie przełamuje to przestrzeń. W tej chwili masz dwie równoległe ścieżki oddzielone paskiem rabaty. I kolejny pasek pod tujami. Trawnik też niezbyt szeroki czyli kolejny pasek. Masz jakiś rysunek tego co już masz?
Chyba że chcesz by ogród wydawał się jeszcze dłuższy niż jest, wtedy to jak najbardziej rób wąska rabatę pod tujami. Oczywiście to twój ogród :-*
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
ajka 22:32, 14 lip 2022


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4073
Super pomysł Rojodziejowej że skośnymi rabatami, ale jak się nie da popieram wersję z dużym drzewem na środku.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Joann 23:06, 14 lip 2022


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2092
Dziewczyny, odpowiem zbiorczo.

Anna_t, część! Miło mi Cię gościc u siebie

Niedawno przyszłam z dworu do domu, dzieci zabrała mi mama, Kochana moja:*

M pociął mi jeden kraweznik, po operacji, a jednak zlitował się nade mną. Kilka położyłam z tatą. Ciężka praca ta praca brukarzy.

Jutro ciąg dalszy relacji, zrobię foty i pokaże co zrobiłam.
Będzie rabata wzdłuż tuj dziewczyny. Wiem, że ruszam z połowie schodów trochę, ale postaqie jakieś donice z sezonowymi i nie będzie źle. Muszę obsadzić tuje roślinami, bo będą mnie drażniły. Po prawej będę miała busz, na to liczę, a po lewej tylko tuje. Nie może tak być.

Pomysl Judith do końca nie może być zrealizowany, bo rabata nie może się zamykać przy placyku, musi być przejście trawa. Dzieciaki biegają, nie mogę im tego zrobić (na razie).

Też jestem za drzewem, już mi chodzi dłuższy czas po głowie, za sprawka Judith swoją drogą. Ale czy wielopniowe będzie dobrze wyglądało przy grabie? Tam grab rośnie przecież.

Pod tarasem, przy donicy mam wielopniową magnolię Suzan.

Po głowie jeszcze chodzą mi takie bale, na których chciałabym powiesić hustawke/kokon. Ale to już może przy placyku, nie tu.

Posadzilam dwa rozchodniki, jednego cisa i jedna seslerie. Prawie cały dzień spędziłam na gdybaniu i przymiarkach, masakra!
____________________
Joanna Ogród długi
Agatorek 01:17, 15 lip 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
Posadź jeszcze te trawy, które gdzieś tam leżą z bryłą korzeniową .

____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Agatorek 01:27, 15 lip 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
Jakie tu planowanie ostre… Musiałam się cofnąć kilka ładnych stron.
Niestety u mnie najlepiej wychodzi planowanie na żywo .

Ale mogę Ci zmierzyć limki little jak chcesz . U mnie drugi sezon, ale są już ładnie rozrośnięte.
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies