Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród długi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród długi

olciamanolcia 14:56, 16 lip 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7083
Joann napisał(a)
No i tak, farbę mam na włosach, relaksuje się wlasnie

Tak wygląda stan na ten moment.



Widok z tarasu na całe włości.

I teraz, tam, gdzie wbita łopatą, obok rośnie grab. Po prawej stronie graba było miejsce na Śliwę umbre, która uschla. Tak więc w zamyśle jakieś drzewo się pojawiło.

Wielopniowe tam teraz posadzic? Może magnolia Suzan? Czy kuliste formowane kupić i wsadzić gdzieś dwie sztuki? Mogę zlikwidować też te brzozę...



niebieskie-hortki
zółte sesleria
rózowe rozchodnik
drzewo -wiadomo
a pod tujami trawa-nawet lezak sobie postawisz
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
LIDKA 23:12, 16 lip 2022


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7141
W planowaniu nie pomogę bo zagladam w kratkę i jie nadążam.
Wieże masz czadową. Strone z gabionem piękną.

I stawiam diagnozę:
złapałaś bakcyla ogrodowego. Na to nie ma lekartwa. ❤
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Joann 22:56, 17 lip 2022


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2079
Kokesz napisał(a)
Popieram przełamanie trawnika rabatą, dziewczyny dobrze radzą
Nie bój się będzie super

Muszę coś zmienić, bo jak widać działka aż się prosi o zmiany. Pomimo mojego wkładu w rabaty trzeba jeszcze zgubić jej kształt. A to wiąże się z duuuzymi zmianami, na takie jeszcze mnie nie stać dojrzewam jak widać, ale bardzo powoli
____________________
Joanna Ogród długi
Joann 23:05, 17 lip 2022


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2079
Agi2006 napisał(a)
To dobry pomysł z przesadzeniem graba.Przynajmniej z perspektywy tarasu trochę przysłoni Ci garaż. Napewno bardziej niż brzoza. A wielopniowe drzewka dałabym w miejscu graba jedno a drugie przy ławce ale nie od strony garażu tylko od strony domu.Wtedy tak azurowo przysloniloby basen. I od placyku z ławka aż do rabaty przy tujach zrobiłabym rabatę ze ścieżka z płyt rozrzuconych.

Agi, najbliżej mi chyba do Twojej propozycji, takiej trochę mniej szalonej (Justyna i Judith to szaleją za bardzo).

Brzoza miała przysłaniać garaż, ale masz rację, nie spełni chyba swojej funkcji, bo np. drzwi bym widziała z tarasu, a mnie denerwuje ich widok.

Nie pomyślałam, żeby wsadzić coś właśnie, żeby je przykryć. Tylko usialabym wsadzić drzewko, ale z tyłu ławki, bo od tarasu nie ma tam miejsca. Zaburzyłoby to komunikację taras-placyk.

Nie wiem tylko, czy przesadzać graba? Może go tam zostawię i koło niego to drugie wielopniowe?

I czy na pewno kupować magnolię? A może parocje i swidosliwe? Trzy różne czy trzy takie same?

____________________
Joanna Ogród długi
Joann 23:07, 17 lip 2022


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2079
Judith napisał(a)
A ja - zgodnie ze swoją poprzednia rada dotycząca akceptacji - nie zasłaniałabym garażu, a wręcz odwrotnie: upiększyłabym i uczyniła z niego ozdobę . Na przykład prowadząc linki - albo pionowo rownolegle, albo pod różnymi kątami z dołu do góry. I na to powojnik albo inna roślina. Albo nic, a linki w kontrastującym z garażem kolorze.

Judith, przy scianie garażu posadzilam cisy (które urosną kiedyś i utworzą zieloną ściankę), w róg dałam koreanke. Coś będzie się działo, ale za kilka lat

A powojniki jakieś by tam urosły? Cień tam mam.
____________________
Joanna Ogród długi
Joann 23:09, 17 lip 2022


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2079
Judith napisał(a)

Jakie „bądź nie”??? Ależ oczywiście, ze do wykorzystania! Świetna jest!

Ciekawa byłam Waszej opinii bo wędruje z nią po działce i pomysłu na nią nie mam. Chciałabym jakoś ja wyeksponować, ale nie wiem gdzie i tak stoi na razie niewykorzystana.
____________________
Joanna Ogród długi
Joann 23:10, 17 lip 2022


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2079
olciamanolcia napisał(a)


Wieżę można wkomponować w rabatę- tę vis-a vis ławeczki gdybys tylko ją chciała zrobić

A i przemalowalabym na czarny bądź grafit

Też myślałam o przemalowaniu na czarno ale Justyś tam to na pewno nie, oznaczałoby, że stałaby na środku dzialki! Nie widzę jej tam jakoś.
____________________
Joanna Ogród długi
Joann 23:14, 17 lip 2022


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2079
nyna76 napisał(a)
Cudna wieża - czegoś takiego jeszcze nie było. Bardzo oryginalna.
Na razie ciepnij ją w te seslerie przy tarasie.

Brzoza zamiast graba byłaby pięknie podświetlona przez słupek, a obok brzozy hortensję .



Najmocniej przepraszam za te gryzmoły.


Wiosną multum cebulowych.

Nie przepraszaj, bo to żadne gryzmoly

Brzozę muszę całkowicie usunac, bo moja córcia jest na nią uczulona. Wiem, że za płotem też rosną, ale tu miała być przesłona przed słońcem, siedziałaby pod nią... Stwierdziłam, że ja wykopie.

Przy tarasie jakoś wieży nie widzę, przysłaniałaby donice. Reflektorki będą w różnych miejscach w ogrodzie, mogę ją podświetlić, ale gdzie jej zrobić miejsce nie wiem.
____________________
Joanna Ogród długi
Joann 23:15, 17 lip 2022


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2079
Rojodziejowa napisał(a)


Czyli jak u Pawła z N-ce Garden

Widziałam u niego, super to wyglada.
____________________
Joanna Ogród długi
Joann 23:17, 17 lip 2022


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2079
Rojodziejowa napisał(a)
Ta wieża mi się od razu z obeliskiem różanym skojarzyła. Czarna wyglądałaby fajnie

Jak ja dostałam, to też myślałam o rózy Kupiłam trzy roze biale rabatowe i mam seslerie...
____________________
Joanna Ogród długi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies