Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród długi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród długi

Joann 10:14, 15 lis 2021


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2064
mirkaka napisał(a)
A może magnolia jako drzewo? Tylko taką która wytwarza pień a nie krzewi się od ziemi. Wiosną będziesz czekać na jej cudne kwiaty, a potem będzie dawała cień, o który Ci chodzi

Hej, trochę mnie nie było, ale pogoda i aura jesienna zachęca do aktywności na O
Magnolię mam już, ale będę prowadzić ją na małe drzewko. Genie wcześnie skradła moje serce, choć kolor nie do końca mój, ale...nie lubię fioletu, a lawendę mam
Drzewa ciągle chodzą mi po głowie, choć w planach miałam sadzenie jesienne, na planach przystało. Muszę dojrzeć jeszcze do pewnych rewolucji.
____________________
Joanna Ogród długi
Joann 10:19, 15 lis 2021


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2064
basia3012 napisał(a)
Asiu, dużo dzieje się u Ciebie. Ale ścieżka elegancka będzie. A taras już jest piękny. Wszystko ze sobą gra.
Z tulipanami wiosną będzie kolorowo.

Basiu, dziękuję ścieżka już zrobiona, wkrótce wstawię zdjęcia, bo obecnie kończę układanie kamienia w płocie. Musiałam wszytko jeszcze raz wyjąć i ułożyć na nowo, bo wzmocnienia były za słabe i wybrzuszylo. Także takie tam oszczędności, tyle pracy to wszystko mnie kosztowało, że głowa mała. Ale już za kilka dni zamknę ten projekt, wreszcie.
____________________
Joanna Ogród długi
Joann 10:22, 15 lis 2021


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2064
olciamanolcia napisał(a)



Rabata graby rozplenice fantastyczna . Pieknie

Dziękuję Te rozplenice zaskoczyły mnie swoją wielkością Niepozorne z początku, pokazały na co je stać Na pewno jeszcze będę je dosadzac. Myślałam nawet o wymianie jednej kulki Dancica w donicy przy tarasie na rozplenicę właśnie.
____________________
Joanna Ogród długi
Joann 10:24, 15 lis 2021


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2064
ajka napisał(a)
Piękne rozplenice, moje w tym roku wyjątkowo bardzo słabo kwitły, chyba dlatego, że prawie wszystkie przesadzałam w tym roku, widocznie muszą się przystosować do nowego miejsca.

Przesadzałas czy tez dzielilas? Ja zdecydowanie wolę rozplenice z mniejszą liczbą kotków. Podobno z wiekiem jest ich coraz mniej ku mojej uciesze
____________________
Joanna Ogród długi
olciamanolcia 10:50, 15 lis 2021


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7029
Joann napisał(a)

Dziękuję Te rozplenice zaskoczyły mnie swoją wielkością Niepozorne z początku, pokazały na co je stać Na pewno jeszcze będę je dosadzac. Myślałam nawet o wymianie jednej kulki Dancica w donicy przy tarasie na rozplenicę właśnie.


Ja tez mam takie egzemplarze z bujnymi pałkami . W pierwszym sezonie były beznadziejne. Rozsadzilam je i rosną i kwitną jak u Ciebie. Trzy sztuki mam w donicy betonowej.
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Joann 10:58, 17 lis 2021


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2064
Zamawiam ambrowca, kusicie dziewczyny
____________________
Joanna Ogród długi
olciamanolcia 11:46, 17 lis 2021


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7029
Słuszna decyzja bo to piękne drzewo.
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Martka 11:47, 17 lis 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Świetnie! Będziesz zadowolona!
Joann 12:06, 17 lis 2021


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2064
Oj, u mnie w szkółkach jak zwykle nie ma. Na dostawę przez Internet musiałabym czekać kilka dni, byłby dopiero u mnie 24 listopada? Nie za późno? Ze też tyle zwlekałam z podjęciem decyzji.
____________________
Joanna Ogród długi
Joann 12:13, 17 lis 2021


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2064
U mnie jesieni niewiele. Jeszcze ziemia porozrzucana straszy, w przyszłym sezonie dopiero będę patrzeć z uśmiechem na swoją pracę. Teraz tylko kręcę nosem bez przerwy.


I dojrzałam do pewnej decyzji. Wysadzam jedną śliwę z donicy, zostawiam dwie. Będzie za gęsto, nie chodzi mi o korony, bo z nimi bym pewnie wojowała, ale raczej o zgrubiałe pnie, które z czasem będą sprawiać wrażenie, że odległość między drzewami jest mniejsza. No nie. Tylko czy teraz lepiej to zrobić czy na wiosnę? I mam tam czosnki, ze względu na nie się waham.
____________________
Joanna Ogród długi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies