Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród długi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród długi

olciamanolcia 20:11, 17 lis 2021


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7029
Albo zostaw dwie a pomiędzy daj niższe trawy - miskant Kleine Silberspinne fajnie by wyglądał albo rozplenica Hameln .
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
olciamanolcia 20:30, 17 lis 2021


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7029
A może zamiast traw daj tam berberysy kolumnowego? Masz biały mur będzie się fajnie odznaczał przez cały rok. Można go formować.
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Wiaan 21:09, 17 lis 2021


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5180
Asia u Ciebie zaszły super zmiany, bardzo mi się podoba
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Joann 23:01, 17 lis 2021


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2064
Martka napisał(a)
Ale grubaśne aż będą te pnie? I kiedy spodziewasz się tej grubaśności?

Edit: trzy dają lepszy efekt niż dwie, wzrok jakoś lepiej się rozkłada, jest rytm. Ale rozumiem, że czasem coś nie pasuje i trzeba podzielić włosa na czworo Jak dla mnie - trzy czyli tak jak obecnie to układ idealny. Dałabym im niższe trawy typu proso, trzcinniki lub molinie i super. Miskanty będą bardzo duże, nie wiem, czy nie za duże...?

Martko, teraz to o tym rytmie będę myśleć, o rany. No i weź tu bądź zdecydowaną od samego początku upierałam się przy trzech, ale gdzieś tam z tyłu głowy mam też opinie osób, które zdecydowanie były na nie, że duże drzewa itp. I teraz, kiedy zauważyłam, malutko, ale jednak, że zgrubiały ogranela mnie panika niedoświadczonego ogrodnika.
Nie wiem, kiedy będą grubasne, a jak będą? A jak zburzą ład estetyczny i będą straszyć na tle białego muru wraz z wzrostem?
Trawy może jednak fajnie by takie właśnie wyglądały. Modlinie mam, nie widzę jej tam, proso i trzcinnij też jakoś nie. Wolałabym coś fontannwego. Neologizm się chyba wkradł
____________________
Joanna Ogród długi
Joann 23:07, 17 lis 2021


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2064
Wiaan napisał(a)
Miskanty mogą dotykać korony i nie będą ładnie wyeksponowane. One potrzebują też miejsca w głąb, a tam jest chyba wąsko. Przesadzałam do przodu u siebie wiosną i teraz dopiero ładnie się prezentują i nie stykają się z koroną drzew. Też jestem za trzema i pod nimi niższe trawy jak pisze Marta. Te drzewa ładnie wyglądają, nie obawiałabym się pni

Anetko, a weź wyobraź sobie takie pnie jak ma np katalpa obok siebie. Na pewno się nie obawiać? Cieszę się, że zabrałaś głos w sprawie tych drzew, bo jak widać jeszcze czuję niepokój, co do ich rozmieszczenia. Byś może trawy będą za wysokie, nie brałam pod uwagę, że mogą stykać się z koroną drzew. Stykać to byłby mniejszy problem. Gorzej jak wlezie w koronę. Hm.
____________________
Joanna Ogród długi
Joann 23:14, 17 lis 2021


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2064
olciamanolcia napisał(a)
Ja tez u siebie mam śliwy ale posadzone co prawie 5 metrow . U mnie między nimi mam rozplenice Hameln i hortensje Magical Mont Blanc. U Ciebie wydaje się ze maja troszkę ciasno .
Miałam wizję ale teraz patrze że ty masz tam taras

Oj, mam I drzewka mają przysłaniać bliźniaczy dom. Dlatego trzy i dlatego śliwy, by była to naturalna zasłona.
Troszkę ciasno mają, ale ponoć drzewa mają system korzeniowy proporcjonalny do korony, więc wydaje mi się, że donic nie rozsadzą. Bardziej obawiam się efektu wizualnego wrraz z upływem czasu.
Ale przyznasz, fajne są, nie? Listki do końca utrzymują swój kolor, co jest niewątpliwą zaletą tego drzewa U Ciebie piękny szpaler, zupełnie inną funkcję pełnią. Mogą się panoszyć ile chcą
____________________
Joanna Ogród długi
Joann 23:16, 17 lis 2021


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2064
olciamanolcia napisał(a)
Albo zostaw dwie a pomiędzy daj niższe trawy - miskant Kleine Silberspinne fajnie by wyglądał albo rozplenica Hameln .

Googlam tego miskanta i myślę intensywnie
____________________
Joanna Ogród długi
Joann 23:22, 17 lis 2021


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2064
olciamanolcia napisał(a)
A może zamiast traw daj tam berberysy kolumnowego? Masz biały mur będzie się fajnie odznaczał przez cały rok. Można go formować.

Kolumnowe berberysy ok, nawet w planach, ale tu ich nie widzę. No bo jakiego koloru? Śliwa ma już swój kolor i nie chcę robić jej konkurencji, a berberysy się przebarwiają. Dam im inne towarzystwo, może na tle grackow?
Sama się boje, co wymyślę na przysLy sezon. Kolorami przywita mnie wiosna, a raczej tulipanki już nie mogę się doczekac tego pierwszego sezonu. Siła do domu mnie będą wciągać
____________________
Joanna Ogród długi
Wiaan 23:23, 17 lis 2021


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5180
Wstawiłam u siebie tego miskanta
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Joann 23:30, 17 lis 2021


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2064
Wiaan napisał(a)
Asia u Ciebie zaszły super zmiany, bardzo mi się podoba

Dziękuję:* Bardzo cieszą mnie takie słowa Choć daleko jeszcze do ogarnięcia reszty bałagabu. Muszę nauczyć się cieszyć z małych prac. Byłam u Ciebie i aż się zawstydziłam. U Ciebie jest taki porządek! Normalnie czuję, że masz zadatki na Milunię
Mój M ostatnio zbzikowal, kury wyprowadza na spacery po podwórku. Na szczęście dziobią za tujami, po sferze nietkniętej jeszcze moją ręką Widok, uwierzcie, naprawdę komiczny No, ale lubi je chłopak, niech ma. Najważniejsze, że rabat strzeże
____________________
Joanna Ogród długi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies