Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród długi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród długi

olciamanolcia 12:18, 17 lis 2021


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7039
Joann napisał(a)
Oj, u mnie w szkółkach jak zwykle nie ma. Na dostawę przez Internet musiałabym czekać kilka dni, byłby dopiero u mnie 24 listopada? Nie za późno? Ze też tyle zwlekałam z podjęciem decyzji.


Nie będzie za późno. Drzewka ze szkółki można sadzić przez cały rok wyłączając ten czas kiedy ziemia jest zmarznięta
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Joann 13:47, 17 lis 2021


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2064
To zamawiam
____________________
Joanna Ogród długi
Judith 13:51, 17 lis 2021


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9910
Ze względu na pnie? Nie rozumiem tego powodu - dlaczego grubsze pnie i wrażenie ze są bliżej mialoby się okazać problematyczne?
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Dorii 16:05, 17 lis 2021


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Zostaw jedną śliwę, nie będziesz musiała strzyc tak radykalnie korony a i ta jedna zasłoni co ma zasłonić
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Martka 16:08, 17 lis 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Mnie się te śliwy tu podobają. Podobnie jak Judith zastanawiam się, dlaczego te pnie miałyby być problemem?
Wiaan 16:34, 17 lis 2021


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5183
Martka napisał(a)
Mnie się te śliwy tu podobają. Podobnie jak Judith zastanawiam się, dlaczego te pnie miałyby być problemem?


Też jestem ciekawa
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Joann 18:57, 17 lis 2021


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2064
Bo grubasne pnie w tak bliskiej odległości nie będą estetyczne. Będą wyglądać tak nienaturalnie, gruby pień a mała korona. Myślę, żeby zostawić miskanty po bokach i jeden w środku (Morning Light).
Dorii jednej na pewno nie chce zostawić. Zasłonę muszę mieć szczelną (w miarę).
No patrzę na nie teraz przez okno. Hm.
____________________
Joanna Ogród długi
Martka 19:12, 17 lis 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Ale grubaśne aż będą te pnie? I kiedy spodziewasz się tej grubaśności?

Edit: trzy dają lepszy efekt niż dwie, wzrok jakoś lepiej się rozkłada, jest rytm. Ale rozumiem, że czasem coś nie pasuje i trzeba podzielić włosa na czworo Jak dla mnie - trzy czyli tak jak obecnie to układ idealny. Dałabym im niższe trawy typu proso, trzcinniki lub molinie i super. Miskanty będą bardzo duże, nie wiem, czy nie za duże...?
Wiaan 19:53, 17 lis 2021


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5183
Miskanty mogą dotykać korony i nie będą ładnie wyeksponowane. One potrzebują też miejsca w głąb, a tam jest chyba wąsko. Przesadzałam do przodu u siebie wiosną i teraz dopiero ładnie się prezentują i nie stykają się z koroną drzew. Też jestem za trzema i pod nimi niższe trawy jak pisze Marta. Te drzewa ładnie wyglądają, nie obawiałabym się pni
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
olciamanolcia 20:06, 17 lis 2021


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7039
Ja tez u siebie mam śliwy ale posadzone co prawie 5 metrow . U mnie między nimi mam rozplenice Hameln i hortensje Magical Mont Blanc. U Ciebie wydaje się ze maja troszkę ciasno .
Miałam wizję ale teraz patrze że ty masz tam taras
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies