Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród długi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród długi

Joann 02:07, 17 paź 2021


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2031
I trochę zdjęć.
Rabata przy donicy bez trzmielin na pniu uspokoiła to miejsce.


A tu trochę taka szkółka. Za gęsto, ale no niech rośnie. Będę rozsadzać pewnie na wiosnę. Niektóre seslerie obcięte na jesień ponownie zakwitły.


Rabata Polinkowa.


Kącik jeżówkowy ze stipą (z donic).


Rabata grabowa z rozplenicami. Gigantycznymi!



A tu jakby nie u mnie.




Podwiązałam miskanty, bo mnie denerwowały.


I takie przymiarki.
____________________
Joanna Ogród długi
Agatorek 14:21, 17 paź 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 12842
Aaaaaaaa!
Ale mi się podoba rabata Polinkowa i rozplenicowa! Piękne są .
Co ile masz posadzone rozplenice?
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Martka 15:25, 17 paź 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Joann, z pewnością za wąsko ale o tym, że rabaty muszą być szerokie, przekonujemy się dopiero z czasem Świetne rabaty, piękne rozplenice, miskanty, przesadzone trzmieliny też świetne, naprawdę to wszystko i jeszcze więcej powstało w jeden sezon? Tak, naprawdę. Joann, super efekty!

Joann napisał(a)
I trochę zdjęć.


A tu trochę taka szkółka. Za gęsto, ale no niech rośnie. Będę rozsadzać pewnie na wiosnę. Niektóre seslerie obcięte na jesień ponownie zakwitły.


Anda 15:32, 17 paź 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33202
Rozplenicowa śliczna Rozplenice bedą raczej jeszcze większe

Robinia akacjowa jest krucha, późno wypuszcza liście, trzeba ją ciąć co jakiś czas i wypuszcza odrosty korzeniowe na odległość nawet i dwóch metrów. Liście rozkładają sie szybko, ale patyczki na których te liście rosną, zostają długi czas. Mnie ona bardzo denerwuje

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Joann 08:20, 18 paź 2021


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2031
Agatorek napisał(a)
Aaaaaaaa!
Ale mi się podoba rabata Polinkowa i rozplenicowa! Piękne są .
Co ile masz posadzone rozplenice?

Dziękuję Aga
Rozplenice sadziłam co 90xm, ale teraz nachodzą na siebie, a Ewa pisze, że będą jeszcze większe
____________________
Joanna Ogród długi
Joann 08:24, 18 paź 2021


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2031
Martka napisał(a)
Joann, z pewnością za wąsko ale o tym, że rabaty muszą być szerokie, przekonujemy się dopiero z czasem Świetne rabaty, piękne rozplenice, miskanty, przesadzone trzmieliny też świetne, naprawdę to wszystko i jeszcze więcej powstało w jeden sezon? Tak, naprawdę. Joann, super efekty!


Martuś, dziękuję Wreszcie widać jak coś rośnie, chociaż różnorodności u mnie raczej nie ujrzy się. Na łatwiznę idę
A rabata wąska jest, oj tak Ale ile tam upchalam
____________________
Joanna Ogród długi
Joann 08:31, 18 paź 2021


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2031
Anda napisał(a)
Rozplenicowa śliczna Rozplenice bedą raczej jeszcze większe

Robinia akacjowa jest krucha, późno wypuszcza liście, trzeba ją ciąć co jakiś czas i wypuszcza odrosty korzeniowe na odległość nawet i dwóch metrów. Liście rozkładają sie szybko, ale patyczki na których te liście rosną, zostają długi czas. Mnie ona bardzo denerwuje


Dziękuję Ewo Mam swoją grabową wreszcie albo raczej rozplenicową Będę musiała teraz kupić ciężki sprzęt do cięcia grabów
Te odrosty korzeniowe robinii odstraszają zupełnie. Dam sobie spokój.
Jeszcze nie posadziłam drzewa. Martwię się
____________________
Joanna Ogród długi
Roocika 12:22, 18 paź 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Asia, chwalę rabaty, bo efekt jest, polinkowa, rozplenicowa i ta ze ścianką super. Graby muszą się teraz postarać i spuchnąć jak rozplenice
Ta ścianka kapitalnie wygląda
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Agatorek 18:40, 18 paź 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 12842
Joann napisał(a)

Dziękuję Aga
Rozplenice sadziłam co 90xm, ale teraz nachodzą na siebie, a Ewa pisze, że będą jeszcze większe


Czyli pewnie trzeba by było co 1 metr lub jeszcze więcej dać odstępu.
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
sylwia_slomc... 18:44, 18 paź 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81248
Trawy w słońcu obłędne
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies