Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W ogródku Martki

Pokaż wątki Pokaż posty

W ogródku Martki

Marlenaa 22:05, 11 kwi 2021


Dołączył: 21 paź 2012
Posty: 1333
Piękne zakupy O klonach palmowych nawet nie marzę. U mnie wiatr hula z każdej strony. Co do limek, ja pewnie posadziłabym co metr, bo chciałbym mieć szybko efekt Ale rzeczywiście one dość duże rosną i spokojnie można zrobić większe odstępy.
____________________
krowy, staw i my
nicol21 23:06, 11 kwi 2021


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10277
Cześć!
Masz bardzo fajną bazę do tworzenia ogródka. Widziałam, że przeszłaś wątek Marzeny, ja nadal jestem nim zachwycona, tzn ogrodem, szkoda że Marzena się tutaj już nie udziela.
Kupiłaś super klony. Mój ulubiony to Sango Kaku - on rośnie szybko, dość wysoko, piękne kolory jesienią i te czerwone patyki zimą! Będziesz zadowolona.
Orange dream to rzeczywiście klon który najszybciej startuje [z tych co mam ja], ale jak dałaś go w pełne słonce to może być przypalany.

Dissectum stworzy dość lekką ale zwartą koronę która może przepuszczać za mało światła do ziemi, żeby inne rośliny ładnie rosły. Choć u siebie pod dużym już garnetem mam turzyce i mają się dobrze.

Powodzenia w planowaniu, zmienianiu planów i działaniu
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
Martka 18:56, 12 kwi 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
LIDKA napisał(a)
Marta mam limelighty [...] ok 90 cm od pnia tujek i po 90 cm od siebie.


Marlenaa napisał(a)
Co do limek, ja pewnie posadziłabym co metr, bo chciałbym mieć szybko efekt Ale rzeczywiście one dość duże rosną i spokojnie można zrobić większe odstępy.


Dziewczyny, dziękuję za rady, Milunia ma gęsto, co 60 cm, ale ona ma komfort małego ogrodu więc taki "kompakt hortensjowy" ma tam sens. Iwonaa100 ma rozstaw 120-130 i też pięknie to wygląda.

Z tych danych wyciągam średnią i zrobię tak: dam Limelight co metr od siebie i metr od żywopłotu, a z przodu kolejny metr, pod którym będzie obwódka z cisa pomieszana z obwódką z traw Hakonechloa, nad odmianą dumam, ale chcę chyba zieloną, nie żółtą. Jak zobaczyłam moją koncepcję u Miluni na zdjęciach, to bardzo się ucieszyłam w tym sezonie będzie pustawo, ale tak mi daje w kość sadzenie roślin i kopanie dołków, że chcę już posadzić i zapomnieć na lata albo przynajmniej na miesiąc i nie przesadzać potem takich krzaków wielkich.

Marlenaa, Dziewczyny, jak szybki był efekt? Po ilu sezonach te krzaki się "spotykają" sadzone plus minus co metr? Czy myślicie że obwódka Hakonechloa i cis (przemieszane nieregularnie bardzo, ale na jednym rogu rabaty tylko cis)


Martka 19:09, 12 kwi 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
nicol21 napisał(a)
Cześć!
Masz bardzo fajną bazę do tworzenia ogródka. Widziałam, że przeszłaś wątek Marzeny, ja nadal jestem nim zachwycona, tzn ogrodem, szkoda że Marzena się tutaj już nie udziela.
Kupiłaś super klony. Mój ulubiony to Sango Kaku - on rośnie szybko, dość wysoko, piękne kolory jesienią i te czerwone patyki zimą! Będziesz zadowolona.
Orange dream to rzeczywiście klon który najszybciej startuje [z tych co mam ja], ale jak dałaś go w pełne słonce to może być przypalany.

Dissectum stworzy dość lekką ale zwartą koronę która może przepuszczać za mało światła do ziemi, żeby inne rośliny ładnie rosły. Choć u siebie pod dużym już garnetem mam turzyce i mają się dobrze.

Powodzenia w planowaniu, zmienianiu planów i działaniu


Nicol21, witaj i zaglądaj, bardzo mi miło, wpadłam kiedyś na Twój ogród i o ile dobrze pamiętam, to padł Ci jakiś klon, z którym byłaś związana? Dobrze, że masz ich kilka, to jest metoda właśnie na takie straty. Gdybym mieszkała w innej strefie, to pewnie kupowałabym bez opamiętania niczym słynny forumowy Jan (jego wątek ucichł...?). Jednak nie samym klonem żyje ogród Sango Kaku i Orange Dream nie są w pełnym słońcu, w południe mają cień. Pocieszyłaś mnie też, że Sango Kaku dość szybko rośnie, o ile rocznie Ci przyrasta? To dla mnie bardzo dobra wiadomość, że sąsiedzi ze swojego tarasu też będą mogli podziwiać Sango kaku zamiast ...

Orange dream już pokazuje kolory:



Życzmy sobie ciekawego sezonu
Agatorek 20:35, 12 kwi 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
Martka napisał(a)




Dziewczyny, dziękuję za rady, Milunia ma gęsto, co 60 cm, ale ona ma komfort małego ogrodu więc taki "kompakt hortensjowy" ma tam sens. Iwonaa100 ma rozstaw 120-130 i też pięknie to wygląda.

Z tych danych wyciągam średnią i zrobię tak: dam Limelight co metr od siebie i metr od żywopłotu, a z przodu kolejny metr, pod którym będzie obwódka z cisa pomieszana z obwódką z traw Hakonechloa, nad odmianą dumam, ale chcę chyba zieloną, nie żółtą. Jak zobaczyłam moją koncepcję u Miluni na zdjęciach, to bardzo się ucieszyłam w tym sezonie będzie pustawo, ale tak mi daje w kość sadzenie roślin i kopanie dołków, że chcę już posadzić i zapomnieć na lata albo przynajmniej na miesiąc i nie przesadzać potem takich krzaków wielkich.

Marlenaa, Dziewczyny, jak szybki był efekt? Po ilu sezonach te krzaki się "spotykają" sadzone plus minus co metr? Czy myślicie że obwódka Hakonechloa i cis (przemieszane nieregularnie bardzo, ale na jednym rogu rabaty tylko cis)




Nie wiem, czy Milunia nie ma przypadkiem posadzonych dwóch sadzonek hortensji w jeden dołek, żeby szybciej zrobił się „efekt wow”. Zapytaj najlepiej u niej
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Agatorek 21:01, 12 kwi 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
Ps ciekawego sezonu
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Joann 21:06, 12 kwi 2021


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2064
Agatorek napisał(a)


Nie wiem, czy Milunia nie ma przypadkiem posadzonych dwóch sadzonek hortensji w jeden dołek, żeby szybciej zrobił się „efekt wow”. Zapytaj najlepiej u niej


Też czytałam, że dziewczyny sadzą dwie w jeden dołek Martko podczytuję z zainteresowaniem u Ciebie, bo też taką rabatę planuję u siebie, tylko, że ja nie będę mieć tyle miejsca.
____________________
Joanna Ogród długi
Martka 21:18, 12 kwi 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Agatorek, w imieniu Miluni odpowiem tu, że ma posadzone co 60 cm, tak mi wczoraj napisała, a ja nie dopytałam, czy po dwie Joann, będę miała dwie rabaty z hortensjami, jedna z Annabelle 5 szt, druga taka jak nazwa Twojego wątku długa, 13 m z Limelight. Pomiędzy nimi rabata z grabami podsadzonymi łanem Hakonechloa, może w nim jakieś kostki z cisa? Żeby nie było za bardzo hortensjowo i dało trochę ładu. Pisz koniecznie o swojej koncepcji rabaty, zajrzę do Ciebie


Johanka77 05:25, 13 kwi 2021


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Dzień dobry!
Ale Ty masz potencjał fajny!

Jestem pod wrażeniem zakupów! Bardzo konsekwentnie.

Hortensji jest masa. Na conajmniej 20 metrów szpaleru te limki!

Klonom kibicuję. Ja się nie odważyłam ze względu na wiatry.

Bardzo ładny szpaler gracków masz Taki Malkulowy
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Martka 10:03, 13 kwi 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Asiu, będzie 13 m Limelight i w innym miejscu 7 m Annabelle. Piszecie o tej powtarzalności roślin w ogrodzie, no to się zastosowałam z lekka przerażona metrami nowych rabat do obrobienia, ale co to jest przy takich 100m2 carrexowiska?

Klony - u Ciebie otwarta przestrzeń, ale progres w dopuszczaniu nowych roślin do obrotu jest więc ... czas pokaże, czy nie stworzysz przytulnego zakątka

Miskanty - myślałam o tego rodzaju szpalerze, ale jak zobaczyłam u Malkul, natychmiast zaniemówiłam i zamówiłam.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies