Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W ogródku Martki

Pokaż wątki Pokaż posty

W ogródku Martki

Martka 19:05, 25 wrz 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Asiu, Lidko, Wiolu, Marto, Asiu, dziękuję, zawzięłam się i zakupy posadziłam Trzmielina tu - ten świerk srebrny będzie miał na Boże Narodzenie swój ostatni występ jako choinka w domu muszę go wyciąć, bo nie zdawałam sobie sprawy, jak niemiło może być z biegiem lat.

Klon, dereń i kalina w tym zakątku - kiedyś to będzie rabata, ale nie będę zrywać darni, Lidko, przekompostuje się sama. Wypróbowałam na jednej rabacie w tym roku i z przyjemnością powtórzę to rozwiązanie przy zakładaniu kolejnych.

Edit: jak kończyłam sadzenie, było już prawie ciemno. Leje kopałam a nie doły, szczególnie pod derenia. Jutro zrobię lepsze zdjęcia


wiklasia 19:40, 25 wrz 2021


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956
Ten wielopienny Tatar - ech i ach.
No to sobie powzdychalam do przystojniaczka
____________________
Wiklasia Jak feniks z popiołów
Martka 19:43, 25 wrz 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Wiklasiu, całe 7 dyszek i tyle pni Cóż było robić?
ajka 20:15, 25 wrz 2021


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4002
Nawet nie wiedziałam,że klon tatarski występuje w formie wielopiennej. Na pewno będzie piękny. Jak duży urośnie?

Planów na oranżerię zazdroszczę, tylko jakś taka mała się wydaje?

Możesz mi pokazać swojego brilantissimum?
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Mary 21:04, 25 wrz 2021


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
Martka napisał(a)
Pogoda szara i wietrzna, ale można temu zaradzić i trochę sobie pokolorować świat, wystarczy ... wybrać się do dobrej szkółki I poczynić naprawdę jedne z ostatnich zakupów sezonu. Jaka ekscytacja, kiedy takie widoki!


Spakowałam trochę tej kolorowej jesieni do wózka, na pierwszy ogień rzuciłam się na klona tatarskiego ginnala (zawsze chciałam, ale nigdzie nie spotkałam), wielopienny, ładny okaz, jak go nie wziąć? Zawsze chciałam też - dzięki Marysi Mary - kalinę Kilimanjaro, mam maleństwo. Oraz derenia kousa Milky Way - też pragnęłam, Iwonka rozwiała moje obawy, mam dla niego zaciszną miejscówkę i też nie wahałam się ani chwili. Zauroczyła mnie na koniec trzmielina płaskoogonkowa szczepiona, stała samotna, a taka ładna. Pozwoliłam się ponieść kolorom, wyobraziłam je sobie w ogrodzie, to się musiało tak skończyć

Klon, dereń, kalina... Super takie zakupy!
Oko zatrzymało mi sie na drugim zdjęciu, po prawej stronie, wysokie czarne donice...
Dzień wcześniej też tu cisowo szalałam.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Agatorek 22:20, 25 wrz 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13199
Martuś, aaaaale świetne zakupy
Klon mi się bardzo spodobał, piękny jest.
Zdradzisz, co to za szkółka?
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Gruszka_na_w... 22:33, 25 wrz 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22019
Sadzi. A miała nie,
Cudne zakupy i w dodatku od razu w pięknej jesiennej szacie.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Martka 07:51, 26 wrz 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
ajka napisał(a)
Nawet nie wiedziałam,że klon tatarski występuje w formie wielopiennej. Na pewno będzie piękny. Jak duży urośnie?

Planów na oranżerię zazdroszczę, tylko jakś taka mała się wydaje?

Możesz mi pokazać swojego brilantissimum?


Oranżeria będzie miała 3,8x3,8m, w zupełności wystarczy. Mój brilliantissimum (o ile wierzyć etykiecie) wygląda teraz tak, choć muszę przyznać, że nie jest to mój ulubiony typ kolorystyczny, taka poprzecierana zieleń. Może zdążę się przekonać, póki co, korci mnie, by go podarować.
Martka 07:52, 26 wrz 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Mary napisał(a)

Klon, dereń, kalina... Super takie zakupy!
Oko zatrzymało mi sie na drugim zdjęciu, po prawej stronie, wysokie czarne donice...
Dzień wcześniej też tu cisowo szalałam.


Marysiu, deptałam po Twoich śladach
Martka 07:59, 26 wrz 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Agatorek napisał(a)

Klon mi się bardzo spodobał, piękny jest.


Aga, w szkółce zrobiłam zdjęcie ginnala w innej, czerwonej odsłonie:


No słodziak!


Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies