Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W ogródku Martki

Pokaż wątki Pokaż posty

W ogródku Martki

Rojodziejowa 16:27, 27 maj 2022


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8425
Do tej pory zamawiałam tylko internetowo. Jest kilka takich miejsc, gdzie róże wg mnie można zamawiać w ciemno. Jak się okazało, że Hyży nie tak daleko, to jak tylko będzie odpowiednia odmiana to kupię pierwszy raz stacjonarnie
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Rojodziejowa 16:30, 27 maj 2022


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8425
LIDKA napisał(a)


Moje 8 szt w 3 gat jest od hyżego. Z jesiennych dostaw z gołym korzeniem. I są piękne i zdrowe.
Tu nie trzeba się bać.

Za to kupuć ładne miscanty gracki lub morning to dopiero klopot.


A probowałaś od Słowińskich?
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
ajka 20:12, 28 maj 2022


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 3997
Judith napisał(a)

Asia, juz znalazłam stacjonarnie niedaleko mnie. Róży przez Internet nie odważyłabym się zamówic .


Judith ja wszystkie kupowałam internetowo i jestem baaardzo zadowolona.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
ajka 20:18, 28 maj 2022


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 3997
Martka oglądnęłam sobie zdjęcia, świetne porównanie z oranżerią przed i po. W ogóle ogród strasznie ci się rozrósł. Warzywniak faktycznie ma swój klimat. A sikorek zazdroszczę. Może też kiedyś powieszę u siebie budki
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Iwona100 21:56, 28 maj 2022


Dołączył: 14 sty 2016
Posty: 714
Wrzucę fotkę ,jak kwiaty derenia zbieleją .
U mnie jest sporo ptaków ,jest ciągły ruch. Czasem trzeba uważać ,żeby się z jakimś nie zderzyć .
____________________
Iwona Wizytówka-Ogród na Zagórzuświętokrzyskie
Milka 07:29, 29 maj 2022


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Nie ma to jak deszcz, wszystko takie umyte i świeże. Kloniki dają po oczach. Piekne linie i całość, gęsto się robi.
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Martka 17:31, 01 cze 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Haniu, o frugalistach myślę, że lepszy jakiś pomysł na życie niż brak pomysłu osobiście nie chciałabym odkładać przyjemności na później Cukinia rokuje, w przeciwieństwie do fasoli i ogórków, na razie melodii brak. Twoje bujne warzywa mogłyby wywołać migrenę u oglądających

Elu, zgadzam się, na palmowe nie warto się rzucać, chyba, że trafią się w dobrej cenie. Wtedy w kilku susach po wózek i szybki powrót do domu, by posadzić, a wcześniej znaleźć miejscówkę

Aneto, ostatnio to już chyba wszędzie pada ten bordowy buk kupowałam w zeszłym roku jako buczka z ciemnozielonymi listkami i zaskoczył mnie kolorem na wiosnę  Nie planowałam bliskiego sąsiedztwa limonki Shirasawy z bordo, ale tak wyszło. Mam nadzieję, że buk wróci do swego pięknego, głęboko-zielonego koloru Odmiany nie znam, w CO nie było żadnej inf.

Ewo, popadało dostatnio ale rabaty jeszcze nie rozkręciły się na dobre, może w czerwcu

Roociko, to prawda, najbardziej lubię oglądać ogród po deszczu właśnie, taki napojony, obmyty i pachnący, ostatnio oglądam ogród tylko w deszczu. Nie narzekam jednak tu wciąż jest zapotrzebowanie na wodę.

Marto, zimą dzień w podróży jest taki krótki... ale krótkie jest także lato ogrodowe, na które wytrwale czekamy przez ponad pół roku, żal opuszczać bujności na dłużej... i kto zbierze ogórki?

Rysko, hakonechloa też "bujnieje"

Alicjo, zachwyciłam się przywrotnikiem w drodze na Babią Górę nie wiedząc jeszcze, że to on tak wyglądał


Judith, to była tytaniczna praca, sama się sobie dziwię... Widzę, że kolekcja Piano powiększyła się skutecznie Te trzy wywodzą się od Hyżego, kupiłam je od Hyżego na targach na Zamku Królewskim, więc można uznać, że masz z rodowodem

Asiu Rojodziejowa, Lidko, też sądzę, że Hyży to dobry adres i że można brać wysyłkowo, ale gdyby na stanie był ostatni krzaczek, to pewnie bym się obawiała go wziąć Jakże się cieszę, że nie mam Hyżego w sąsiedztwie a tym bardziej Austina

Ajko, dziękuję sikorki już pewnie na wylocie, sądząc po odgłosach z budki - są donośne i "tembr głosu" obniżył im się wyraźnie.

Iwonko, faktycznie mogę sobie wyobrazić, że ptaki mogą wziąć ogród we władanie Ja już nie koszę trawnika w pobliżu budki rośnie łączka. Dereń nadal zachwycający.

Milko, robi się gęsto, ale nie wszędzie i już zaczynam widzieć swoje błędy w nasadzeniach, w niektórych miejscach konieczna korekta i dosadzanie, ale bodziszek żałobny i krwawnik - te rozrosły się tak, że będą to pierwsze rośliny w moim ogrodzie, którym będę musiała ukrócić swawolę. Nie spodziewałam się, że ten moment nastąpi aż tak szybko










 







Martka 17:32, 01 cze 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Czerwcowy ogród zaskoczył mnie, jest mokro i zielono!
Pierwsze kwitnienie kiścienia.

Pieris Katsura w barwach przyrostów.

Trawnik domaga się koszenia.

Kancik tu czeka na swą kolej, wszak nie samym kancikiem żyje ogrodnik!
Martka 17:32, 01 cze 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Limelight i łubiny z resztkami tulipanów. Molinie jeszcze niewidoczne.

Czosnki… nareszcie i u mnie, są na rabatach tu i tam, polubiłam bardzo



Martka 17:32, 01 cze 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Annabelle przyrosły dwukrotnie i Caradonny też.

Jarzmianki start. Mało ich, efektu brak, popracuję nad tym.

Wszystko wyrywa się, by rosnąć. Lubimy te stany.

Ale czy niektóre rośliny nie wyrywają się za bardzo? To były rok temu trzy cienkie patyczki…. Drobne żółte akcenty krwawnika zamieniają się właśnie … w żółtą chmurę.

Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies