Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W ogródku Martki

Pokaż wątki Pokaż posty

W ogródku Martki

Martka 15:09, 02 cze 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Nie mogę nacieszyć się ogrodem kolejny obchód, tym razem przerwa w kolorach fioletu. Podziwiałam formę przekwitających czosnków Purple Sensation. Z zielonymi wypustkami wyglądają trochę jak wirus spod mikroskopu elektronowego…

Rutewka orlikolistna schowała się za rozpanoszoną szałwią Caradonna.


Czosnki Gladiator stoją bardzo wyprostowane. Zadziwia mnie ten pion.

A tu Purple Rain.

Haniu, śniedki świecą z daleka choć nie są fioletem, to zachwycają!

antracyt 15:55, 02 cze 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11700
Wpadam na chwilkę i robię z Tobą szybki obchód
Dzisiaj w końcu będę miała popołudnie tylko dla siebie, czyli dla ogrodu
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Alicja169 17:24, 02 cze 2022


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 5105
Obchód Twojego ogrodu wykonałam Postęp prac zadziwia, ileż to jesteś w stanie w jednym roku zmienić
Piękne różowa róża, a Munstead Wood potrzebuje trochę cienia, bo słońce ją przypala.
Podoba mi się zdjęcie czosnków na zielonym tle, świetne ujęcie
____________________
Otrzymaliśmy życie bez instrukcji obsługi. Ogród na piasku i z wielkim murem
DariaB 17:46, 02 cze 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3061
Marta nie dziwię się, że się nie możesz nacieszyć bo masz pięknie. Fiolety są urzekające ławeczka oby lepiej przyszła w idealnym stanie. Ciekawe czy będą wysylać kurierem czy ten miły pan Ci ją przywiezie.
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
Roocika 18:44, 02 cze 2022


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Marta, nie znałam, dziękuję za podesłanie. Właśnie dziś zidentyfikowałam wierzbownicę kosmatą i zlokalizowałam kolejne wiązówki błotne
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
ElzbietaFranka 18:54, 02 cze 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13912
Wyrwij tego suchcielca panstemona i zobacz co tam się dzieje w łodydze może tam ja coś gryzie. Koniecznie musisz suchcielce usunąć.

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 19:05, 02 cze 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13912
Martka napisał(a)
Milko, u mnie wszystkie przezimowały i kępy są razy pięć w porównaniu do zeszłego roku. Ale też trzeba przyznać, że zima była łagodna. Służy im słoneczne stanowisko.

Moje panstem... Mają się dobrze posadzone na skalniaku rozsiewają się. Też mają kwiatostany.
Milka szkoda, że nie powiedziałaś. Będę miała na uwadze.

Potwierdzam różą Mundted... Nie może być posadzona w pełnym słońcu. Wysoka temp zwarzy jej płatki. Mam ją i wiem co piszę.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Martka 20:59, 02 cze 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Zuzko, obchód "na szybko" też załatwia sprawę  Teraz na forum istne szaleństwo zdjęć, dziś byłam w wielu ogrodach, nie mogę się nadziwić, jak pięknie  Oby popołudnia nic nie zmąciło

Alicjo, miło, że zajrzałaś  Jeden rok może zmienić wiele, teraz już nie miałabym czasu na takie tempo, a radości ze zmian co niemiara. Munstead Wood posadziłam na stanowisku częściowo zacienionym, mam nadzieję, że doceni

Dario, ławeczkę zamówiłam jednak w innym miejscu, o S. szkoda gadać, po dzisiejszej rozmowie z właścicielką odpuściłam. Znalazłam innego sprzedawcę, bez kosztów transportu i tańszą. W zamówieniu zaznaczyłam, że zwrócę kurierowi, jeśli towar będzie zarysowany czy popękany, niech go wcześniej sprawdzą. Odpisali, że sprawdzą. Ma być w poniedziałek. Dam znać. Róże mają czas
A fiolety... są piękne, w moim odczuciu znacznie ciekawsze od różu.

Asiu, jedno jest pewne, nie będziemy się nudzić nigdy Wiązówka błotna piękna. Widzę, że nawet Albamar ją sprzedaje

Elu, dziękuję, tak zrobię, usunę te suchelce i przyjrzę się. Dzięki Waszym wskazówkom wybrałam dla MWood miejscówkę częściowo zacienioną. O Austina różach czytałam, że odrobina cienia nie robi im źle. Zobaczymy Czy Olivia u Ciebie ma kwiatostany lekko wygięte do dołu? Czy to sprawka mszyc lub jeszcze innego bytu?





















Gruszka_na_w... 21:23, 02 cze 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22084
O ilość jarzmianek się nie martw. Za rok możesz odmienne odbierać ich stan posiadania.

Krwawnik wyskoczy w górę, ale faktycznie- kępkę masz wielce okazałą. U mnie na glinie niestety nie chciał się zadomowić na dłużej.
Dla Annabelek profilaktycznie przygotuj metalowe obręcze. Bardzo zmężniały i przy Twoich staraniach o jakość gleby mogą mieć sporo kwiecia.
Wciąż nie mogę uwierzyć, że dopiero co obsadzałaś rabatki. Takie to wszystko już bujne.

A śniedki, kiedy przekwitną wygrab pazurkami. Ta zielona masa łatwo odchodzi od cebulek.
Cieszę się, że udało im się zakwitnąć.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
ElzbietaFranka 21:29, 02 cze 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13912
Martka wiesz różnie z nią bywa mam 3, krzaki już je opisywałam każdy w innym miejscu ogrodu.

Pod wpływem zeru mszyc pąki róż mogą być pochylone.
To jest ten sam krzak tylko z innych stron sfocony.
Za godz wyczyszcze



____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies