Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W ogródku Martki

Pokaż wątki Pokaż posty

W ogródku Martki

Martka 21:43, 02 cze 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Haniu czekam na odmienny stan jarzmiankowy oczywiście Annabelki ... mają metalowe obręcze, ale nie spodziewałam się takiego ich rozrostu, obręczy już nawet nie widać Te i inne przyrosty mnie samą bardzo zaskakują, przygotowanie gleby daje efekty. Bez Ogrodowiska nie miałabym takich doznań, to pewne. Krwawnik zapewne dobrze jest przesadzić co jakiś czas, by nie zanikał. Gdybyś miała zapotrzebowanie na żółty kolor, daj znać  mam metr bieżący chmury krwawnika Kwitnące śniedki są słodkie i bardzo mnie ucieszył i zaskoczył ich widok!

Elu, zrobiłam dziś oprysk preparatem Emulpar. przy okazji dostał oprysk klon Brilliantissimum - cały w czarnej mszycy. Twoje Olivie są wyprostowane, czyli na mojej może to być sprawka mszyc, pod moja nieobecność rozpanoszyły się w błyskawicznym tempie. Jutro sprawdzę, czy po oprysku "sztywne". Zdjęcia możesz zostawić, piękne




 
Agatorek 22:03, 02 cze 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13276
Martka napisał(a)


Aguś, poszerzanie rabatek ma swoje granice Trawnika już wcale nie tak dużo Cieszę się jednak, że JESZCZE są gołe miejsca na rabatach, to oznacza, że JUŻ są bujności. Ten kontrast oznacza, że idziemy w dobrym kierunku Po wizycie w ogrodzie Lucy mam mocne postanowienie uzupełnienia luk na rabatach.






Faktycznie, trawnika jakby coraz mniej , ale to, co jest obok- zachwyca . Czosnki świetnie wyglądają, nawet (a może zwłaszcza) te przekwitające.
Naprawdę piękny ogród stworzyłaś w rok (!).
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
ElzbietaFranka 22:07, 02 cze 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13912
Dobrze to zostawię będziesz porównywać.
Pogada sprzyja wszelkiemu robactwu. Jutro jadę ibtez opryski będę robiła. Ostatnio wyczytałam opryski z drożdży lub sody na mszyce. Drożdże kupiłam, ale te ekologiczne opryski to mszyce szybciej zjedzą roślinę.
Też mam mszyce ale na jednym z tych dębów błotnych czarne upasione. W zeszłym roku miał w tym też. Mrówki latają jak szalone po nim.
U mnie jeszcze jest oprysk trawnika przeciw jaskrowi, koniczynie.
Oj chwastów mam od groma może przez te kilka dni się wyrobie.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Martka 22:28, 02 cze 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Aguś, dziękuję zrobiłyśmy to samo, poszłyśmy w pewnym momencie na całość Za kilka lat z niedowierzaniem absolutnym popatrzymy na fotki, teraz jeszcze trochę pamiętamy stan "przed" Pamiętaj, że zaproszenie aktualne

Elu, dziękuję, jutro napiszę, jakie efekty działania Emulparu. W zeszłym roku zakładałam na graby i klony opaski klejące, to trochę odstrasza mrówki, ale nie chciało mi się już w tym roku kleić. Może to błąd? Jednak nigdy nie wiadomo, gdzie one się pojawią, obklejać wszystkie drzewa to szaleństwo. Oprysk większych drzew to z kolei problem. Przez mszyce w marnej kondycji mam trzmielinę płaskoogonkową. Może jakoś się odbuduje. Czym pryskasz przeciw jaskrowi i koniczynie? Nic z tym nie robiłam w zeszłym roku i teraz już naprawdę przesadziły.



Agatorek 23:31, 02 cze 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13276
Martuś, pamiętam . I na pewno skorzystam. Tylko muszę się odchwaścić .
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
tulucy 23:53, 02 cze 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12904
Dogęszczanie jest fajne

Ja kontynuuję.


Ze szkodnikami nie walczę prawie wcale. Owszem, larwy bruzdownicy usuwam. Mszyce obieram łapkami. Uszkodzone liście czasem zrywam. Opryski robię naturalne. Jedyne szkodniki, z którymi walczę, to ćma bukszpanowa (lepinox) i komary / kleszcze (oprysk permetryną). Pierwszy szkodnik ogrodowy, ale następne to ludzkie
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Magara 01:05, 03 cze 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6724
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
O ilość jarzmianek się nie martw. Za rok możesz odmienne odbierać ich stan posiadania.

Potwierdzam
Jarzmianki się sieją Jesienią pikutki rozsadzałam, no bo każdej jednej szkoda, dziś doszłam do wniosku, że nie wiem gdzie z nimi dalej iść

Martka - pięknie u Ciebie
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Magleska 06:49, 03 cze 2022


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18616
Martka
niesamowicie się ogród rozrósł w tym sezonie
jest pięknie -czosnki w takiej masie robią wrażenie

ciekawa jestem ,czy ten Emulpar zadziałał mam pełno mszycy i innych robali ,ale jeszcze nic nie robię

Buziaki
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Roocika 07:47, 03 cze 2022


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Marta, to jakbyś wpadła ma szalony pomysł i chęć ich posiadania (wiązówek znaczy), to nie kupuj, ukopię i wyślę

Ostatnio mąż rozrobił 10 l mospilanu i opryskał brzozy, tawuły, róże, truskawki, poziomki i hortensje. Jest zatrzęsienie robactwa i rośliny marniały. Jeden oprysk w roku to nie grzech chyba hmmm....
Mamy opryskiwacz akumulatorowy i idzie migiem.

Ogród przepiękny, masz się czym zachwycać.
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
antracyt 08:54, 03 cze 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11700
Ja też wczoraj Emulpar stosowałam na czarne mszyce i tarczowniki. Te pierwsze dzisiaj wyglądają na martwe i mrówek koło nich brak. Tarczowniki na kalinie w podobnym stanie, ale na wiązie nadal grasują mrówki doglądając kolonii tarczowników. Tu muszę po weekendzie powtórkę zrobić.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies