Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W ogródku Martki

Pokaż wątki Pokaż posty

W ogródku Martki

Roocika 08:34, 02 cze 2022


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Martka napisał(a)





Marta, Twój ogród to już ogród przez duże O. Bardzo ładnie wszystko skomponowałaś.
Podziwiam miłość do róż, ja je lubię ale nie pika mi serce
Za to ostatnio mam manie szukania nazw chwastów w okolicy, dobrze, że jest Google Lens Odkryłam, że rośnie u mnie bodziszek cuchnący i nie mogę się nadziwić jaki ładny i zdrowy Moje tabletki chyba źle na mnie działają

Oranżeria w Twoim ogrodzie to taka wisienka na torcie.
Buziaki
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Milka 09:54, 02 cze 2022


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Milko, robi się gęsto, ale nie wszędzie i już zaczynam widzieć swoje błędy w nasadzeniach, w niektórych miejscach konieczna korekta i dosadzanie, ale bodziszek żałobny i krwawnik - te rozrosły się tak, że będą to pierwsze rośliny w moim ogrodzie, którym będę musiała ukrócić swawolę. Nie spodziewałam się, że ten moment nastąpi aż tak szybko
***********
***********
Ha, ha, tak to jest. Na początku pusto, a potem... ale chmurka z krwawnika piękna. Cięciem ją ujarzmisz, kształt poduchy pasuje.
Rabata z anabelką i szałwią bardzo gęsta, będzie szoł
Uwielbiam twoja radość i opisy
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
DariaB 09:54, 02 cze 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3061
Maruś jest pięknie! Krwawnik zadziwiający, mój gdzieś zaginął niestety ani widu ani słychu po nim. Róże za momencik pokażą na co je stać. Wszystko mi się podoba
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
Martka 11:39, 02 cze 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Elu, wszystkie Austinki z wyjątkiem L.of Shalott sadziłam po trzy. Lubię efekt plam. Cieszę się, że zrobiłam zryw różanego sadzenia w październiku/listopadzie. Deszczowa pogoda na razie wstrzymuje rozwój pąków, ale jeszcze kilka słonecznych dni i będzie pełnia szczęścia. Bardzo dużo pączków ma już też Getrude Jekyll. Tak wygląda krzaczek:


Aguś, poszerzanie rabatek ma swoje granice Trawnika już wcale nie tak dużo Cieszę się jednak, że JESZCZE są gołe miejsca na rabatach, to oznacza, że JUŻ są bujności. Ten kontrast oznacza, że idziemy w dobrym kierunku Po wizycie w ogrodzie Lucy mam mocne postanowienie uzupełnienia luk na rabatach.


Nowa12, też obstawiam nimułkę. Dziś znalazłam u siebie! Widać zielone gąsiennice? Nie wiem, czy u siebie nie mam skoczka, o czym świadczyłyby dziurki w środku blaszek liściowych, ale na razie nie dojrzałam go. Dziś po południu przestanie padać, będzie oprysk Elpumarem na mszyce.

Lidko, zachwycam się, ale po wizycie u Lucy i Aprila jakby trochę mniej Różowa róża od wczoraj zrobiła delikatne postępy. Stopniuje emocje.

Wiolu, miałaś rację, to sesleria ale bardzo powoli przyrastają sadzonki z Alb. Klony pięknieją. Nie wiem, jak długo będzie mi dane się nimi cieszyć, dlatego staram się często, póki są


Mgdusko, czarnej gąsienicy nie ruszałam, zgodnie z zasadą domniemania niewinności, może nie schrupie całej Desdemony Może uda mi się ustalić, co z niej wyrośnie, jestem ciekawa. Mam w zanadrzu inną zagadkę: Co może powodować takie usychanie kępki Penstemona? Pędy z jednej strony krzaczka tracą wigor, zwisają i potem usychają... nie widzę specjalnie mszyc, może pędraki podgryzają korzeń?

















Martka 11:42, 02 cze 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Asiu, miłość do róż wiąże się z nieustanną troską o nie. Szkodniki je również miłują... Podziwiając dziś delikatne postępy w rozwoju pąków złapałam takie obrazki...
Nimułka

Mszyce i ich potomstwo… :0)

Edit: Rozpoznawanie roślin z aplikacją może stać się prawdziwą obsesją ostatnio dzięki temu odkryłam szkarłatkę, którą - jak się okazuje - należy natychmiast usuwać z ogrodów ze względu na niesłychaną inwazyjność. A taka piękna.....



Przy okazji, Asiu, czy znasz ten blog? Niesamowita skarbnica i skrupulatne opisy "zielska", jestem pod wrażeniem.
https://chwilezachwycone.blogspot.com/p/blog-page_21.html
Martka 11:50, 02 cze 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Irenko Milko, najpierw chcemy dużo wszystkiego, potem w drugą stronę Ciągły ruch. Pragnień, myśli i działań. W międzyczasie chwile wytchnienia, oby tego nie zabrakło!
Penstemony w tym roku też mnie zaskoczyły swoją objętością oraz kwitnieniem, naprawdę już?

Martka 11:52, 02 cze 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Dario, róże monitoruję szkodniki przy okazji odkrywając, ale nie tylko Ławeczka do oglądania okazuje się palącą potrzebą... dziś zamówię, to nie może czekać




Milka 11:56, 02 cze 2022


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Martka napisał(a)
Irenko Milko, najpierw chcemy dużo wszystkiego, potem w drugą stronę Ciągły ruch. Pragnień, myśli i działań. W międzyczasie chwile wytchnienia, oby tego nie zabrakło!
Penstemony w tym roku też mnie zaskoczyły swoją objętością oraz kwitnieniem, naprawdę już?


No tak jest
a one u mnie wyginęły niestety.
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
DariaB 12:31, 02 cze 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3061
Martka napisał(a)
Dario, róże monitoruję szkodniki przy okazji odkrywając, ale nie tylko Ławeczka do oglądania okazuje się palącą potrzebą... dziś zamówię, to nie może czekać


Moje różyczki też mają całe pokolenia mszyc na sobie niczym ich jeszcze nie pryskałam. Ławeczka na pewno będzie potrzebna na różany spektakl
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
Martka 13:44, 02 cze 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Milko, u mnie wszystkie przezimowały i kępy są razy pięć w porównaniu do zeszłego roku. Ale też trzeba przyznać, że zima była łagodna. Służy im słoneczne stanowisko.

Dario, ławeczka zamówiona zawsze zwlekałam, ale dziś mnie zainspirowałaś widokami z Twojego ogrodu. Podziwianie róż na stojąco i siedząco to dwa różne doznania Ciekawe, jaki "okaz" przyjdzie. Do mszyc mam Emulpar, to preparat na bazie oleju, bezpieczny, mszyce giną w dusznościach.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies