Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki 1

Pokaż wątki Pokaż posty

DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki 1

Wieloszka 08:36, 23 paź 2012


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
asc napisał(a)

Ty nie masz wiejskiej zagrody z ogródkiem tylko masz rezydencję...... A to zobowiązuje......
I masz PIĘKNIE.... szafujemy tym słowem... szafujemy, bo gdzie jak gdzie, ale na ogrodowisku pięknych fotek, roślin, ujęć, ogrodów nie brakuje, wiec dlaczego nie nazwać rzeczy po imieniu... Nic tylko się cieszyć, że umiemy tworzyć piękno.... bo sama piękna roślina to za mało.. ona musi mieć jeszcze tę oprawę... i to już nasze zadanie... Wiec piękno roślin i piękno ogrodów, a często pięknie uchwycony moment powoduje, że takie słowa nam się cisną na usta....

Aniu bój się Boga! Nazwać mój domek rezydencją to już naprawdę przesadna przesada Chyba, że kryterium jest wielkość parceli Ale cieszę się, że jak patrzysz na mój ogród (mniej lub bardziej pasujący do otoczenia ) ciśnie Ci się na usta, że jest piękny . Ale przyznaj sama- tysiące ogrodowiczan mówi Ci, że Twój ogród jest piękny, a Ty i tak znajdziesz powód, żeby na niego ponarzekać - no tak już mamy
Ale wiesz, coś jest z tą rezydencją, bo ktoś kiedyś nazwał mnie hrabianką - bynajmniej złośliwie Od tej pory to niemal anegdotka rodzinna
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
Wieloszka 08:43, 23 paź 2012


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
Gabi napisał(a)
Ojej, ale cudne te zdjęcia! Mnie ta mgła od 3 dni wprawia w stan melancholii i rozmarzenia totalnego Co za bzdura z tym wiejskim stylem! Super to "asc" ujęła, że ty nie masz domu na wsi, tylko rezydencję pod miastem) I masz swój styl (piękny - nie boję się użyć tego słowa), elegancki, dopracowany i przede wszystkim uporządkowany. A styl wiejski w Polsce to jaki? Kojarzy mi się: totalny bałaganik, brak koncepcji i nieodłączna zardzewiała wanna w ogrodzie

Gabi - Ty za to trafnie opisałaś styl wiejski w Polsce Niestety Ale zmienia to się na lepsze. W mojej wsi jest wiele starych, ale pięknych ogrodów, bardzo zadbanych, takich właśnie wiejskich ale w dobrym znaczeniu tego słowa, z malwami, rudbekiami, ziołami, różami, daliami... Dostrzegłam je całkiem niedawno, dopiero jak mi chłopcy kupili rower w prezencie i zaczęliśmy jeździć po okolicy
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
Wieloszka 08:48, 23 paź 2012


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
Enya73 napisał(a)
O i Evchen się znalazła u Ciebie I jakie mądre słowo zostawiła Fakt , ogród tworzy się dla siebie i ma spełniać przede wszystkim Twoje potrzeby oraz domowników, ale jak miło się robi na sercu, jak podoba się wszystkim albo przynajmniej jakiejś części populacji

Anitko lepiej bym tego nie ujęła - nie sposób, żeby mój ogród podobał się wszystkim, ale bardzo miłe i motywujące jest, jak podoba się chociaż jakiejś części osób. A jak już jakiś ogrodowy fachowiec pochwali - prawie pękam z dumy
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
Wieloszka 08:57, 23 paź 2012


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
myszorek napisał(a)
Wieloszko, nie obracaj się wstecz. Obrałaś jedyną słuszną dla siebie drogę na prosty uporządkowany ogród i Ty się nie oglądaj na okolicę. Masz wielki ogród, wielką przestrzeń i jest Twoja, więc możesz sobie dokładać w jej obrębie kolejne rabaty jak klocki lego.
Myślałaś może o tym, żeby pod brzozy wsadzić ze 30 np trzcinników?

Bukszpanem raczej bym się nie martwiła, że podbrązowiał. Jeśli to tegoroczne nasadzenie, to prawdopodobnie liznęło go najpierw słońce,a ostatnio przymrozek. Na otwartej przestrzeni wszystkie pionierskie nasadzenia mają niestety bardzo ciężko.
W zeszłym roku część moich cisów i połowa bukszpanu była rudawo-brązowa. Teraz śladu nie ma.
Podobają mi się zdjęcia z mgłami i czerwony jak ogień berberys.

Myszorku, dziękuję że mnie odwiedziłaś i od razu lejesz balsam na moje serce - z tymi brązowiejącymi bukszpanami i cisami. Muszę trochę wyluzować i dać tym roślinom odetchnąć do wiosny
Tak pod brzozami będą trawy - myślałam o miskantach, a mówisz, że trzcinniki lepsze? I w takiej masie? W sumie jeszcze ich nie mam... Wygooglowałam kiedyś, ale większość zdjęć przedstawia je w pełni kwitnienia. Hmmm... kolejny punkt do przemyślenia zimą - zaczynam robić listę, bo zaraz się pogubię
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
justi 08:58, 23 paź 2012


Dołączył: 29 maj 2011
Posty: 6263
A ja tu wieki nie zaglądałam, a Twój ogród Aga to jeden z moich ulubionych Nadrobię chociaż pismo obrazkowe i pocieszę oczy. Te rabaty piękne takie.
____________________
Justyna - ogród w Alei Lipowej
Wieloszka 09:04, 23 paź 2012


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
Marzena2007 napisał(a)
A wracając do dyskusji styl wsiowy czy rezydencjalny (czy jest takowy???) to dlaczegóż w środku miast ludzie budują gargamele z ogródkami wiejskimi???? Skoro im się tam podoba, dlaczego Twoja podmiejska REZYDENCJA nie ma mieć ogrodu kwadratowego???
Albo dlaczego domy w stylu dworskim budowane są w pobliżu blokowisk a wkoło zamiast brzóz i sosen sadzą tuje??? Ja z moim blond farbowanym kolorem tego nie ogarniam Dlatego wybudowalam biurowiec (jak przechodnie określają) na wsi i sobie w nim mieszkam i tworzę ogród wcale nie wiejski ani nie biurowy i dobrze mi z tym. Cześć i chwala mojej projektantce, że mi taki ogród zaprojektowała

Buziam gorąco i twórz ogród, który oddaje Twoją osobowość, nasza perfekcjonistko

Nie no rozwaliłaś mnie tymi gargamelami No budują, budują co się komu podoba i nic nie poradzisz
Naprawdę Twój dom nazywają biurowcem??? Ja bym powiedziała mega nowoczesna rezydencja, a Twoja wieś jak nie wieś (no może poza infrastrukturą ) Ja perfekcjonistka? Błagam, to przecież u Ciebie wszystko jest perfekt, na tip-top! Ja tylko próbuję Cię kopiować Buziak!
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
Wieloszka 09:12, 23 paź 2012


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
krisec napisał(a)
Witam Perfekcjonistkę Celebrytkę z pięknej rezydęcji .

Ogród masz powalający, Wcześniej wiele razy podglądałem po cichutku Twój ogródek jestem zachwycony, lubie takie nowoczesne ogrody.

Cieszę się że zawitałaś do mnie, dziękuje za miłe słowa.

A poza tym i tak - " NIE ODDASZ FARTUCHA !!! " tak trzymaj.

Mój kwiatuszek dla Ciebie Pozdrawiam.


Kris, niesłusznie mnie tu pomawiają o perfekcjonizm - co innego być perfekcjonistką, co innego dążyć do tego Lubię porządek, ale jest tu wiele poczochranych ogrodów, które zachwycają!
Pisałeś, że Twój ogród jeszcze nieskończony - ale mi imponuje to, że te fragmenty, które pokazujesz są takie dopracowane, fachowo wykonane, baaardzo estetycznie!
Dziekuję za kwiatka - czy to ostróżka?
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
Wieloszka 09:17, 23 paź 2012


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
justi napisał(a)
A ja tu wieki nie zaglądałam, a Twój ogród Aga to jeden z moich ulubionych Nadrobię chociaż pismo obrazkowe i pocieszę oczy. Te rabaty piękne takie.

Justi, ja u Ciebie też dawno nie byłam - no nie ogarniam A jak wpadam na chwilę, to jak po ogień ALe jak już mi się przypomniałaś, to lecę zobaczyć co słychać w Alei Lipowej (a wiesz, jak byłam młodą nastolatką, to marzyłam o domu w stylu dworkowym, do którego miała prowadzić właśnie lipowa aleja... )
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
Milka 11:52, 23 paź 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Wieloszka napisał(a)

A wracając do dyskusji styl wsiowy czy rezydencjalny (czy jest takowy???) to dlaczegóż w środku miast ludzie budują gargamele z ogródkami wiejskimi???? Skoro im się tam podoba, dlaczego Twoja podmiejska REZYDENCJA nie ma mieć ogrodu kwadratowego???
Albo dlaczego domy w stylu dworskim budowane są w pobliżu blokowisk a wkoło zamiast brzóz i sosen sadzą tuje??? Ja z moim blond farbowanym kolorem tego nie ogarniam Dlatego wybudowalam biurowiec (jak przechodnie określają) na wsi i sobie w nim mieszkam i tworzę ogród wcale nie wiejski ani nie biurowy i dobrze mi z tym. Cześć i chwala mojej projektantce, że mi taki ogród zaprojektowała

Buziam gorąco i twórz ogród, który oddaje Twoją osobowość, nasza perfekcjonistko

Nie no rozwaliłaś mnie tymi gargamelami No budują, budują co się komu podoba i nic nie poradzisz
Naprawdę Twój dom nazywają biurowcem??? Ja bym powiedziała mega nowoczesna rezydencja, a Twoja wieś jak nie wieś (no może poza infrastrukturą ) Ja perfekcjonistka? Błagam, to przecież u Ciebie wszystko jest perfekt, na tip-top! Ja tylko próbuję Cię kopiować Buziak!


obie jesteście perfekcjonistki, a i ja w peletonie za wami próbuję gonić!
a z chwastami sama prawda, niszczyć systematycznie i koniecznie z systemem korzeniowym nawet u mnie tak strasznie nie urosły, jak ostatnio perfekcyjnie, tak właśnie było, je wypieliłam
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Evchen 12:12, 23 paź 2012


Dołączył: 07 maj 2012
Posty: 4059
Przychylam się do opinii większości
Perfekcjonistki mega maxi Rezydencjonalno-nowoczesne ogrody na tip i top
I na topie jak nic
Nic tylko zgapiać Jak się ma gdzie
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3282-bb
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies