Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki 1

Pokaż wątki Pokaż posty

DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki 1

Wieloszka 12:24, 23 paź 2012


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
Irenko, no jak perfekcyjnie wypieliłaś wszystkie chwasty - to SZACUN! Mi się w tym sezonie zdarzyło raz A jak jesienią wilgotno, to tak ładnie z ziemi wychodzą, razem z korzonkami

Ev Madżenkę zgapiaj, u niej prawdziwie perfekcyjnie, na topie !
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
Milka 12:35, 23 paź 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Też lubię plewić jak lekka wilgoć, o ile szybciej i łatwiej
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
JulkAd 15:02, 23 paź 2012


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 9027
irena_milek napisał(a)
Też lubię plewić jak lekka wilgoć, o ile szybciej i łatwiej


zapraszam do siebie Irenko...ja plewić lubię, ale brrr nie jak jest zimno.

Aga pozdrawiam cieplutko w tak paskudną pogodę
____________________
Julita - Ogród do odświeżenia
anna_studio 13:26, 25 paź 2012


Dołączył: 07 kwi 2012
Posty: 3548
Sebek napisał(a)





Zachwycający widok Fajnie, że masz taką przestrzeń i możesz tak mgłę uchwycić


...są takie ATUTY dużego ogrodu...
pozdrawiam małą ogrodniczkę...
____________________
Anna - Lecę w kulki oraz http://lecewkulkiwdomuiwogrodzie.blogspot.com/
anna_studio 13:31, 25 paź 2012


Dołączył: 07 kwi 2012
Posty: 3548
Wieloszka napisał(a)

Ja Twój ogród nazwałam sobie "prostokątnym ogrodem", jest tak harmonijny i uporządkowany. Nikt na O. nie ma takiego, no i to wszystko pasuje do jego wielkości. A green carpet zachwycający, tylko czemu on ma tyle kolców!

Dzięki Ula Choć ostatnio usłyszałam od mądrych ludzi (bynajmniej nie złośliwie), że na wsi ogród powinien być w stylu bardziej wiejskim, mniej formalnym, żeby lepiej wtapiał się w otaczający krajobraz. Mój jest w stylu miejskim, nie pasuje do otoczenia... No ale trudno, już go nie zmienię


...a czy TY masz dom kryty strzechą...???
...albo dom w stylu wiejskiej chaty...
...albo może przynajmniej dworkowy....
...ogród powinien przede wszystkim pasować i łączyć się ze stylem domu...potem krajobrazem...tak sobie myślę....głośno myślę....
____________________
Anna - Lecę w kulki oraz http://lecewkulkiwdomuiwogrodzie.blogspot.com/
Madzenka 22:51, 25 paź 2012


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Przeczytałam, jestem na bieżąco i zmykam
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Lena 07:06, 26 paź 2012


Dołączył: 08 lip 2011
Posty: 2499
Aga ostatnie zdjęcia magiczne - ogród podwoił swoją wyjątkowość w tej mgle

Zaglądam regularnie!
Pozdrawiam i zmykam

____________________
Ogród Leny "Lekarz leczy, natura uzdrawia"
Ewa 08:29, 26 paź 2012


Dołączył: 09 kwi 2011
Posty: 6417
Lubię Wasze przekomarzania
Agus zachycająco u Ciebie
____________________
Moja pierwsza hortensja w ogródku
Mala_Mi 17:02, 26 paź 2012


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
I jaki fajny numer stronki 333
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Domi 17:48, 26 paź 2012


Dołączył: 11 mar 2011
Posty: 2438
Wieloszka napisał(a)

Aga, mnie też jedna bukszpanowa obwódka zbrązowiała na jesień. Cały sezon była zielona i ładna. Inne są ok mimo, że wszędzie mam glinę. Popryskałam na grzyba i robala, no i czekam do przyszłego roku. Nie stawiałam na wilgoć, jako przyczynę tego stanu, bo mam ją pod brzozami, które spijają większość wody. Nie wiem co im jest. Zobaczymy...
Kule z bukszpanu podżera mi skorupik bukszpanowy (widoczne tarczki na listkach) i od tego żółkną plackowato.
Dotąd robiłam regularnie profilaktyczne opryski,a w tym roku odpuściłam i pozbierać się nie mogę.

Domi, wg IPO u mnie ciągle brak potasu... Tylko trudno temu zaradzić o tej porze roku. Jeszcze raz przyjrzę się uważniej bukszpanom, może też je coś podżera. A teraz jeszcze można robić opryski? Czym pryskasz profilaktycznie bukszpany? Z nowym sezonem też muszę zacząć, bo potem trudno się pozbierać - jak to trafnie ujęłaś A też nie sposób opryskać wszystko na wszystko Muszę wypracować własny plan profilaktyczny


Danusia zamieszczała gdzieś plan profilaktycznych oprysków bukszpanów. na cały rok z nazwami środków i terminami. Ja pryskam tym, co akurat jest najlepsze na większość występujacych problemów. Jedynie na przędziorka robię jakieś ekstra opryski. Teraz był Mospilan na robale, bo mi się na świerki mszyca świerkowa połasiła, a na grzyby Amistar (+Superam), ale temperatura spadła, więc trzeba poczytać czym można psikać przy niskich temperaturach.
____________________
Dominika - Ogród Dominiki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies