Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki 1

Pokaż wątki Pokaż posty

DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki 1

wieloch 21:53, 05 lis 2012

Dołączył: 18 paź 2011
Posty: 8
hmm, muszę ty częściej zaglądać...
pozdrawiam, również w imieniu Małej Ogrodniczki
____________________
osobisty ogrodnik wieloszki
Mala_Mi 21:56, 05 lis 2012


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
MNała ogrodniczka - wielki ogród.. zapracowana dziewczyna... też tęsknie
A Wieloch..........hmmmmm zabrzmiało bardzo ciekawie
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Ewa 06:02, 06 lis 2012


Dołączył: 09 kwi 2011
Posty: 6417
Przesyłam całuski Aguś
____________________
Moja pierwsza hortensja w ogródku
Madzenka 06:24, 06 lis 2012


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
wieloch napisał(a)
hmm, muszę ty częściej zaglądać...
pozdrawiam, również w imieniu Małej Ogrodniczki


A gdzie Aga???
Najbardziej podoba mi się podpis "osobisty ogrodnik Wieloszki" Marcin???
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Wieloszka 08:15, 06 lis 2012


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
wieloch napisał(a)
hmm, muszę ty częściej zaglądać...
pozdrawiam, również w imieniu Małej Ogrodniczki

Hmmm, no proszę, mnie sprzed laptopa goni, a sam podczytuje forum ukradkiem
Pozdrawiam sama we własnym imieniu!
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
Wieloszka 08:30, 06 lis 2012


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
Dziewczyny kochane, Irenko, Marzenko, Noemi, Julita, Ania asc, Evchen, Bożenka (epodlas), Sonka, Ewuś - dzięki, że do mnie zaglądacie, choć nic ciekawego się nie dzieje. Praca + szkoła dzieci + szkoła moja + dom + ogród = totalny brak czasu = zaniedbywanie forum, niestety Wczoraj udało mi się trochę Was poczytać, dzisiaj dalsze nadrabianie zaległości
A ogrodowo niewiele się u mnie dzieje, zresztą każdy kto pracuje to ma ten sam problem - jak wychodzi do pracy jeszcze ciemno, jak wraca już ciemno... W sobotę mój osobisty ogrodnik skosił trawnik, przy okazji zgarniając wszystkie liście. Co dzień z trwogą patrzę na naszego sąsiada - olbrzymiego dęba, który na razie gubi dopiero pojedyncze liście, a już ich wszędzie pełno I co dzień modlę się o powtórkę sytuacji sprzed dwóch lat, kiedy przyszedł baaaaardzo silny zachodni wiatr i w ciągu jednej nocy dąb zrzucił wszystkie liście - na dodatek ani jeden nie spadł na moją działkę!
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
Wieloszka 08:47, 06 lis 2012


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
Z ostatnich prac ogrodowych u mnie - została zmodyfikowana część rabaty przy tarasie. Rosła tam morwa pendula, a pod nią lawendy i funkie. Funkie miały za dużo słońca za mało wody. Za to lawendy rozrosły się niebotycznie
Nie mam niestety fotki jak to wyglądało przed przesadzeniem. Teraz rosną tam dwa stożki cisowe, które wiosną przytnę tak, żeby były różnej wielkości. I oczywiście dosadzę dołem limonkowe żurawki i konwalnika, choć ten pomysł może ulec zmianie Tuż po posadzeniu, jeszcze nie posprzątane wyglądało tak:





____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
Wieloszka 08:57, 06 lis 2012


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
Morwa wylądowała przy garażu - choć to nie jest najszczęśliwsze miejsce, nie znalazłam jej lepszego



A lawendy poszły sobie pod platana, w środek obwódki bukszpanowej. Były tak ogromne, że wszystkie się nie zmieściły. Wiosną czeka je radykalne cięcie, bo straciły półkolosty kształt rosnąc przy ścianie tarasu:





Dwie kępy, które nie zmieściły się pod platanem zostały posadzone w pobliżu magnolii, choć wiem, że nie są dla niej dobrym towarzystwem. Po prostu na szybko nie mogłam im znaleźć lepszego lokum



____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
agniecha973 09:29, 06 lis 2012


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Wieloszka napisał(a)
Co dzień z trwogą patrzę na naszego sąsiada - olbrzymiego dęba, który na razie gubi dopiero pojedyncze liście, a już ich wszędzie pełno I co dzień modlę się o powtórkę sytuacji sprzed dwóch lat, kiedy przyszedł baaaaardzo silny zachodni wiatr i w ciągu jednej nocy dąb zrzucił wszystkie liście - na dodatek ani jeden nie spadł na moją działkę!


Aga, życzę dobrych wiatrów
U mnie wieje dość mocny zachodni wiatr, ale dęby jeszcze liście trzymają.
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
Wieloszka 09:41, 06 lis 2012


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
agniecha973 napisał(a)


Aga, życzę dobrych wiatrów
U mnie wieje dość mocny zachodni wiatr, ale dęby jeszcze liście trzymają.

Ano trzymają, trzymają... A jak im pięknie w tej miodowo-żółtej krasie! Ale Twoje prognozy dobre są! Oby do mnie też ten zachodni dotarł, tak np. za...... 2-3 tygodnie
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies