Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki 1

Pokaż wątki Pokaż posty

DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki 1

Milka 15:22, 22 paź 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
i mnie ich przybyło; muszę zdefiniować, jaki ja mam typ ogrodu, bo nie wiem i dopiero odpowiednoi iść ze zmianami i ...broniłam się przed korą, bo już ją miałam, ale nie wiem czy do niej nie wrócę, chyba, że dokonam kolejnych rewolucji, już bardziej rozumiem, co trzeba zmienić, i kora nie będzie potrzebna, bo zrobię odpowiednie nasadzenia; uczę się, ale nadal mnóstwo błędów, ale powoli się to jednak zmienia

szkoda, że jak zaczynałam, nie miałam takiej pomocy jak tu, takiej wiedzy i takich roślin; zrobiłabym inny ogród, mniej pracochłonny, ale wiem, że sporo roślin u mnie wyleci!
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Mala_Mi 15:40, 22 paź 2012


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Wieloszka napisał(a)

Ja Twój ogród nazwałam sobie "prostokątnym ogrodem", jest tak harmonijny i uporządkowany. Nikt na O. nie ma takiego, no i to wszystko pasuje do jego wielkości. A green carpet zachwycający, tylko czemu on ma tyle kolców!

Dzięki Ula Choć ostatnio usłyszałam od mądrych ludzi (bynajmniej nie złośliwie), że na wsi ogród powinien być w stylu bardziej wiejskim, mniej formalnym, żeby lepiej wtapiał się w otaczający krajobraz. Mój jest w stylu miejskim, nie pasuje do otoczenia... No ale trudno, już go nie zmienię

Ty nie masz wiejskiej zagrody z ogródkiem tylko masz rezydencję...... A to zobowiązuje......
I masz PIĘKNIE.... szafujemy tym słowem... szafujemy, bo gdzie jak gdzie, ale na ogrodowisku pięknych fotek, roślin, ujęć, ogrodów nie brakuje, wiec dlaczego nie nazwać rzeczy po imieniu... Nic tylko się cieszyć, że umiemy tworzyć piękno.... bo sama piękna roślina to za mało.. ona musi mieć jeszcze tę oprawę... i to już nasze zadanie... Wiec piękno roślin i piękno ogrodów, a często pięknie uchwycony moment powoduje, że takie słowa nam się cisną na usta....
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Gabisia 15:54, 22 paź 2012


Dołączył: 14 sie 2012
Posty: 3919
Ojej, ale cudne te zdjęcia! Mnie ta mgła od 3 dni wprawia w stan melancholii i rozmarzenia totalnego Co za bzdura z tym wiejskim stylem! Super to "asc" ujęła, że ty nie masz domu na wsi, tylko rezydencję pod miastem) I masz swój styl (piękny - nie boję się użyć tego słowa), elegancki, dopracowany i przede wszystkim uporządkowany. A styl wiejski w Polsce to jaki? Kojarzy mi się: totalny bałaganik, brak koncepcji i nieodłączna zardzewiała wanna w ogrodzie
____________________
Ogród Gabisi - tylko dla roślin o mocnych nerwach ***** Wizytówka 2014
Sebek 16:20, 22 paź 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Wieloszka napisał(a)




Zachwycający widok Fajnie, że masz taką przestrzeń i możesz tak mgłę uchwycić
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Enya73 17:09, 22 paź 2012


Dołączył: 06 lip 2012
Posty: 9021
O i Evchen się znalazła u Ciebie I jakie mądre słowo zostawiła Fakt , ogród tworzy się dla siebie i ma spełniać przede wszystkim Twoje potrzeby oraz domowników, ale jak miło się robi na sercu, jak podoba się wszystkim albo przynajmniej jakiejś części populacji
____________________
Anita - Zielono mi-czyli zielone płuca czarnego Śląska WIZYTÓWKA- wizytówka- zielono mi-czyli zielone płuca czarnego Śląska oraz zapraszam do odwiedzenia Pod-sloncem-toskanii
myszorek 20:09, 22 paź 2012


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 1772
Wieloszko, nie obracaj się wstecz. Obrałaś jedyną słuszną dla siebie drogę na prosty uporządkowany ogród i Ty się nie oglądaj na okolicę. Masz wielki ogród, wielką przestrzeń i jest Twoja, więc możesz sobie dokładać w jej obrębie kolejne rabaty jak klocki lego.
Myślałaś może o tym, żeby pod brzozy wsadzić ze 30 np trzcinników?

Bukszpanem raczej bym się nie martwiła, że podbrązowiał. Jeśli to tegoroczne nasadzenie, to prawdopodobnie liznęło go najpierw słońce,a ostatnio przymrozek. Na otwartej przestrzeni wszystkie pionierskie nasadzenia mają niestety bardzo ciężko.
W zeszłym roku część moich cisów i połowa bukszpanu była rudawo-brązowa. Teraz śladu nie ma.
Podobają mi się zdjęcia z mgłami i czerwony jak ogień berberys.
____________________
ogród zmyślony
Madzenka 20:10, 22 paź 2012


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Wieloszka napisał(a)
A gdyby komuś brakowało energii od rana - jesienna wersja berberysu "green carpet"






Jak greeen carpet może być red??????
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 21:24, 22 paź 2012


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
A wracając do dyskusji styl wsiowy czy rezydencjalny (czy jest takowy???) to dlaczegóż w środku miast ludzie budują gargamele z ogródkami wiejskimi???? Skoro im się tam podoba, dlaczego Twoja podmiejska REZYDENCJA nie ma mieć ogrodu kwadratowego???
Albo dlaczego domy w stylu dworskim budowane są w pobliżu blokowisk a wkoło zamiast brzóz i sosen sadzą tuje??? Ja z moim blond farbowanym kolorem tego nie ogarniam Dlatego wybudowalam biurowiec (jak przechodnie określają) na wsi i sobie w nim mieszkam i tworzę ogród wcale nie wiejski ani nie biurowy i dobrze mi z tym. Cześć i chwala mojej projektantce, że mi taki ogród zaprojektowała

Buziam gorąco i twórz ogród, który oddaje Twoją osobowość, nasza perfekcjonistko
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
krisec 21:51, 22 paź 2012


Dołączył: 23 paź 2011
Posty: 597
Witam Perfekcjonistkę Celebrytkę z pięknej rezydęcji .

Ogród masz powalający, Wcześniej wiele razy podglądałem po cichutku Twój ogródek jestem zachwycony, lubie takie nowoczesne ogrody.

Cieszę się że zawitałaś do mnie, dziękuje za miłe słowa.

A poza tym i tak - " NIE ODDASZ FARTUCHA !!! " tak trzymaj.

Mój kwiatuszek dla Ciebie Pozdrawiam.

____________________
Krzysztof . Ogród Szmaragdowy
Wieloszka 08:26, 23 paź 2012


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
irena_milek napisał(a)
i mnie ich przybyło; muszę zdefiniować, jaki ja mam typ ogrodu, bo nie wiem i dopiero odpowiednoi iść ze zmianami i ...broniłam się przed korą, bo już ją miałam, ale nie wiem czy do niej nie wrócę, chyba, że dokonam kolejnych rewolucji, już bardziej rozumiem, co trzeba zmienić, i kora nie będzie potrzebna, bo zrobię odpowiednie nasadzenia; uczę się, ale nadal mnóstwo błędów, ale powoli się to jednak zmienia

szkoda, że jak zaczynałam, nie miałam takiej pomocy jak tu, takiej wiedzy i takich roślin; zrobiłabym inny ogród, mniej pracochłonny, ale wiem, że sporo roślin u mnie wyleci!

Irenko, cóż by było, gdybyśmy wiedziały wcześniej o ogrodach to co wiemy teraz... A ile będziemy wiedzieć za parę lat kolejnych doświadczeń Ja podziwiam bardzo wszystkie ogrody bez kory - tam trzeba się duuużo bardziej napracować przy usuwaniu chwastów. Masz rację, mozna nasadzić takie rośliny, które zadarnią powierzchnię i kora nie będzie potrzebna - ale to z kolei wymaga czasu. To może pójdziesz z korą na kompromis Będzie u Ciebie do czasu, aż rośliny rozrosną się na tyle, by zakryć każdy centymetr rabat? A do tego czasu choć trochę odciążysz się w chwastorwaniu

A tak przy okazji muszę podziękować Danusi i innym dziewczynom, które tłumaczyły mi długo i cierpliwie, że wyrywanie chwastów w miarę na bieżąco, zanim zakwitną i się rozsieją sprawi, że będzie ich coraz mniej - po jednym sezonie większej (nie idealnej, o nie ) systematyczności widzę, że TO NAJPRAWDZIWSZA PRAWDA!!!
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies