Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki 1

Pokaż wątki Pokaż posty

DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki 1

kaisog1 10:10, 24 maj 2013


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Agus dzięki za Hakuro No z takim dowodami nie mogą polemizować
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Wieloszka 10:31, 24 maj 2013


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
GabiK napisał(a)
Dziewczyny, dlaczego te czosnki na zdjęciu nie mają liści? Sztuczne są, czy liście oberwane do zdjęcia?

GabiK Ty to jednak jesteś głos rozsądku Nawet nie zwróciłam uwagi na brak liści Ale rzeczywiście - chyba Ana-art pisała, że szybko robią się brzydkie, to może trzeba je urywać?
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
Wieloszka 10:33, 24 maj 2013


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
GabiK napisał(a)
Aga, ja swoim kosodrzewinom świeczki w ostatni weekend ukręciłam.
Na pewno nie całe, bo nie będzie przyrostu. Tak w okolicach połowy, jak Ci pasuje.

Dzięki za szybkie info Dziś będzie świecowanie
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
Wieloszka 10:34, 24 maj 2013


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
Sabinka napisał(a)


Piekne, wczoraj bylam w szkolce i widzialam 'Maria' i 'Bagatelle'...piekne ale malusienkie byly (nie przeszkadza mi to )



Sabinko, moje też nie były wypasione przy zakupie Teraz mają 3 lata i przeżyły dwie przeprowadzki, regularnie cięte szybko się zagęszczają i naprawdę szybko rosną
Sabinko, a z jakiej Ty jesteś okolicy? Bo tu dziewczyny na forum wymieniają się adresami szkółek w swoim pobliżu. Też jestem zdania, ze lepiej kupić więcej roślin na raz, niż dłubać po jednej Nie wiem tylko dlaczego Pan odradzał Ci kupowanie i sadzenie teraz? W przypadku roślin doniczkowanych nie powinno być problemu, chyba, że on sprzedaje materiał z gruntu...
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
Wieloszka 10:38, 24 maj 2013


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
Evchen napisał(a)
Aga, uwielbiam Twój ogród Piękne rabaty, kulki, berberysy i trawki Muszę też pourywać świeczki, do połowy knocika będę urywała Berberysy - też chcę Potrzebuję niskie na Przedbrzeg rabaty przedbrzeg, bo przed nimi chcę coś jeszcze upchnąć

Oj znam ja ten przedbrzeg M. zawsze się piekli, że tyle dosadzam, a potem on ma problem z koszeniem trawników
U Any-art pisałaś o Florovicie w płynie - moje po trzykrotnym tylko oprysku w zeszłym sezonie bardzo podrosły, więc polecam ten sposób nawożenia.
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
GabiK 10:40, 24 maj 2013

Dołączył: 04 lip 2011
Posty: 3376
Aga,
a bagatelle też szybko rosną? Bo ja 3 rok mam Admiration i jak rośnie 2 cm rocznie, to wszystko, jest na oko taki sam, jak po posadzeniu. Te kolumnowe są zdecydowanie szybsze.

Czosnki mają szybko brzydkie liście, ale nie można ich urwać, tak jak tulipanom. No chyba, że czosnki mają być jednorazowe. I o to chodzi - na tym zdjęciu są same zalety, bez wad. Taki photoshop. W rzeczywistości, to by trzeba było chyba jakiegoś futra nasadzić między te czosnki.
____________________
Ogrodniczka in spe - Miniaturowy ogródek
GabiK 10:42, 24 maj 2013

Dołączył: 04 lip 2011
Posty: 3376
U mnie też żurawki i trawy zwieszają się nad trawnik. Ale u mnie to nic dziwnego. Przy tej powierzchni trudno, żeby coś nie wystawało.
____________________
Ogrodniczka in spe - Miniaturowy ogródek
Wieloszka 10:43, 24 maj 2013


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
noemi napisał(a)
Aga na jesień razem kupujemy czosnki ja pilnuję Ciebie a TY mnie .... namierzymy w dobrych cenach , Dziewczyny pewnie się dołączą , zrobimy MEGA zamówienie
Jestem nimi zachwycona

O TAK, TAK TAK! Mnie trzeba pilnować, bo jak zapał słabnie, to pracować się nie chce
O i Justynka już dołączyła Reszty grupy pewnie nie trzeba będzie długo namawiać
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
Wieloszka 10:47, 24 maj 2013


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
ana_art napisał(a)
aaa powiedz jak Twoje bukszpany z plantacji, wydobrzały?

Bukszpany teraz wyglądają dobrze - całe pokryte są nowymi przyrostami, ale pod nimi te stare liście nie są takie super. 2 sztuki tylko wywaliłam zupełnie, 5 innych przechodzi rekonwalescencję w ustronnym miejscu A Twoje? Na zdjęciach wyglądają super - tak jak moje mają nowe przyrosty.
A te iglaczki przy ptaszku to świerki Nidiformis szczepione na pniu - zamiennik za trudno dostępne cisy
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
Wieloszka 10:51, 24 maj 2013


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
Juzia G no i zagadka rozwiązana Ktoś nam wzrok photoshopem pomieszał

Zatem czosnki będziemy sadzić tylko w buszu innych niskich roślinek - co by te listki szpecące ukryć
Zapisuję to wszystko, bo do jesieni to na bank zapomnę

GabiK - nie mam Admiration. Bagatelle jednak szybciej rośnie, ale wolniej w porównaniu z kolumnowymi.
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies