Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród vs budowa- czyli trudne początki ogrodniczki.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród vs budowa- czyli trudne początki ogrodniczki.

LIDKA 06:54, 12 kwi 2024


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7316
Narsilia napisał(a)
A tu specjalne ukłony dla Lidki i za zdrowie nowego przysłowia i oby kiedyś u mnie w ogrodzie było czysto jak u Lidki.


Buziaki. Ja te chude zakątki mam po obu stronach tarasu.
Taki urok prostokątnej działki i parterówki w kwadracie.

No pięknie masz. Zdjęcie z kubkiem cosik znajomo się kojarzy.!
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
LIDKA 06:57, 12 kwi 2024


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7316
Narsilia napisał(a)
Jedna że skrzyń już obsadzona cebulką czosnkowa trochę w biegu bo młody nie dał się przyłożyć ale już mi rosła w woreczku


Posadzilłam rzaądeczek cebulki siedmiolatki i przez 10 m w roku mamy swój szczypior. Sobotni rytułał: ja w piżamce chodze po ten szczypiorek a mąż rob jajecznice.
Niech wam dobrze rośnie.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
LIDKA 07:01, 12 kwi 2024


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7316
Narsilia napisał(a)


No proszę może nie jakieś cuda ale specjalnie na życzenie


Tu widać dobry szkielet ogrodu w zimozielonych. Nigdy nie będzie pusto.
Naprawdę to ładny widok.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
ajka 07:39, 12 kwi 2024


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4067
Narsilia napisał(a)
A tu jeszcze pigwowiec może wkoncu będą jabłuszka pięknie kwitnie


Przepiękny, nawet nie wiedziałam, że pigwowiec tak ładnie kwitnie.

Rodki widzę już u ciebie w blokach startowych. U mnie też jeden zaczyna już kwitnąć, w przedogródku na razie żaden, w głównej mierze zależy to od odmiany.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Patrycja_KG_Lu 08:05, 12 kwi 2024


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2763
ajka napisał(a)


Przepiękny, nawet nie wiedziałam, że pigwowiec tak ładnie kwitnie.

Rodki widzę już u ciebie w blokach startowych. U mnie też jeden zaczyna już kwitnąć, w przedogródku na razie żaden, w głównej mierze zależy to od odmiany.


Ajka zerknij sobie w necie na pigwowiec Cameo mnie zachwycił kolor kwiecia
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Kokesz 11:06, 13 kwi 2024


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6692
Narsilia napisał(a)
Do tego dwie pozostałe długie rabaty , ta sama procedura wybrana darń , przekopane, wygrabione na to ułożyłam agrotkanine.

Rabata czeka na wsadzenie żurawek które rozmozylam , napewno dosadze różowa szałwie , więcej miskantow gracilimus.I ogólnie zrobię Tetris na rabatach .


Odbierz priv
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Narsilia 12:57, 13 kwi 2024


Dołączył: 21 maj 2020
Posty: 578
Kokesz napisał(a)


Odbierz priv


Odpisałam już teraz bardzo dziękuję każda sadzoneczka na wagę złota
____________________
Klaudia Ogród vs budowa czyli trudne początki ogrodniczki
ElzbietaFranka 21:34, 13 kwi 2024


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13941
Narsilia napisał(a)
Rodki każdego dnia coraz ładniej się otwierają sprawdziłam w zdjęciach w zeszłym roku taki etap miały w majówkę .



Bardzo gęste rodki dobrze prowadzone od młodości..
U mnie jest jeden większy też zaczyna kwitnąć. Kwitnie z te najwcześniej, aby ponownie zawiązać pąki kwiatowe i kwitnie pod koniec sierpnia.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
basia3012 22:51, 13 kwi 2024


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9552
DariaB napisał(a)

Klaudia wiele z nas przeszło etap włókninowy, ja też. Później sukcesywnie ją zrywałam. Jesteśmy tylko ludźmi z normalnym życiem, pracą, rodziną, problemami. Ogród ma dostarczać przyjemności, a nie dodatkowych stresów. Bardzo ładnego masz rododendrona, wygląda zdrowo, nie to co mój biedak obgryziony przez opuchlaki.


U mnie też był etap włókniny. Leżała kilka lat, może z 5? Potem, którejś wiosny, zawzięłam się i zerwałam. Ciężko było bo kora na niej leżała, bałagan niesamowity. Ale dałam radę, zerwałam.
Muszę powiedzieć, że ziemia pod nią była zbita, wygładzona niczym wyprasowany obrus. Korzenie krzewów były na wierzchu, czyli tuż pod włókniną. Potem powolutku wszystko się unormowało. Ja nie miałam tej sztucznej agro... tylko taką grubą tkaninową.
Piękny masz ogród. Trawnik też super. A ten rh to przypadkiem nie Cuuningham White? Może on teraz w pakach jest trochę różowy a potem biały?

Widziałam Twoje bergenie, też maja kwiaty. Super.Jak je lubisz to może jakoś spróbuj je podzielić. Ja tak robiłam.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Monika83 21:22, 14 kwi 2024


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 3048
Narsilia napisał(a)
Trawniczek frontowy jak na małe chwastowisko nie wygląda tragicznie
Klaudia pewnie że nie wygląda tragicznie,wygląda super Mój trawnik to dopiero tragedia rosną w nim chyba wszystkie chwasty jakie mogą być, jak kwitnąca łąka mlecz i jakieś białe drobne kwiatki które później skoszę
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies