Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Jak z niczego stworzyć przytulny zakątek

Pokaż wątki Pokaż posty

Jak z niczego stworzyć przytulny zakątek

aciaz1000 10:36, 14 paź 2022

Dołączył: 02 lip 2021
Posty: 222
Cześć , nie wiem jeszcze jaki tak sobie marzę po cichutku
Ten który był w szkółce to ginko biloa.

Nie wiem jak u was ale u mnie rano mega przymrozki, temperatura spada do zera a ja jeszcze nie rozłożyłam kory.

Pan w szkółce powiedział że nie muszę okrywać judaszowcow poprostu wsadzić w ziemię mam nadzieję że przeżyją zimę
____________________
Aga Jak z niczego stworzyć przytulny zakątek
Monika83 20:23, 15 paź 2022


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 3030
aciaz1000 napisał(a)
Cześć , nie wiem jeszcze jaki tak sobie marzę po cichutku
Ten który był w szkółce to ginko biloa.

Nie wiem jak u was ale u mnie rano mega przymrozki, temperatura spada do zera a ja jeszcze nie rozłożyłam kory.

Pan w szkółce powiedział że nie muszę okrywać judaszowcow poprostu wsadzić w ziemię mam nadzieję że przeżyją zimę
Pewnie że przeżyją czemu miałyby nie przeżyć? Dopóki ziemia nie jest zamarznięta to można wszystko sadzić, nawet w grudniu popołudniu A jeśli masz obawy to obsyb jego korą wokół drzewka,ogólnie kora tworzy fajna izolację ochronną przed mrozami. Niewiem z jakiego regionu jesteś ale u mnie też były przymrozki bo złapało hortensje bukietowe są już brązowe, sezon hortensjowy dobiegł końca.
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
aciaz1000 07:49, 19 paź 2022

Dołączył: 02 lip 2021
Posty: 222
Dziękuję wysyłałam korą wokół drzewka i chyba będzie dobrze.

U mnie hortensje też już brązowe ale co najlepsze mikrosadzonki z patyka targają się do kwitnienia. I to teraz kiedy jest już zimno, nie zrozumiem tego hehe

Nie mam czasu kiedy wyjść na podwórko bo siedzę w pracy do późnego popołudnia potem jest już ciemno. A tyle pracy jeszcze przede mną. Kiedy ja to ogarnę ?

Mnóstwo chwastow się wysiało,kartony i 50 worków kory czeka na rozłożenie. I cebulki do wkopania.

Trawnika w tym roku nie poprawimy, za to kret przekopał wszystko mam chyba z 50kopców.
Skubany kopie tam gdzie trawnik przetrwał a tam gdzie pędraki się nie wybiera złośnik jeden.
____________________
Aga Jak z niczego stworzyć przytulny zakątek
Agatorek 18:46, 19 paź 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13276
aciaz1000 napisał(a)
Cześć,
U nas wciąż deszczowo i prawie nic nie ruszyłam na podwórku bo ogrodem tego nie nazywam jeszcze.

Ale z dobrych wieści mąż mi kupił dwa judaszowce : rising sun i lavender twist.


No zakochana jestem


Przepiękne ❤️
Będzie Pani zadowolona
Ja swoich nie okrywałam na zimę, przeżyły bez problemu (niestety Venus jednego mi znacznie skróciła ).

U nas dopiero wczoraj i dziś popadało. Sporo, uff, bo miałam już podlewać przed zimą
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
aciaz1000 09:02, 09 lis 2022

Dołączył: 02 lip 2021
Posty: 222
Hej,

Znowu dawno mnie nie było.
Siedzę w pracy do wieczora, szybko się ściemnia i nie mam czasu na nic.

Nic nie zrobiłam w "ogródku", ale wiosną się nie będę nudzić za to haha
____________________
Aga Jak z niczego stworzyć przytulny zakątek
Agatorek 22:42, 09 lis 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13276
Judaszowce nadal w donicach?
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
LIDKA 22:03, 10 lis 2022


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7240
Mam to samo . Wracam o 19 i ciemno. Miesiąc temu kupiłam 20 lawend takich maciupkich. I dalej nie posadzone. Może jutro zrobie cokolwiek w ogrodzie. Zalezy pd pogody.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Martka 20:18, 11 lis 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Piękne judaszowce kupiłaś! Jaka miejscówka?
Ja też się zastanawiam, ale okrywać nie będę, chyba, że jakieś 20 stopni będą zapowiadać. Na moich judaszowcach już są takie małe pypcie, jakby chciał już za moment kwitnąć...
aciaz1000 07:53, 12 lis 2022

Dołączył: 02 lip 2021
Posty: 222
Agatorek napisał(a)
Judaszowce nadal w donicach?


Judaszowce odrazu były wkopane po kupieniu. Zrobię fotkę i pokażę, tyle że bez liści nie wyglądają teraz atrakcyjnie.

W donicach mi zostały hortensje ogrodowe, czekam i wstawie je do garażu. Do wkopania nic mi aktualnie nie zostało uffff
____________________
Aga Jak z niczego stworzyć przytulny zakątek
aciaz1000 07:53, 12 lis 2022

Dołączył: 02 lip 2021
Posty: 222
LIDKA napisał(a)
Mam to samo . Wracam o 19 i ciemno. Miesiąc temu kupiłam 20 lawend takich maciupkich. I dalej nie posadzone. Może jutro zrobie cokolwiek w ogrodzie. Zalezy pd pogody.


Szkoda że ten dzień taki krótki, zdecydowanie wolę wiosnę i lato
____________________
Aga Jak z niczego stworzyć przytulny zakątek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies