Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W moim małym ogródeczku II

Pokaż wątki Pokaż posty

W moim małym ogródeczku II

Dorota321 11:45, 11 mar 2022


Dołączył: 28 wrz 2021
Posty: 915
Joku napisał(a)
Obejrzałam zakulkowane róże i łany pierwiosnków. W jakim miejscu u ciebie rosną? Na słońcu czy w cieniu? Dużo wilgoci mają?
Podziwiam umiejętności pieczenia drożdżówki. Moje 2-krotne próby spełzły na niczym. Tzn. drożdże nie chciały współpracować .
U mnie jak drożdże nie współpracują, włączam poduszkę elektryczną i na niej stawiam miskę z ciastem nakrytą ściereczką i ....kołdrą.
Pierwiosnki rosną w pełnym słońcu, ziemia piaskowa wzbogacana kompostem i często podlewana.
____________________
W moim małym ogródeczku cz. II ***W moim małym ogródeczku cz.I
Dorota321 11:46, 11 mar 2022


Dołączył: 28 wrz 2021
Posty: 915
zawitka napisał(a)
Jesteś genialna w ozdabianiu pierniczków .Róze cudne ja tylko raz kulkowałam różę mam taka starą jeszcze po Dziadkach nie wiem jak się nazywa ale ją przesadzałam 2 lata temu i jakoś nie może dojśc do siebie .
Ja te dwie róże kulkuję od kilku lat, inne nie nadają się do takich zabiegów, a mam ponad 80 róż. Za miłe słowa ślicznie dziękuję
____________________
W moim małym ogródeczku cz. II ***W moim małym ogródeczku cz.I
Dorota321 11:48, 11 mar 2022


Dołączył: 28 wrz 2021
Posty: 915
Milka napisał(a)

Jak zwykle pyszności. Ja podobnie robię ze starymi różami.
. Ja mam róże dopiero od czasu jak weszłam na O. Wcześniej nie lubiłam róż.
____________________
W moim małym ogródeczku cz. II ***W moim małym ogródeczku cz.I
Dorota321 11:51, 11 mar 2022


Dołączył: 28 wrz 2021
Posty: 915
ElzbietaFranka napisał(a)
Witam Dorotko

Mój eM takie pieńki brzozowe spalił jak mnie nie było.

Też zakulkowalam zeszłej wiosny, ale róże w zeszłym roku bardzo pomarzly więc nic z tego nie wyszło. W tym roku się dosyć dobrze trzymają.

Jeżeli chodzi o ciasto drożdżowe to musi być dobrze wyrobione i ciepłe. Ja roztapiam masło w gorącym mleku i wlewam do ciasta. Wyrasta migusiem.

Pierwiosnki u ciebie Dorotko zawsze mi się podobały. Też czekam aby je zobaczyć.
Szkoda spalonych pieńków.
W tym roku róże u mnie wyglądają dobrze, ale nadal są okryte stroiszem.
Gdzieś w poradach czytałam, że margarynę powinno się wlewać do ciasta drożdżowego pod koniec wyrabiania i ja tak robię.
Pierwiosnki ładnie przybrały na objętości, bardzo się z tego cieszę.
____________________
W moim małym ogródeczku cz. II ***W moim małym ogródeczku cz.I
SlonecznyOgrod 12:02, 11 mar 2022


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Dorotko, a ja zapytam jeszcze o kulkowanie, bo w tamtym roku podobnie jak Ela ponaginałam ale pomarzły i nie mam doświadczenia. To one po dwóch latach są do odmłodzenia, te pędy nie będą już ładnie kwitły?
____________________
DarciaSłoneczny Ogród
Dorota321 17:33, 11 mar 2022


Dołączył: 28 wrz 2021
Posty: 915
SlonecznyOgrod napisał(a)
Dorotko, a ja zapytam jeszcze o kulkowanie, bo w tamtym roku podobnie jak Ela ponaginałam ale pomarzły i nie mam doświadczenia. To one po dwóch latach są do odmłodzenia, te pędy nie będą już ładnie kwitły?
Ja tą pomarańczową różę przygiętą zostawię i na ten tok i zobaczę.
Leonardo ( różowy) wypuszcza sporo nowych , długich pędów więc u niego przycinam przegięte w ubiegłym roku pędy Ja częśc z nich przycinam tuż po kwitnieniu, bo są bardzo ciężkie i po deszczach się pokładają. Tam nie mam podpórek. W ubiegłym roku Leonardo miał 2 albo 3 pędy, a zobacz ile ma w tym roku.
____________________
W moim małym ogródeczku cz. II ***W moim małym ogródeczku cz.I
Milka 06:50, 12 mar 2022


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Dorota321 napisał(a)
. Ja mam róże dopiero od czasu jak weszłam na O. Wcześniej nie lubiłam róż.

A ja je lubię, dopóki mnie nie pokłują. Najstarsze mam około 23 lat.
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Alija 15:08, 14 mar 2022


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8864
Dorotko piękne masz róże, ja nie mogę sobie poradzić z pnącymi i mocno rosnącymi. Nigdy nie wiem co uciąć, a co zostawić i zazwyczaj rosną ogromne, nie panuję nad nimi. Może w tym roku zrobię z nimi jakiś porządek.
Pozdrawiam.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
malgorzataka... 17:42, 14 mar 2022


Dołączył: 18 gru 2011
Posty: 716
Wysiałaś już swoją lobelię Doroto?---nasion lobeli nie przykrywamy ziemią--prawda to czy fasz?
____________________
Mazurskie klimaty Małgorzaty
Dorota321 19:14, 14 mar 2022


Dołączył: 28 wrz 2021
Posty: 915
Milka napisał(a)

A ja je lubię, dopóki mnie nie pokłują. Najstarsze mam około 23 lat.
Irenko przyznam się, że róże bardzo lubię, ale w porze kwitnienia. Dodam jeszcze, że jak nie chorują i ładnie powtarzają kwitnienie.
Reszta to nieprzyjemne doznania z kłującymi, drapiącymi do krwi, często łapiącymi grzyba i wymagającymi oprysków i nawozów. Wtedy zarzekam się, że już nie dokupię ani jednej sztuki. No i przychodzi przedwiośnie, a mnie kuszą kolejne egzemplarze i co rok zamawiam kilka kolejnych sztuk. Dodam, że nie mam już na nic miejsca, a wkrótce przyjdzie przesyłka.
____________________
W moim małym ogródeczku cz. II ***W moim małym ogródeczku cz.I
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies