Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W moim małym ogródeczku II

Pokaż wątki Pokaż posty

W moim małym ogródeczku II

malgorzataka... 14:39, 09 mar 2022


Dołączył: 18 gru 2011
Posty: 716
Dorota321 napisał(a)
Co to znaczy "zaczęła brzydnąć" złapała choroby, nie kwitła, czy jeszcze coś innego? Byłam i widziałam tą piękną różę.


..a no sama nie wiem co z nią-nie to żebym trzymała ją na głodzie-przyjżę się jej uważnie w tym roku.
Oj napieczesz się tych rogalikow ale cóż począć chłop chce trzeba dać-(ha,ha),
ja to zawsze pod pachą niosę flaszkę swojemu stolarzowi w ramach podzkowań,och jak się on cieszy.
____________________
Mazurskie klimaty Małgorzaty
Dorota321 15:20, 09 mar 2022


Dołączył: 28 wrz 2021
Posty: 915
malgorzatakarpacz napisał(a)


..a no sama nie wiem co z nią-nie to żebym trzymała ją na głodzie-przyjżę się jej uważnie w tym roku.
Oj napieczesz się tych rogalikow ale cóż począć chłop chce trzeba dać-(ha,ha),
ja to zawsze pod pachą niosę flaszkę swojemu stolarzowi w ramach podzkowań,och jak się on cieszy.
Mam nadzieję, że różyczka postara się zadowolić Ciebie.
Mój dostawca prawie abstynent i z tego co kiedyś słyszałam to nie każde ciasto lubi, a drożdżowe to prawie każdy lubi. Dobrze, że drożdżowe można robić w robocie planetarnym, bo inaczej nie dałabym rady. Zresztą ja każde ciasto w nim robię.
____________________
W moim małym ogródeczku cz. II ***W moim małym ogródeczku cz.I
Dorota321 15:28, 09 mar 2022


Dołączył: 28 wrz 2021
Posty: 915
Jak ja już tęsknię do takiej , kolorowej wiosny.
Mam nadzieję, że w tym roku będzie mocniejszy efekt, bo rośliny ładnie się rozrosły.








____________________
W moim małym ogródeczku cz. II ***W moim małym ogródeczku cz.I
malgorzataka... 15:32, 09 mar 2022


Dołączył: 18 gru 2011
Posty: 716
Tak to prawda ciasto drożdżowe lubi być dobrze wyrobione--też to robię w maszynie,bo ręce wysiadają
____________________
Mazurskie klimaty Małgorzaty
sylwia_slomc... 18:00, 09 mar 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82129
Do takiej wiosny to już bardzo tęsknimy Cudnie masz te rabaty dopakowane na każdą porę roku
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Joku 19:07, 09 mar 2022


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12191
Obejrzałam zakulkowane róże i łany pierwiosnków. W jakim miejscu u ciebie rosną? Na słońcu czy w cieniu? Dużo wilgoci mają?
Podziwiam umiejętności pieczenia drożdżówki. Moje 2-krotne próby spełzły na niczym. Tzn. drożdże nie chciały współpracować .
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
zawitka 10:28, 10 mar 2022


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14065
Jesteś genialna w ozdabianiu pierniczków .Róze cudne ja tylko raz kulkowałam różę mam taka starą jeszcze po Dziadkach nie wiem jak się nazywa ale ją przesadzałam 2 lata temu i jakoś nie może dojśc do siebie .
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
Milka 16:01, 10 mar 2022


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Dorota321 napisał(a)
Irenko musiałam założyć nowy wątek, bo na poprzedni nie dało się w żaden sposób zalogować.

Dla Ciebie pyszne rogaliki, jeszcze ciepłe.





Wiem, że Ty znasz tę metodę, ale może komuś się przyda.
Zaczęłam kulkowanie róż, Leonardo wypuścił długie pędy. Liczę na obfite kwitnienie.
Tak wygląda pęd zakulkowany róży LEANDER w ubiegłym roku widać jak wypuszczał pędy kwiatowe.



a tak kwitł na całej długości pędu.





Jak zwykle pyszności. Ja podobnie robię ze starymi różami.
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
ElzbietaFranka 08:13, 11 mar 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13942
Witam Dorotko

Mój eM takie pieńki brzozowe spalił jak mnie nie było.

Też zakulkowalam zeszłej wiosny, ale róże w zeszłym roku bardzo pomarzly więc nic z tego nie wyszło. W tym roku się dosyć dobrze trzymają.

Jeżeli chodzi o ciasto drożdżowe to musi być dobrze wyrobione i ciepłe. Ja roztapiam masło w gorącym mleku i wlewam do ciasta. Wyrasta migusiem.

Pierwiosnki u ciebie Dorotko zawsze mi się podobały. Też czekam aby je zobaczyć.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Dorota321 11:41, 11 mar 2022


Dołączył: 28 wrz 2021
Posty: 915
sylwia_slomczewska napisał(a)
Do takiej wiosny to już bardzo tęsknimy Cudnie masz te rabaty dopakowane na każdą porę roku
Dziękuję Sylwio , ja tam jeszcze dosadziłam jesienią ciemierników i tulipanów.
____________________
W moim małym ogródeczku cz. II ***W moim małym ogródeczku cz.I
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies