Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W moim małym ogródeczku II

Pokaż wątki Pokaż posty

W moim małym ogródeczku II

GorAna 23:10, 13 cze 2022


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16100
Dorota321 napisał(a)
Orlików mam sporą kolekcję i bardzo mnie ona cieszy jak kwitnie. Teraz muszę szybko wycinać te przekwitnięte, bo zajmują dużo miejsca.
Lubię moje bukszpany i na razie są bez oznak żerowania ćmy. Niestety nie mam już sił aby dbać o tak dużą liczbę tych krzewów.




Wszystko piękne, ale ten orlik przebija swoją urodą sąsiadów
____________________
Ania Wizytówka **** W kamiennym kręgu od początku
Dorota321 09:23, 24 lip 2022


Dołączył: 28 wrz 2021
Posty: 900
Basieksp napisał(a)
Ale piękne białe piwonie napewno ślicznie pachną może jutro moje też rozkwitną, tak sobie je dziś podglądałam
Piwonie to piękne kwiaty i pachnące, szkoda, że ten zapach tylko w pamięci zostaje.




____________________
W moim małym ogródeczku cz. II ***W moim małym ogródeczku cz.I
Dorota321 09:31, 24 lip 2022


Dołączył: 28 wrz 2021
Posty: 900
sylwia_slomczewska napisał(a)

Dorotko to jakieś dziewanny? Czy coś innego?
Co to za czosnki masz takie wysokie? One tak w realu takie wysokie czy tylko na fotce się wydaje? W łąkę by mi takie wysokie były potrzebne, jeśli znasz nazwę napisz proszę to jesienią bym upolowała może
Czytam o gradobiciu Znam z autopsji z zeszłego roku, teraz jak widziałam te chmury skóra mi cierpła na samą myśl
Sylwio to są wieloletnie dziewanny, bardzo je lubię i mają kilka kolorów.
Czosnków odmiany nie znam, myślałam, że może zbiorę nasiona, ale niestety nie zawiązały nasion przez suszę.
Po gradobiciu funkie wyglądają paskudnie, ciekawe czy złamane przez grad końcówki hortensji zakwitną. Wypuściły pod złamaniem nowe pędy.




____________________
W moim małym ogródeczku cz. II ***W moim małym ogródeczku cz.I
Dorota321 09:39, 24 lip 2022


Dołączył: 28 wrz 2021
Posty: 900
basia3012 napisał(a)
Piwonie piękne, jaśmin też. I chyba naparstnice widziałam ale nie jestem pewna.
U nas trochę później wszystko, piwonie dzisiaj się zaczynają rozwijać, naparstnice jeszcze w pąkach.
Dorotko z tymi bukszpanami na Allegro to dobry pomysł. I jeszcze może na OLX ogłoś. Tobie ciężko z nimi a ktoś kupi i się ucieszy.
Pozdrawiam serdecznie.
Po piwoniach i jaśminie zostało tylko wspomnienie. Zrezygnowałam z odstąpienia bukszpanów, 4 sztuki już wycięte. Nie mam sił ani zdrowia na wykopywanie, zabezpieczanie i wysyłkę tak dużych krzaków, po za tym nie dam gwarancji, że się u kogoś zaaklimatyzują.





____________________
W moim małym ogródeczku cz. II ***W moim małym ogródeczku cz.I
Dorota321 09:44, 24 lip 2022


Dołączył: 28 wrz 2021
Posty: 900
Ewa777 napisał(a)
Kolejna porcja pięknych obrazów z ogrodu
Współczuję gradobicia.
Dziękuję Ewo, poszarpane liście funkii wyglądają koszmarnie.




____________________
W moim małym ogródeczku cz. II ***W moim małym ogródeczku cz.I
Dorota321 09:48, 24 lip 2022


Dołączył: 28 wrz 2021
Posty: 900
Kordina napisał(a)


Jak podoba mi się ten zestaw
Dziękuję , tylko to chce tam rosnąć. To była kiedyś moja najgorsza rabata, bo wszystko tam usychało.



____________________
W moim małym ogródeczku cz. II ***W moim małym ogródeczku cz.I
Dorota321 09:53, 24 lip 2022


Dołączył: 28 wrz 2021
Posty: 900
GorAna napisał(a)

Wszystko piękne, ale ten orlik przebija swoją urodą sąsiadów
Dziękuję, po orlikach zostało już tylko wspomnienie i zdjęcia. Teraz kwitną i pachną obłędnie lilie, a że mam ich kilka stówek to wyglądają obłędnie.




____________________
W moim małym ogródeczku cz. II ***W moim małym ogródeczku cz.I
sylwia_slomc... 10:01, 24 lip 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82040
Dorotko, a nornice nie wyjadają Ci cebul? Ja co roku sadzę żeby mieć i co roku zostaję z ledwie kilkoma sztukami
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 10:12, 24 lip 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82040
Dorotko mogłabyś mi podlkinkować odcinek Agatki? Zachwyceni byli Waszymi ogrodami, pamiętają wszystkich i pozdrawiają
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
ElzbietaFranka 10:45, 24 lip 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13912
Jestem na wsi i jak nigdy mi źle chodzi internet.
Współczuję gradobicia też miałam w tym roku. Najgorzej że liście lilii wodnych potłukł. Na szczęście była to jeszcze wiosna i nowe liście wyrosły a potłuczone właśnie wczoraj wybierałam bo zżółkły.
Mam.o połowę liści mniej niż w zeszłym roku. Kwiatów też mniej,chociaż wczoraj jak porzadkowalam dużo przekwitlych wywaliłam.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies