Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W moim małym ogródeczku II

Pokaż wątki Pokaż posty

W moim małym ogródeczku II

Dorota321 22:58, 07 cze 2022


Dołączył: 28 wrz 2021
Posty: 900
Kordina napisał(a)
Orliki - piękne formy. Ja zaraz idę na szaber do mojej sąsiadki, bo odkryłam, ze ma też takie piękne orliki, podwójnie upłatkowane, oczywiście za jej pozwoleniem
Pewno szkoda Ci było 30-letniego bukszpanu? Moje 4 wycinałam ok 15-20 letnie i zrobiło się jakoś goło. W tej chwili wypełniła się pustka bylinami kwitnącymi.
Orliki miałam śliczne, niestety już przekwitły i wycinam wszystkie, aby robić miejsce następnym roślinom. Teraz nie ma sensu przesadzać orlików, lepiej poproś ją o nasionka. Będzie większa szansa na własne sadzonki.
Do tej pory walczyłam o każdego bukszpana, niestety nie mam już sił i zdrowia ciąć takiej ilości krzewów. U mnie jest około 100 bukszpanów i trzmielin do cięcia. Muszę się z częścią pożegnać. Gdyby mi się trafił kupiec, chętnie bym część sprzedała.






____________________
W moim małym ogródeczku cz. II ***W moim małym ogródeczku cz.I
anabuko1 08:25, 08 cze 2022


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23558
Dorota321 napisał(a)
Glicynia rośnie przy metalowej drabince, jeśli chcesz zrobić ze swojej drzewko musisz na początek dać jej stabilną podporę, którą później będziesz mogła usunąć.
Powojnik, który wspina się po bzach to Montana z górskich powojników. Rośnie szybko i jest dość ekspansywny, co mi odpowiada. Nie tnę go, wiosną tylko skracam suche pędy od dołu. On ma solidną podporę metalową i z niej sam wchodzi na lilaki.







Dorotko, jak zwykle pięknie się twój cały ogród prezentuje.
Piękny Montana. Poluję ciągle na niego i nie mogę go nigdzie spotkać.
Orlików ładniutkich masz dużo. też ci się same sieją ?
wycieczka jak widzę udana. Super.
Pozdrawiam
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
ElzbietaFranka 18:39, 08 cze 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13890
Dorotka austerii nie próbowałam. Magnolie mam jedną i po ,3 latach miała w tym roku 2 kwiatki. Wzrostowo stoi w miejscu.


Dorotko mam Wygwizdów mimo, że działka obsadzona tujami jak przyjdzie fala mrozu to ścina wiosna pąki kwiatowe.

Ładny chłopak coś ma z ciebie uśmiech.

Dobrze, że się rozerwałas. Ja to.marze aby pojechać do Białowieży, ale znowu stan wyjątkowy.

Pozdrawiam
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
basia3012 00:01, 10 cze 2022


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9503
Dorota321 napisał(a)
Dziękuję Moje pozostałości po rh.








Dorotko, pięknie u Ciebie jak zawsze. Pieńki brzozowe dostały drugie życie.
Wycieczka wspaniała. Ty jak zawsze uśmiechnięta, szczęśliwa.
Rododendrony też pięknie kwitły. I jakie duże już. Czy na tych zdjęciach ten czerwony to Nowa Zembla? Tniesz go?
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Ewa777 13:26, 10 cze 2022


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18446
Cudne masz orliki. Bardzo fajna kolekcja
Z bukszpanami coraz więcej pracy przez tę ćmę, szkoda, bo to prawie bezobsługowe rośliny były. Jedynie cięcie ich przysparza dużo pracy zwłaszcza, że masz ich 100. Przy kilku to cięcie jest przyjemne, ale przy tak dużej ilości to mordęga.
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Basieksp 15:09, 10 cze 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10257
Śliczne masz te orliki no i w takiej ilości to robią wrażenie wycieczka też fajna i młody przewodnik też tak jak jego mama
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
mirkaka 16:40, 10 cze 2022


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9586
Wiem że masz sporo buksów, ale że aż 100 to jednak bardzo dużo, ja nie dawałam rady nawet
10 w jeden dzień ciąć, swoje wywaliłam, zostały mi 3 szt
Ogłoś na allegro że sprzedasz.
O i te orliki co mi się tak bardzo podobają pokazujesz
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Joku 17:21, 10 cze 2022


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12145
Dołączam do grona wielbicielek twoich orlików. Mało spotykane kolory.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Dorota321 21:24, 10 cze 2022


Dołączył: 28 wrz 2021
Posty: 900
anabuko1 napisał(a)

Dorotko, jak zwykle pięknie się twój cały ogród prezentuje.
Piękny Montana. Poluję ciągle na niego i nie mogę go nigdzie spotkać.
Orlików ładniutkich masz dużo. też ci się same sieją ?
wycieczka jak widzę udana. Super.
Pozdrawiam
Dziękuję Aniu Montany mam dwie sztuki i jestem z nich bardzo zadowolona, mam nadzieję, że uda Ci się go kupić.
Orlików mam dużo, ale same u mnie się nie sieją. Za duży u mnie gąszcz.





____________________
W moim małym ogródeczku cz. II ***W moim małym ogródeczku cz.I
Dorota321 21:32, 10 cze 2022


Dołączył: 28 wrz 2021
Posty: 900
ElzbietaFranka napisał(a)
Dorotka austerii nie próbowałam. Magnolie mam jedną i po ,3 latach miała w tym roku 2 kwiatki. Wzrostowo stoi w miejscu.


Dorotko mam Wygwizdów mimo, że działka obsadzona tujami jak przyjdzie fala mrozu to ścina wiosna pąki kwiatowe.

Ładny chłopak coś ma z ciebie uśmiech.

Dobrze, że się rozerwałas. Ja to.marze aby pojechać do Białowieży, ale znowu stan wyjątkowy.

Pozdrawiam
U mnie z białą magnolią było podobnie. W tym roku nie dała znaku życia.
U mnie wczoraj przeszła duża ulewa z gradobiciem, mam sporo szkód w ogrodzie. Hortensjom połamało wierzchołki, lilie też widziałam uszkodzone. Nawet mi się nie chciało dalej oglądać zniszczeń jak naliczyłam 20 złamanych wierzchołków na hortensji. Mam sporo zdjęć z przed ulewy jak ogród jeszcze wyglądał dobrze.





____________________
W moim małym ogródeczku cz. II ***W moim małym ogródeczku cz.I
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies