Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W moim małym ogródeczku II

Pokaż wątki Pokaż posty

W moim małym ogródeczku II

sylwia_slomc... 11:00, 24 lip 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82040
Dorota321 napisał(a)
Sylwio to są wieloletnie dziewanny, bardzo je lubię i mają kilka kolorów.
Czosnków odmiany nie znam, myślałam, że może zbiorę nasiona, ale niestety nie zawiązały nasion przez suszę.
Po gradobiciu funkie wyglądają paskudnie, ciekawe czy złamane przez grad końcówki hortensji zakwitną. Wypuściły pod złamaniem nowe pędy.





Doczytałam o gradzie to wczoraj? Bo szło do Was i myśleliśmy....) Jeśli to bukietowe hortki to pewnie zakwitną tylko później. Zasil je by się szybko regenerowały i pilnuj teraz ogrodu przed chorobami grzybowymi, rośliny uszkodzone, osłabione łatwo są atakowane, ale dość szybko się regenerują. One chyba ścięcie gradem traktują jak cięcie sekatorem, rozgałęziają się szerzej.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
malgorzataka... 11:09, 24 lip 2022


Dołączył: 18 gru 2011
Posty: 716
Hej Dorotko dobrze że się pojawiłaś bo już chciałam Cię szukać listem gończym(he,he).
Taka porcja pięknych zdjęć to rozumiem---Ty naprawdę masz taką ilość lili?---też mam sporo ale napewno nie tyle co Ty i to jakie piękne--jesienią dokupię.
Pozdrawka z Mazur.
____________________
Mazurskie klimaty Małgorzaty
Alija 11:20, 24 lip 2022


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8824
Dorotko, uwielbiam oglądać zdjęcia z Twojego wspaniałego ogrodu, zawsze jest coś ciekawego do podziwiania, piękne kwiaty, ciekawe ozdoby, pomysłowe kompozycje.
U mnie wczoraj dotarły burze znad Krakowa, na szczęście po drodze już się wyszalały, więc było spokojnie, ładnie podlało ogród.
Grad mieliśmy chyba ze trzy tygodnie temu, niby nie był duży i najpierw myślałam, że wszystko jest w porządku, tylko parę dziurek w liściach. Z czasem okazało się, że liście funkii, które nie są schowane pod drzewami są całe w żółto-brązowych plamach od uderzeń gradu. No ale trudno, tak to już jest w ogrodzie.
Pozdrawiam.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Kordina 11:30, 24 lip 2022


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4748
Dorota321 napisał(a)





U Ciebie, to zawsze ślicznie, ale ten biały romantyczny zakątek cudny jest po prostu
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Ewa777 14:53, 25 lip 2022


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18482
Dorota321 napisał(a)








Stworzyłaś dwa cudne miejsca do odpoczynku. Jeden w kolorach i słońcu, drugi w bieli i cieniu. Oba bardzo romantyczne i zapraszające do relaksu
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
basia3012 23:33, 07 wrz 2022


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9507
Dorotko, te stoliki na nóżkach to super pomysł. Gratuluję.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
ElzbietaFranka 00:36, 02 paź 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13901
Witam Dorotko

Co tam u ciebie wszystko dobrze?

Pozdrawiam
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Basieksp 08:41, 02 paź 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10268
Ja też pozdrawiam i macham
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
anabuko1 13:19, 02 paź 2022


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23577
Dorota321 napisał(a)
Piwonie to piękne kwiaty i pachnące, szkoda, że ten zapach tylko w pamięci zostaje.





Pięknie Dorotko
To róża jest taka wrzosowo- fioletowa ?
Piękności A jak ona ma na imię ?
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Dorota321 22:08, 29 paź 2022


Dołączył: 28 wrz 2021
Posty: 900
sylwia_slomczewska napisał(a)
Dorotko mogłabyś mi podlkinkować odcinek Agatki? Zachwyceni byli Waszymi ogrodami, pamiętają wszystkich i pozdrawiają


https://vod.tvp.pl/programy,88/rok-w-ogrodzie-odcinki,273702/odcinek-219,S01E219,306492
Sama chętnie oglądnęłam i przypomniałam sobie.
Co do pytania o zjadanie cebul czosnkowych to nie zauważyłam żeby ich ubywało. Wręcz przeciwni ładnie mi się rozrastają.


____________________
W moim małym ogródeczku cz. II ***W moim małym ogródeczku cz.I
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies