Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W moim małym ogródeczku II

Pokaż wątki Pokaż posty

W moim małym ogródeczku II

Dorota321 19:31, 31 maj 2022


Dołączył: 28 wrz 2021
Posty: 887



____________________
W moim małym ogródeczku cz. II ***W moim małym ogródeczku cz.I
Dorota321 19:57, 31 maj 2022


Dołączył: 28 wrz 2021
Posty: 887
Pierwiosnki na całej polanie




____________________
W moim małym ogródeczku cz. II ***W moim małym ogródeczku cz.I
Dorota321 20:16, 31 maj 2022


Dołączył: 28 wrz 2021
Posty: 887
Kordina napisał(a)
Pięknie i artystycznie u Ciebie, jakie fajne te gniazdka na pieńkach, może odgapię kiedyś
Miałam drzewiej glicynię, jak patrzę teraz na ogrodowiskowe, to zapragnęłam
Z tej glicynii jestem zadowolona. Kwitnie u mnie drugi rok. Miałam wcześniej inny egzemplarz, który nie kwitł mi ,a ja co rok mu mówiłam, że dostaje ostatnią szansę jak nie zakwitnie w następnym roku to ją zetnę. I tak dawałam jej tę ostatnią szansę chyba przez 9 lat. Nie przestraszyła się i nie kwitła tamta glicynia, w końcu dotrzymałam słowa i wyleciała z ogrodu. Po 2 latach wypuszcza od korzenia nowe pędy i znów zastanawiam się, czy dać jej kolejną szansę.
Gniazdka robiłam z wiosennych pędów brzozy, one wtedy są elastyczne i można je łatwo wyginać.

Dziewanna




____________________
W moim małym ogródeczku cz. II ***W moim małym ogródeczku cz.I
Basieksp 20:26, 31 maj 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10227
Dorota321 napisał(a)
Dziękuję Jak był syn poprzewoził mi brzozowe pniaczki, kiepskie zdjęcie. Kiedyś zrobię leprze.




Bardzo ładnie świetny pomysł I ciekawa wycieczka
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Kordina 22:19, 31 maj 2022


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4720
Dorota321 napisał(a)
Z tej glicynii jestem zadowolona. Kwitnie u mnie drugi rok. Miałam wcześniej inny egzemplarz, który nie kwitł mi ,a ja co rok mu mówiłam, że dostaje ostatnią szansę jak nie zakwitnie w następnym roku to ją zetnę. I tak dawałam jej tę ostatnią szansę chyba przez 9 lat. Nie przestraszyła się i nie kwitła tamta glicynia, w końcu dotrzymałam słowa i wyleciała z ogrodu. Po 2 latach wypuszcza od korzenia nowe pędy i znów zastanawiam się, czy dać jej kolejną szansę.
Gniazdka robiłam z wiosennych pędów brzozy, one wtedy są elastyczne i można je łatwo wyginać.



Dzięki za informację o gniazdkach tak zastanawiam się nad glicynią, która Ci nie kwitła, czy ją cięłaś? Bo ona, żeby kwitnąć wymaga ostrego cięcia, dzisiaj szukając informacji o odmianach wysłuchałam na YT, ciekawe odmiany i ważne informacje :

https://www.youtube.com/watch?v=HWReitQvgxw
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Joku 22:49, 31 maj 2022


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12098
Z wypatrywaniem ciekawych roślin na wycieczkach mam tak samo, też patrzę gdzie coś ciekawego rośnie. Gratuluję udanej wycieczki.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
malgorzataka... 21:52, 03 cze 2022


Dołączył: 18 gru 2011
Posty: 716
Dorota czy Twoja glicynia pnie się po metalowym stelażu?--ja jedną ze swoich próbuję prowadzić na drzewko ale widze że chcac uzyskać szerszą koronę muszę jej dać jakieś podpory ijeszce zapytam czy powojnik który póściłaś na lilaka tniesz wiosną czy rośnie jak chce--piekny jest.
____________________
Mazurskie klimaty Małgorzaty
Dorota321 14:03, 04 cze 2022


Dołączył: 28 wrz 2021
Posty: 887
Basieksp napisał(a)

Bardzo ładnie świetny pomysł I ciekawa wycieczka
Dziękuję
Wyprawa w góry to baaardzo długo wyczekiwany wyjazd. Uwielbiam taką skotłowaną wodę.





____________________
W moim małym ogródeczku cz. II ***W moim małym ogródeczku cz.I
Dorota321 14:11, 04 cze 2022


Dołączył: 28 wrz 2021
Posty: 887
Kordina napisał(a)


Dzięki za informację o gniazdkach tak zastanawiam się nad glicynią, która Ci nie kwitła, czy ją cięłaś? Bo ona, żeby kwitnąć wymaga ostrego cięcia, dzisiaj szukając informacji o odmianach wysłuchałam na YT, ciekawe odmiany i ważne informacje :

https://www.youtube.com/watch?v=HWReitQvgxw
Owszem cięłam glicynię, zdobyłam dość szeroką wiedzę o tej roślinie. Niestety ona bardzo uparta była, nawet bardziej niż ja.
Ta obecna glicynia jest bezproblemowa, dopiero w tym roku zacznę ją ciąć bo chciałam żeby wypuściła kilka długich pędów.




____________________
W moim małym ogródeczku cz. II ***W moim małym ogródeczku cz.I
Dorota321 14:20, 04 cze 2022


Dołączył: 28 wrz 2021
Posty: 887
Joku napisał(a)
Z wypatrywaniem ciekawych roślin na wycieczkach mam tak samo, też patrzę gdzie coś ciekawego rośnie. Gratuluję udanej wycieczki.
My ogrodnicy nie przejdziemy obojętnie obok kwitnącego kwiatuszka.
Wyprawa w góry bardzo udana, pomimo moich ograniczeń zdrowotnych. 5 lat nie wyjeżdżałam turystycznie i bardzo mi tego brakowało.





____________________
W moim małym ogródeczku cz. II ***W moim małym ogródeczku cz.I
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies