Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W moim małym ogródeczku II

Pokaż wątki Pokaż posty

W moim małym ogródeczku II

Dorota321 22:08, 15 maj 2024


Dołączył: 28 wrz 2021
Posty: 992
basia3012 napisał(a)
Dorotko, jak zawsze podziwiam dekoracje, przełykam ślinkę za słodkościami i podziwiam ogród.
Słodkości robię często, a kawa najlepiej smakuje w ogrodzie.


____________________
W moim małym ogródeczku cz. II ***W moim małym ogródeczku cz.I
Dorota321 22:20, 15 maj 2024


Dołączył: 28 wrz 2021
Posty: 992
Ewa777 napisał(a)
U Ciebie zawsze można nacieszyć oko dekoracjami Widzę, że niezapominajki masz nie tylko na rabatach, ale też w donicach. W którym momencie przesadzasz je do donic? Wyglądają uroczo. Może za rok skorzystałabym z Twojego pomysłu.

Niezapominajki przesadzam do donic jak zaczynają kwitnąć i mają zwarty pokrój. Sieją mi się wszędzie, więc wiosną nie kupuję bratków, tylko korzystam z tego co mam.
Dekoracje zawsze lubię robić, nawet jak wygląda ładnie tylko jeden dzień.
Dziękuję za odwiedziny.



____________________
W moim małym ogródeczku cz. II ***W moim małym ogródeczku cz.I
ElzbietaFranka 21:52, 13 cze 2024


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 14303
U Alicji przeczytałam co robisz z różami pnącymi. Czyli wszystkie pędy na których były kwiaty na tych głównych w tymbroku przycinasz na wysokość 80 cm czy niżej. A dajesz rosnąć młodym pędom które rosną np od korzenia. Czy na tych nowych pędach np tegorocznych róża zakwitnie w przyszłym roku?

To dobry pomysł bo mam takie pędy które mają po kilka lat które są zdrewniałe dobrze by było je odmłodzić.

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 21:55, 13 cze 2024


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 14303
Piękne fotki z maja, ale już mamy czerwiec gdzie foty?

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Dorota321 20:00, 19 cze 2024


Dołączył: 28 wrz 2021
Posty: 992
ElzbietaFranka napisał(a)
U Alicji przeczytałam co robisz z różami pnącymi. Czyli wszystkie pędy na których były kwiaty na tych głównych w tymbroku przycinasz na wysokość 80 cm czy niżej. A dajesz rosnąć młodym pędom które rosną np od korzenia. Czy na tych nowych pędach np tegorocznych róża zakwitnie w przyszłym roku?

To dobry pomysł bo mam takie pędy które mają po kilka lat które są zdrewniałe dobrze by było je odmłodzić.

Elu to zależy jaka róża. Nie obcinam wszystkich pędów, zostawiam te na których róża już wypuściła nowe, zdrowe pędy. Wycinam też te, które mi przeszkadzają. Nie dopuszczam, żeby rosły samopas, bo później ciężko z takimi zrobić porządek. Jeśli wszystkie pędy skrócisz na około 80 cm, możesz w przyszłym roku nie mieć kwiatów. Róże różnie reagują.




____________________
W moim małym ogródeczku cz. II ***W moim małym ogródeczku cz.I
Dorota321 20:04, 19 cze 2024


Dołączył: 28 wrz 2021
Posty: 992
ElzbietaFranka napisał(a)
Piękne fotki z maja, ale już mamy czerwiec gdzie foty?

Foty mam, ale nikt nie zaglądał, to i nie wstawiałam.




____________________
W moim małym ogródeczku cz. II ***W moim małym ogródeczku cz.I
ElzbietaFranka 07:58, 20 cze 2024


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 14303
Dorotko widziesz my kilka lat wstecz stara gwardia żeśmy się odwiedzały nawet codziennie po kilka razy.
Czasy mineły niestety. Teraz panuje na ogrodowisku inna moda/ styl na ogrody bardziej nowoczesne.
Te nasze pełne kwiatów zarośnięte roślinnością po tzw uszy nie są na topie.

Zresztą inne pokolenie teraz startuje. Inne domy inne obejścia ogrodowe.

Mnie też sporadycznie odwiedzają ogrodniczki które jeszcze sie ostały z tamtych naszych lat. Ja wklejam foty z przyzwyczajenia.

U ciebie zawsze jest na co popatrzeć. Masz bardzo dużo donic ukwieconych. U mnie jest dużo mankamentów w ogrodzie. Jednak jak jadę to robię to co jest najważniejsze.
Miałam zaplanowany wyjazd w piątek do niedzieli pojadę tylko na niedzielę bo będę miała wnuki. I to taka robota.

Pozdrawiam Dorotko
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Ewa777 09:23, 20 cze 2024


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18773
Dorotko, zawsze zaglądam do Ciebie, ale jak nie ma wpisów i fotek, to nie chcę zaśmiecać tylko pozdrowieniami
Pokazuj swoje cudne miejsca i dekoracje - dają dużo radości
Czy ten biały stolik z krzesełkiem to nowy zakup, czy po prostu stoi w innym miejscu niż zawsze?
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Kordina 10:20, 20 cze 2024


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 5059
Dorotko, coś cudnego stworzyłaś w swojej przestrzeni, najbardziej podobają mi się właśnie takie ogrody jak Twój, klimatyczne, z różnymi zakątkami, tajemnicze, "mniut" na serce
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Basieksp 10:26, 20 cze 2024


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10804
Ja też zawsze zaglądam, jak tylko coś się pojawi Te wszystkie donice masz tak wkomponowane, że nic więcej nie potrzeba trochę smutne to co napisała Ela, może nasze ogrody nie są nowoczesne, na topie, chociaż trochę bym się o to kłuciła (tak pozytywnie) ale za to ile serca w nich jest Ja uwielbiam właśnie takie ogrody, z duszą, z ogrodową historią Mają taki niepowtarzalny klimat
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies