Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wielkie marzenie w małej przestrzeni.

Pokaż wątki Pokaż posty

Wielkie marzenie w małej przestrzeni.

Johanka77 22:48, 23 lut 2022


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Ewa, bo Ty w ciepłych krajach żyjesz
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
DariaB 10:36, 24 lut 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3011
Johanka77 napisał(a)
Ewa, bo Ty w ciepłych krajach żyjesz


My chyba też, zwłaszcza w upalne dni żyjemy w tropikach Pokażę Wam coś, przed domem moja sąsiadka ma posadzone hortensje, strona tak samo jak u mnie od południa, podlewane tylko deszczem i takie zrosły na tej patelni.
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
DariaB 10:43, 24 lut 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3011
Anda napisał(a)


Masz jakiś rzut z góry, plan całej działki i jak zamierzasz te rabaty poprowadzić?


Mam odręcznie zrobiony w paincie

Zieloną linią zaznaczoy aktualny układ rabat, na żółto wstępny bardzo układ po zmianach. Na froncie mogą być dwie szerokie rabaty tylko z przejściem między nimi. Po bokach domu, pod oknami też chciałabym coś posadzić.
Teraz to wygląda tak:



____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
Anda 13:39, 24 lut 2022


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33250
DariaB napisał(a)


My chyba też, zwłaszcza w upalne dni żyjemy w tropikach Pokażę Wam coś, przed domem moja sąsiadka ma posadzone hortensje, strona tak samo jak u mnie od południa, podlewane tylko deszczem i takie zrosły na tej patelni.


Niesamowite.

Fajnie położona kostka, z przerwami na wsiąkanie wody.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 13:42, 24 lut 2022


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33250
DariaB napisał(a)


Mam odręcznie zrobiony w paincie

Zieloną linią zaznaczoy aktualny układ rabat, na żółto wstępny bardzo układ po zmianach. Na froncie mogą być dwie szerokie rabaty tylko z przejściem między nimi. Po bokach domu, pod oknami też chciałabym coś posadzić.




Zołte linie bardzo mi się podobają Pomyśl jeszcze o oknach, co chcesz z nich widzieć.

Zanim zaplanujesz rabaty do końca, nanieś na nie drzewa. Gdzie mają rosnąć, gdzie mają rzucać cień, jakie duże itp.
Drzewa w ogrodzie muszą być, inaczej zabraknie trzeciego wymiaru i przeciwwagi dla domu
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
DariaB 14:07, 24 lut 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3011
Anda napisał(a)


Zołte linie bardzo mi się podobają Pomyśl jeszcze o oknach, co chcesz z nich widzieć.

Zanim zaplanujesz rabaty do końca, nanieś na nie drzewa. Gdzie mają rosnąć, gdzie mają rzucać cień, jakie duże itp.
Drzewa w ogrodzie muszą być, inaczej zabraknie trzeciego wymiaru i przeciwwagi dla domu


Ja już mam drzewa po lewej stronie posadzone wiem, że ich nie widać bo to takie patyczki.
Ten wykusz po lewej stronie to okno kuchenne, na przeciw mam posadzone 3 wiśnie Kanzan, kawałek dalej w stronę narożnika domu rosną 3 buki Dawyck Purple, od czoła tarasu rosną 4 graby Fastigata, po lewej stronie tarasu posadzone są 4 brzozy Doorembos.

Graby

Brzozy jak przecinki


Od frontu chciałabym posadzić 3 śliwy wiśniowe Nigra.
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
DariaB 14:08, 24 lut 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3011
Anda napisał(a)


Niesamowite.

Fajnie położona kostka, z przerwami na wsiąkanie wody.


Prawda? Wszyscy się nimi zachwycają i w sumie nie ma się co dziwić. Między nimi ma jeszcze wsadzone 3 świerki na pniu żeby nie było całkiem łyso na wiosnę i zimą.
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
Anda 14:13, 24 lut 2022


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33250
DariaB napisał(a)


Ja już mam drzewa po lewej stronie posadzone wiem, że ich nie widać bo to takie patyczki.
Ten wykusz po lewej stronie to okno kuchenne, na przeciw mam posadzone 3 wiśnie Kanzan, kawałek dalej w stronę narożnika domu rosną 3 buki Dawyck Purple, od czoła tarasu rosną 4 graby Fastigata, po lewej stronie tarasu posadzone są 4 brzozy Doorembos.

Graby

Brzozy jak przecinki


Od frontu chciałabym posadzić 3 śliwy wiśniowe Nigra.


A mogłabyś nanieść te drzewa na plan?

Ty wszystko tak w rządkach sadzisz? Jak w wojsku?
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 14:14, 24 lut 2022


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33250
DariaB napisał(a)


Prawda? Wszyscy się nimi zachwycają i w sumie nie ma się co dziwić. Między nimi ma jeszcze wsadzone 3 świerki na pniu żeby nie było całkiem łyso na wiosnę i zimą.


Niesamowite są naprawdę, bo to stanowisko jest bardzo trudne, skoro to patelnia. Muszą mieć tam jakąś dobrą dla nich glebę. Ile lat już tam są?
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
DariaB 14:34, 24 lut 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3011
Anda napisał(a)


A mogłabyś nanieść te drzewa na plan?

Ty wszystko tak w rządkach sadzisz? Jak w wojsku?


Haha no tak przecież mówiłam Jakoś tak ciasno mam,że wszystko w rządkach upakowałam

Ciemna zieleń - graby
Jasna zieleń - brzozy - one mogą być do poprawienia bo były przesadzane na szybko przed robotami tarasowymi bo rosły wzdłuż lewego boku tarasu ale za blisko.
Różowy - wiśnie
Bordo - buki
Ciemne bordo - planowane śliwy wiśniowe
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies