Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wielkie marzenie w małej przestrzeni.

Pokaż wątki Pokaż posty

Wielkie marzenie w małej przestrzeni.

DariaB 09:10, 25 lut 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3056
Judith napisał(a)
A ja zostawiłabym/utworzyłabym rabatę pod oknami. Tu niepotrzebna jest szeroka wygodna ścieżka. Wręcz cały ten obszar może stać się rabatą z przecinajacą ją ścieżką trawistą lub inną (pamiętamy oczywiście o rurze). Przepięknie ten fragment ogrodu (czyli miejsce między garażem a ogrodzeniem) ma zaaranżowane Kasia z Ogrodowego marzenia Mrokasi. Poszukaj u niej i zainspiruj sie - na pewno pokazywała zeszłego lata .


O TAK Judith, Ty chyba wiesz co mi w duszy gra. Kiedyś na intagramie widziałam u jednej z dziewczyn właśnie zaadaptowane takie przejście, z drzewami, trawami, no urzekło mnie. Tam wystarczy tak jak piszesz wąskie przejście.
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
DariaB 09:12, 25 lut 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3056
olciamanolcia napisał(a)
Aż się prosi o drzewko. wysokich traw nie dawałabym moim zdaniem na tak małej przestrzeni do nasadzenia najlepiej wygladaja niższe roślinki. Co do drzew i ich korzeni - nie wiem ale sama mam przy tarasie trzy platany i klona polnego, które sasiadują z kostką a ściślej z płytami. Na pewno ni dałabym tam brzozy ani graba bo z własnego doświadczenia wiem ,ze ich korzenie sa dość płytko ale np śliwa? Wydaje mi sie ,że nie narobi szkód. Taka szczepiona na max 1,60-1,80 super by wygladała.
Może dąb szczepiony? Chociaz ja u Ciebie widzę coś z ciemnymi liśćmi.


Mam wysadzonego w kąt ogrodu buka czerwonego pendula, mogłabym go wykorzystać, ale nie wiem czy on by pasował do tych roślin, które Ewa zaproponowała, bo one mi się bardzo podobają, te rozchodniki, szałwia i sesleria i widziałabym je w tej donicy.
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
Judith 09:13, 25 lut 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9910
Daria, znalazłam zdjęcie - w poprzednim poście dodałam linka.
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
LIDKA 09:14, 25 lut 2022


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7050
Co do rury to mysle ze trawy byliny inne drobne mozesz sadzić. Ta rura jest pewno z metr lub głębiej.

Mam podobne problemy z oczyszczalnią i sączkami od niej.
Cala moja budlejowa i prawie cala platanowa jest na rurach i 3 beczkach podziemnych.
2 rok i jest ok a wcześniej na tych rurach rosły tylko tuje.

Z roślinami przy elewacji jest podobno tak że elewacja zielenieje.
Widac to czasami jak jedziesz przez osiedla i sie przyjrzysz.

U siebie nie sprawdzalam. Mam opaski 80 cm szerokie z kamienii jak okap dachu. Bo u mnie musi równo i symetrycznie być.

____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
olciamanolcia 09:14, 25 lut 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7039
Co do tej rabaty-- myśle podobnie jak Judith. zawsze na jej brzegu możesz posadzić roślinki z płytkim korzeniem . Poszerzyłabym te przy płocie jak i przy domu a ściezka 80-tka w zupełności wystarczy
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
olciamanolcia 09:15, 25 lut 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7039
DariaB napisał(a)


Mam wysadzonego w kąt ogrodu buka czerwonego pendula, mogłabym go wykorzystać, ale nie wiem czy on by pasował do tych roślin, które Ewa zaproponowała, bo one mi się bardzo podobają, te rozchodniki, szałwia i sesleria i widziałabym je w tej donicy.


Zestaw tych roślinek piękny. W srodek drzewko
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
LIDKA 09:20, 25 lut 2022


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7050

A tak na marginesie...

W tej dyskusji świetnie widać jak wyglada kultura i szacunek. I dlaczego tak kochamy Ogrodowisko.

Prawdziwa burza mózgów a nie to co na fejsie zaraz gówno burza.
Powypisywalam sie z większosci grup ogrodowych i innych.

Ide się szykować do ogrodu.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
DariaB 09:21, 25 lut 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3056
olciamanolcia napisał(a)


Zestaw tych roślinek piękny. W srodek drzewko

Ale jakie? Czy buczek by pasował? Ona ma takie zwisające gałązki bo to forma płacząca. Nigry chcę przy płocie od frontu posadzić.
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
DariaB 09:25, 25 lut 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3056
LIDKA napisał(a)

A tak na marginesie...

W tej dyskusji świetnie widać jak wyglada kultura i szacunek. I dlaczego tak kochamy Ogrodowisko.

Prawdziwa burza mózgów a nie to co na fejsie zaraz gówno burza.
Powypisywalam sie z większosci grup ogrodowych i innych.

Ide się szykować do ogrodu.


O tak Lidziu to prawda, można wyrażać swoje opinie spokojnie nie bojąc się, że ktoś Cię zmiesza z błotem. Takie forum to skarb.
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
DariaB 09:27, 25 lut 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3056
Judith napisał(a)
Daria, znalazłam zdjęcie - w poprzednim poście dodałam linka.


Dziękuję, byłam, widziałam i jest super. Tak jak u Mrokasi nawet nie muszę tam mieć trawnika, mogę zrobić taką ścieżkę z płyt lub z kostki.
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies