Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wielkie marzenie w małej przestrzeni.

Pokaż wątki Pokaż posty

Wielkie marzenie w małej przestrzeni.

DariaB 14:36, 24 lut 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 2890
Anda napisał(a)


Niesamowite są naprawdę, bo to stanowisko jest bardzo trudne, skoro to patelnia. Muszą mieć tam jakąś dobrą dla nich glebę. Ile lat już tam są?

Teraz to będzie, o ile się nie mylę, ich czwarty rok. One się mają dobrze, ale obok są donice betonowe i w nich też posadzone hortensje i one już tak dobrze nie mają, pewnie z braku wody.
To jak u sąsiadki dają radę to może ja i w tą moją donicę spróbuję hortensję wsadzić
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
LIDKA 14:48, 24 lut 2022


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 6633
Masz duzo drzew. Więcej ode mnie

Ja mam tylko
7 buków,
2 platany
2 klony cromson
1 klon NN
I jeszcze 6 dereni szczepionych takich po 140 cm i
1 klonik flamingo ok 150 cm


A co będzie po prawes stronie dzialki? Tam gdzie jeszcze pusto na rysunku
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
DariaB 14:57, 24 lut 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 2890
LIDKA napisał(a)
Masz duzo drzew. Więcej ode mnie

Ja mam tylko
7 buków,
2 platany
2 klony cromson
1 klon NN
I jeszcze 6 dereni szczepionych takich po 140 cm i
1 klonik flamingo ok 150 cm


A co będzie po prawes stronie dzialki? Tam gdzie jeszcze pusto na rysunku


Lidzia wyprzedzasz moje myśli Nie ogarnę wszystkiego naraz Tam już rosną 2 jabłonie Ola, na przeciw okien garażowych, od strony ogrodzenia z sąsiadem. I rośną dwie śliwośliwy i jakieś krzewuszki i trawy, i trochę bylin. Sosny z którymi nie wiem co zrobić. Tam jest problem tego typu, że cała darń jest do zdarcia i muszę sporo ziemi nawieźć bo po ułożeniu kostki okazało się, że jej dużo brakuje. Ogólnie jest tam brzydko i źle, prawie wszystko jest do zmiany i poprawy, ale najpierw pierwsza część ogrodu, czyli front i lewy bok
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
LIDKA 15:09, 24 lut 2022


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 6633
Dobrze ze dzielisz prace na etapy.
Mi sie przedogrodek wyklarował i lewa strona domu dość szybko
a potem bylo przerabianie rabat na lewej częsci . I na koniec glówny trawnik .
Trawnik jeszcze nie wschodzi, rabaty pustawe, ale mam tzw ramy ogrodu i powoli bede sobie zapełniać.
W tym roku Zaczne od dosadzenia tuji zeby miec zywoplot wokół dzialki. Potem obsadze basenową.






____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Judith 15:12, 24 lut 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9599
Daria, a te sosny, z którymi nie wiesz, co zrobić, to są zwykle sosny pospolite?
Jeśli tak - pozbądź się ich. Rosną wielkie i do tego są niebezpieczne (szczególnie w kontekście szalejących wichur).
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
DariaB 15:22, 24 lut 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 2890
Judith napisał(a)
Daria, a te sosny, z którymi nie wiesz, co zrobić, to są zwykle sosny pospolite?
Jeśli tak - pozbądź się ich. Rosną wielkie i do tego są niebezpieczne (szczególnie w kontekście szalejących wichur).


Judith to sosny odmianowe Sosna Czarna Green Tower, mam ich 6 sztuk. Jedną mi urąbali w połowie goście od elewacji


Tu im taką rabatkę urządziłam, i po drugiej stronie domu taką samą, między nimi planowałam hortensje Annabel z Red Baronem.
A po zrobieniu opaski zrobił się taki wgłębnik
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
DariaB 15:23, 24 lut 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 2890
LIDKA napisał(a)
Dobrze ze dzielisz prace na etapy.
Mi sie przedogrodek wyklarował i lewa strona domu dość szybko
a potem bylo przerabianie rabat na lewej częsci . I na koniec glówny trawnik .
Trawnik jeszcze nie wschodzi, rabaty pustawe, ale mam tzw ramy ogrodu i powoli bede sobie zapełniać.
W tym roku Zaczne od dosadzenia tuji zeby miec zywoplot wokół dzialki. Potem obsadze basenową.


Trzeba dzielić bo inaczej człowiek chce złapać sto srok za ogon, ja np. nie potrafię usiedzieć na tyłku i ciągle coś sadziłam, grzebałam to teraz mam - przesadzanie
Na trawnik jeszcze troszkę zimno, zrobi się cieplej to i trawa wystartuje. U Ciebie będzie rosła, a ja będę zrywać
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
Judith 15:30, 24 lut 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9599
A, no to git.
A w tym "wgłębniku" to niestety trzeba będzie wysadzić rośliny, dosypać ziemi i podnieść wszystko... To samo miała Joann z Ogrodu długiego po położeniu kostki... I te dwie rabaty przy oknach garażu dobrze byłoby połączyć .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
DariaB 15:35, 24 lut 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 2890
Judith napisał(a)
A, no to git.
A w tym "wgłębniku" to niestety trzeba będzie wysadzić rośliny, dosypać ziemi i podnieść wszystko... To samo miała Joann z Ogrodu długiego po położeniu kostki... I te dwie rabaty przy oknach garażu dobrze byłoby połączyć .


No tak, dokładnie, właśnie to mnie czeka i tam gdzie trawka między nimi miały być hortensje ale się zatrzymałam i już na jesień nic więcej nie robiłam.
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
LIDKA 19:28, 24 lut 2022


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 6633
Ja jestem początkująca.
I nie mam doświadczenia.

Mówie to bo wcale nie musisz mnie sluchac.

Ale na takim areale nie rób rabat przy murach.

Zrób od strony płotu rabary szerokie po 2.5 m i zostanie ci ścieżka trawiasta ok 1,5 m.
Pisalas ze masz tam 4 m chyba.

Jedna szeroka rabata lepsza niz 2 chude.
Dziewczyny mi to na początku mówiły ale sie uparłam i zrobiłam bukową 1 m . A teraz poszerzalam i mam 2 m.
I dalej to cienko wygląda.

Te sosny wkomponuj jako wyższy punkt w rabate. Urosną przecież. Po lewej stronie masz duzo drzew liściastych to zabierz jakies 3 szt czerwone na front i mie musisz kupowac tych co planowalas.


A sosny mozesz ustrzykiwac przyrosty to będą wolniej rosły i bedą gęściejsze.
Dzialka nieduża i kiedys te drzewa cie zacienią mocno.
Tak sądze.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies