Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Magary Dramaty z Rabaty

Pokaż wątki Pokaż posty

Magary Dramaty z Rabaty

Basieksp 00:17, 01 paź 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10168
I niech tak zostanie tu też nikt nikomu nic nie narzuca, że powinno być tak a nie inaczej, tylko doradzają w oparciu o swoje doświadczenia i to jest bardzo fajne ja np.teraz wiem gdzie rydzy szukać, jeszcze nie znalazłam swojego rydzowego miejsca, ale wiem gdzie szukać, wiesz jak bardzo się ucieszyłam
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Magara 00:51, 01 paź 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6547
Basia, mam nadzieję, że znajdziesz Trzymam kciuki

Moje doświadczenie rydzowe mówi, że one są jak Wigilia - jest jeden dzień w roku, kiedy się pojawiają nagle w takiej obfitości, że nie da rady zebrać wszystkich Poza tym jednym dniem się pojawiają - sporadycznie i w mniejszych ilościach. Ale zawsze to coś
Na jutrzejszy obiad w postaci smażonych na maśle z czosnkiem dziś zebrałam, ale żeby zrobić w solance na zapas to już tyle nie było
Problematyczne jest to, że Rydzowy Dzień w kalendarzu nie jest oznaczony jak Wigilia i albo się na niego trafi albo nie
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Basieksp 08:19, 01 paź 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10168
A powinien być taki Rydzowy dzień w kalendarzu, najlepiej w jakiś piątek, byłby kolejny długi weekend
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
tulucy 19:53, 01 paź 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Zamrażarka to podstawa. Musi być w dodatku duża.

Ja ostatnio trochę zwolniłam. Ale to chyba moje nastroje takie. W ogrodzie działam nadal intensywnie. To jest odskocznia ciągle i niezmiennie.
Ja lubię piny, mam swoje inspiracje. Z IG jakoś nie naumiałam się korzystać.

____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Magara 23:26, 01 paź 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6547
Basia - oj tak I powinien to być dzień wolny od pracy

Lucy - zamrażarkę mam Dużą Problematyczne jest to, że jest oddalona 83 km od mojego miejsca bytowania Tak to jest, jak się człowiek nie umie zorganizować i nie wie gdzie chce mieszkać
Piny też lubię, jak na moje potrzeby to jest wystarczające źródło inspiracji różnych
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Magara 23:38, 01 paź 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6547
Dziś pierwszy dzień października. Pogoda u nas była przepiękna gdzieś do 15tej , ale trzeba się powoli godzić z tym, że sezon ogrodowy się kończy.
Jakoś w tym roku mnie to nawet mocno nie smuci, zmęczona trochę jestem upałami, suszą i ogólnie rzeczywistością. W ogrodzie się nie narobiłam. Jedno przedłużenie małej rabatki się nie liczy. Kiedy lato minęło - nie mam pojęcia

Na moim rogalu króluje grujecznik (bodziszek Rozanne do zawodów nie stawał ):




Wg mnie to najpiękniej przebarwiające się drzewko. Mój sporo liści zgubił latem, wydaje mi się, że dostawał za mało wody, wyrzuty sumienia mam wielkie.
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Magara 23:42, 01 paź 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6547
Na zegarowej też się robi jesiennie:


Stara dzika grusza za zegarem dostała majowymi przymrozkami. Prawa jej część jest chyba martwa. Lewa żyje. Zobaczymy co będzie na wiosnę

Shirasawy aureum rośnie bardzo powoli. Ale przebarwia się cudnie
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Magara 23:46, 01 paź 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6547
Werbeny - zachwycają mnie całe lato Niech się sieją


Tu przesadzane w środku sezonu, tegoroczne siewki, zakwitły, kwitną nadal, co cieszy

P.S. W tle - rydzowa łąka
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Magara 23:54, 01 paź 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6547
Z resztkówek zdjęciowych - rozchodniki, chyba Matrona - jedyne, które u mnie proste jak żołnierze, reszta w tym sezonie mocno poleguje:


I jarzmianki, od czerwca w formie :


I pomponella Oby zdążyła jeszcze raz zakwitnąć


I to tyle, byle do wiosny

Dobrego odpoczynku niedzielnego Wam życzę
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Iwona100 11:17, 02 paź 2022


Dołączył: 14 sty 2016
Posty: 713
Cześć. Ale piękne jarzmianki .Wiesz może jaka to odmiana?
____________________
Iwona Wizytówka-Ogród na Zagórzuświętokrzyskie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies