Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Magary Dramaty z Rabaty

Pokaż wątki Pokaż posty

Magary Dramaty z Rabaty

Rumianka 23:23, 25 wrz 2022


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10262
Fajowe nasadzenia poczyniłaś...a judaszowiec to teraz prawdziwy celebryta, tyle o nim napisano zanim był posadzony...A że Tobie był przeznaczony, to nie przypadek...i mogłaś z wielkim przekonaniem powiedzieć..."mój ci on"... a te nowe/stare rabaty, takie piękniste przecież... Jest na czym oczy zawiesić... Też wpisuję na listę zapotrzebowanie na ZPJ, bo roboty z wycinką badyli jest ogrom...a deszcze w tym nie pomagają...Dobrej pogódki Ci życzę, zdolna TY
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Alija 12:46, 26 wrz 2022


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8760
Magara napisał(a)
I to by było na tyle
Grzybów nie wspomnę bo malizną pachnie, ale niech będą fotki dla przypomnienia


Magaro, nie narzekaj, nie narzekaj, jak dla mnie wcale nie taka malizna, a pachnie cudnie, ach.
Przynajmniej sobie popatrzę, bo u nas chociaż trochę popadało, nie powiem, nawet trochę ogród podlało,
to grzybów nadal brak.
Twój judaszowiec pięknie się prezentuje, zakupy cebulowe super.
Co do męża, to trudna sprawa, ja czasem wolę, żeby mi się mój nie mieszał w w ogrodowe sprawy, bo trudno z nim dojść
do ładu, jak ma jakąś wizję.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Mgduska 20:33, 26 wrz 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Dawno tu nie było rabatek, a one takie urodziwe.
Wczoraj też byłam na grzybkach, ale nie uzbierałam aż tylu, bo tylu nie potrzebuję

Rozumiem, że szpaler drzewek to zaczątek nowej rabaty?
____________________
Sałatka pokrzywowa
tulucy 23:43, 26 wrz 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Grzeszysz z tymi grzybami, kobieto. Jak jest choć jeden prawdziwek, to grzybobranie jest udane. Niezależnie od całej reszty

Wybrać się mam chęć ogromną, ale możliwości znacznie ograniczone. A ja z tych, co nie lubią w lesie tłumów weekendowych.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Magara 00:35, 27 wrz 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6643
Helen - ale że Ty o ekscesach mojego sąsiada Małżonkowi swojemu czytasz? Chociaż, z drugiej strony, każdy powód do pośmiania się jest dobry A drzewko będziemy dosadzać, i krzaki, i w ogóle wszystko co się da od tamtej strony Naraził nas "Słoneczny Patrol" na koszty

Rumianko - dzięki za pochwały "Mój ci on" ten judaszowiec nie jest, ale co tam, ważne żeby rósł

Alicja - narzekam na grzyby chociaż wiem, że grzeszę Prawda taka, że okoliczne lasy i łąki mnie w ostatnich latach rozpasły do granic możliwości więc teraz narzekam i marudzę nieprzyzwoicie wręcz Kiedyś zbiory w postaci dwóch prawdziwków i kosza podgrzybków powodowały bezgraniczną radość, ale jak się przyzwyczaiłam do innych jakościowo i ilościowo zbiorów to teraz cierpię katusze Judaszowiec dziękuje, cebule nadal w worze, Małżonek dziś samowolnie przesadził jedną budleję - bo taką miał wizję a ja byłam zajęta pracą i "nie chciał mi przeszkadzać"

Magda - urodziwe moje rabatki powiadasz są? To dobrze, bo więcej rabatek nie będzie Szpaler zwany nieoczywistym jest zaporą przesłonową (nowa budowa się szykuje) Obok jest zegarowa (po lewej), a po prawej dojazd pod wiatę.
Bardzo bym chciała w przyszłym sezonie mieć czas na uporządkowanie tego co jest, absolutnie nie planować nic innego.
Z tych też względów, korzystając z wyprzedaży, kupiłam dziś tylko n/n czeremchę i jabłonkę coccinella Ale to z uwagi na aktywność ekshibicjonistycznego sąsiada

Lucy - grzeszę z grzybami, grzeszę, już powyżej się przyznałam Idź na grzyby, mnie osobiście nic bardziej nie uspokaja Potem klnę jak trzeba je obrobić. Drugi raz klnę jak stwierdzam, że mam za dużo ususzonych i rozdaję
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
sylwia_slomc... 01:00, 27 wrz 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81966
Jakie masz odległości między drzewkami w szpalerze?
Pytam bo wprawdzie nie szczepioną śliwowiśnię mam i ta jest szeroka na jakieś 4-5 metrów obecnie( one szybko rosną) Kiku Shidare Zakura rośnie niesamowicie szeroko bo taki ma parasolowaty pokrój( zajrzyj na nią do Małej Mi co sezon robi pod nią zdjęcia z wnukami)moja własna też już zaczyna szaleć na boki
Judaszowca miałam i też rośnie dość szybko i przewieszająco się na boki.
wniosek dla każdego z tych drzewek trzeba zostawić dużo miejsca, a i tak koronami się zrosną, i swoja rolę spełnią
A tak naprawdę to każde z nich prócz śliwowiśni ( bo ta nadaje się nawet na szpalery gęsto sadzone)najładniej będzie wyglądało jako soliter.
Szpalery wieloodmianowe rozumiem bo sama mam z klonów, ale każdy inny
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Magara 01:24, 27 wrz 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6643
Sylwia, ja wiem, że każda sztuka z tego szpaleru to soliter, ale nie będę się kłócić
Śliwowiśnia była pierwsza, bidulka, ze trzy razy u nas przesadzana, w końcu trafiła na swoje miejsce przy płocie. Kiku doszła jako druga, a okazało się, że trzecia Miało tam nic więcej nie być. SS przy płocie, Kiku jako soliter i może jakieś przedłużenie rabaty...
Ale się objawiła wizja nowej budowy za płotem No i pojawiły się nowe wizje nasadzeń Judaszowca z rogala trzeba było zabrać - dobrze mówiłyście, że za gęsto tam mam. No i stało się jak się stało. Małżonek dumny
Odległości są około 3 metrów pomiędzy drzewkami. Nie wiem co to będzie kiedyś Staram się nie myśleć
Małżonek się strasznie wciągnął w ogród i nasadzenia, na forum nie siedzi, nie czyta, wiedzę ma mniejszą niż ja. Zresztą ja sama też nie mam wieeelkiej wiedzy. Będziemy się uczyć na błędach, chociaż już teraz wiem, że będzie za parę lat bolało
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Rumianka 14:36, 27 wrz 2022


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10262
Magara napisał(a)

Rumianko - dzięki za pochwały "Mój ci on" ten judaszowiec nie jest, ale co tam, ważne żeby rósł


Judaszowiec będzie rósł jak szalony...przecież stał tam w ogrodnictwie i czekał na Ciebie...doczekał się i co mu zostało? tylko odwdzięczyć się i już...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
tulucy 23:01, 27 wrz 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Ja tam prawie nie suszę. Uwielbiam marynowane.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Magara 23:58, 27 wrz 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6643
Rumianko - jutro mu przeczytam, że musi się odwdzięczyć
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies