Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Doświadczalnia bylinowo-różana 2

Pokaż wątki Pokaż posty

Doświadczalnia bylinowo-różana 2

Anda 12:11, 02 sie 2022


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
Zana napisał(a)
Masz nowy wątek Dopiero teraz u Lucy w podpisie zauważyłam i niezwłocznie zapisuję.
Fotki Ewuś u Ciebie czarujące, nic się pod tym względem nie zmieniło.

Dostałam wreszcie w PL tego Twojego przywrotnika Czekam na dostawę.


Anulka, jak fajnie że mnie znów znalazłaś Fotki to ułamek sekundy danej chwili. Teraz już nic nie jest takie jak było przedtem Susza mnie dobija i tak sobie narzekam.

I jak przywrotnik? Dotarł?
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 12:13, 02 sie 2022


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
Rojodziejowa napisał(a)
Anda, co tam u Ciebie w ogrodzie słychać?


Asiu, słychać szelest żółtego trawnika i opadanie liści podeschłej hortensji Sorry, ale jak patrzę na ogród to mam ochotę wszystko wywrócić do góry nogami. Rozmyślam nad zmianami dopasowującymi ogród do zmian klimatycznych.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 12:15, 02 sie 2022


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
Mgduska napisał(a)


Aaa, to dlatego mam same krzaczki No nie było tej informacji na nasionkach, bo nasionka kupiłam na all..o, ani w sklepach internetowych. Myślałam, że może za późno siałam, czy może złe miejsce jej dałam Szkoda, jeszcze rok trzeba czekać.


Teraz krzaczki a w przyszłym sezonie krzaczory W przyszłym roku też wysiej, żeby nie mieć przerwy.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Rojodziejowa 13:04, 02 sie 2022


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8364
Fajnie, że trochę czasu masz na forum, ale szkoda, ze to skutek choroby. Życzę więc zdrówka i więcej czasu równocześnie
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Helen 15:36, 02 sie 2022


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8291
Zgadzam się z Asią, szkoda że Ciebie tak mało na forum
____________________
Helen - Hortensjowo
Helen 20:48, 02 sie 2022


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8291
Anda napisał(a)


Asiu, słychać szelest żółtego trawnika i opadanie liści podeschłej hortensji Sorry, ale jak patrzę na ogród to mam ochotę wszystko wywrócić do góry nogami. Rozmyślam nad zmianami dopasowującymi ogród do zmian klimatycznych.

Ewa, jak zaplanujesz u siebie zmiany w nasadzeniach na bardziej sucholubne, to opisz co i jak zmieniasz, myślę że i my możemy skorzystać z Twoich podpowiedzi.
W Wielkopolsce robi się pustynnie.
____________________
Helen - Hortensjowo
Magara 23:04, 02 sie 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6581
Ewcia, fajnie, że się pokazałaś w swoim wątku
Susza suszą, wiadomo, na to nie mamy wpływu (choć ja w tym sezonie aż tak mocno nie narzekam, bo po bardzo suchej wiośnie, teraz jednak czasem u nas pada). Czy macie jakieś ograniczenia w podlewaniu odgórnie wprowadzone?
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
LIDKA 23:18, 02 sie 2022


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 6995
Helen napisał(a)
Zgadzam się z Asią, szkoda że Ciebie tak mało na forum


Też tak myślę.
Pozdrawiam Ando serdecznie!
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Roocika 07:32, 03 sie 2022


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Ewa, współczuję suszy. To smutne patrzeć jak wszystko walczy o przetrwanie.
Życzę Ci dużo zdrówka.
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Ewa777 10:51, 03 sie 2022


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18416
Bardzo współczuję Ci suszy.
U mnie wszystko zielone, bo założyłam w tym roku automatyczne podlewanie. Gdyby nie ono pewnie sama podlewałabym godzinami codziennie. Plusem jest też to, że podlewanie automatyczne włącza się nad ranem i dzięki temu jest bardziej efektywne.
Susza dokucza też u nas. Dawno nie było porządnego deszczu.
Wiem, że to nie jest rozwiązanie problemu u Ciebie, bo macie zakaz podlewania ogrodów przy suszach.

Zdrówka Ci życzę Mam nadzieję, że to nic poważnego.

Edit. Zapomniałam dopytać. Kupiłam 2 róże, które chcę posadzić do donic, ale dopiero we wrześniu, bo na razie rosną w nich jednoroczne kwiaty. Róże przyszły w donicach 2- i 3-litrowych. Czy przetrzymać je w tych donicach do września, czy lepiej przesadzić tymczasowo do większych Co byś radziła?
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies