Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Grzebiuszka ziemna

Pokaż wątki Pokaż posty

Grzebiuszka ziemna

eda 20:57, 13 paź 2022


Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 13690
Joku napisał(a)
Z wanienką jestem w rozterce bo nie wiem czy ją wykorzystać jako ministawek czy jako donicę . Jedno wyklucza drugie.
Nie bardzo rozumiem o co chodzi z tym pyłkiem. Kwiatowy zbierasz jak pszczółka? Do czego on służy?


też pomyślałam o mini stawku
może taki ?
trochę doniczka trochę stawek ? ja zrobiłam i czekałam na żabki
nie przyszły hiii

____________________
Ranczo Edy *** Wizytówka
Agatorek 21:01, 13 paź 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
Bożenko, a może Twój flaming z samotności tak zbladł… może mu jakaś partnerka potrzebna?
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
gogo 23:50, 13 paź 2022


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Ach, dylemat - mini oczko, czy donica?
U mnie problem sam się rozwiązał - balia była dziurawa, a nie było tego widać.
Wlana woda w nocy zniknęła

Też jestem ciekawa tego pyłku /wiem, że zdrowy/, a konkretnie sposobu zbierania tym pędzelkiem.
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
Kokesz 08:09, 14 paź 2022


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6692
Kordina napisał(a)


Kwitnie druga kępa zimowitów, jakaś inna odmiana, tamte się pokładają, a te bardziej krępe i trzymają pion





Może to krokusy jesienne a nie zimowity
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Kordina 10:44, 14 paź 2022


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4749
Nie sądziłam, ze pyłek wywoła takie zainteresowanie, otóż do wlotka ula zakłada się coś co nazywa się poławiacz pyłku czyli ciasne wejście, o ściśle określonym rozmiarze, które zbiera pszczołom pyłek przyczepiony do odnóży, a pod nim "szufladę" do której pyłek wpada. I tak w skrócie to wygląda.
Maksymalna temperatura suszenia do 40 st C. Pyłek pszczeli zawiera w sobie niesłychanie wiele zdrowotnych właściwości, do samodzielnego odszukania w google
Żeby wydobyć jego walory zdrowotne można namoczyć go w jogurcie czy soku na noc, albo sporządzić tzw pierzgę tak jak my to robimy, pyłek wymieszany z miodem.

Kokesz napisał(a)
...
Nie na surowo ale jak szpinak
Tylko jako szpinak lepiej wyglądają odmiany z zielonymi liśćmi i żółtymi albo białymi ogonkami można je mrozić po zblanszowaniu...


O widzisz super pomysł, na to nie wpadłam. Pozostałe zrobię jako szpinak, dzięki za podpowiedż

Aniu , Renatko - dzięki za opinię o ziołowej szachownicy

Kokesz napisał(a)
...Super masz ten ogródek ziolowy
Polecam bazylię grecką, ma drobniejsze listki i rośnie w kulkę. Fajna jest bazylia tajska bo kwitnie na fioletowo.
Z dużych bazyli krzewiasta Magic Blue lub Magic Mountain, wyglądają jak kwitnące szałwie ...


Dzięki! Skorzystam

sylwia_slomczewska napisał(a)
Ty jak pracowita pszczółka po kwiatkach latasz i przy okazji je zapylasz


Zapylam tylko w ogrodzie

Martka - dziękuję

Jolu sprawdż najpierw czy wanienka np przez noc nie wypuszcza wody, jak u Grażynki, wtedy dylemat sam się rozwiąże. Podoba mi się u Ciebie pomysł z wodą, czyli popieram pomysł Edy i Martki ciekawe czy będziesz ją wkopywać? Czy zostawisz?
Agatorek napisał(a)
Bożenko, a może Twój flaming z samotności tak zbladł… może mu jakaś partnerka potrzebna?

Agnieszko - jego samotność przegapiłam, choć jako empatka powinna dostrzec
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Kordina 19:41, 14 paź 2022


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4749
Wszystko przez Basię która odwiedziła Arboretum Wirty, też zapragnęłam i w drodze do Borów na grzybobranie, odwiedziliśmy to miejsce, kilka migawek:









____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Joku 19:45, 14 paź 2022


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12198
Forum to skarbnica pomysłów. Nie wpadłabym na pomysł takiego eksperymentu.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Kordina 19:49, 14 paź 2022


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4749
C.D.:

a poniżej dwie Abelie ciekawy krzew na jesień, ładnie wybarwiony jeden i drugi. Abelia wielkokwiatowa Minaud i chyba Grandiflora :







fajna trzmielina wielkoowocowa, rzeczywiście ma większe owocki niż ta spotykana w lesie:

____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Kordina 20:16, 14 paź 2022


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4749
C.D.:



A tu fajne duże liście oznaczone jako bambus palmowy:







cdn
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Kordina 20:29, 14 paź 2022


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4749
C.D. :

jabłoń rajska Dartmouth - niewielkie drzewko ok 2,5-3m, myślę, że do małego ogrodu w sam raz:




i koło jabłonek bracia syjamscy, tak ładnie wykropkowani, że trudno byłoby pominąć



skrzydłorzech kaukaski, ma takie ciekawe zwisające kwiato nasionka:







____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies